Αγαπημενα musical!

Πως και δεν υπαρχει τουτο δω?:-k

Λεπον.

Fiddler on the roof
Phantom of the opera
Οι μελωδιες της ευτυχιας
Μερι Ποπινς
Jesus Christ Superstar

και επανερχομαι!

Αυτά…
Α και το Evita (κράξτε με)
Δε θυμάμαι αυτήν τη στιγμή κάποιο άλλο

Θυμαμαι πιτσιρικι μου αρεσε το Annie
το θυμαται κανεις αυτο?

Phantom of The Opera
Rocky horror Show

Όσα αναφέρθηκαν… Και το Τραγουδώντας στη Βροχή (παλιό αλλά καλό και κλασικό). Α! Και το Grease of course. Μ’ αυτό μεγαλώσαμε 8)

Το cats μου αρεσε πολύ…Το είχα δει πριν 3 χρόνια στο badminton με την original σύσταση του και ειχα συγκινηθεί μεχρι δακρυων…Ειδικά με το memory…Περσι το Jesus Christ superstar ήταν so and so…και στο σινεμα ΄το Μoulin Rouge ου φανηκε συγκλονιστικό…ΑΑΑυτά…:wink:

δεν μ’αρεσουν τα musical, αλλα το Jesus Christ ειχε πλακα…

Phantom of the Opera και Beauty and the Beast.

Από τα ωραιότερα musical έβερ, από τις καλύτερες ταινίες του καταπληκτικού George Cukor, από τις πιο κλασικές ερμηνείες της λατρεμένης Audrey Hepburn. :bow: :bow: :bow:

MY FAIR LADY (1964)

sweeney todd
cats
moulin rouge
phantom of the opera
fiddler on the roof
Η μελωδια της ευτυχιας

jesus christ superstar
phantom of the opera

Από τα πραγματικά ελάχιστα musicals που έχω δει…δεν είμαι και φαν:

Το rocky horror show δεν μπορώ να πω ότι με ξετρέλανε,σε μερικά σημεία βαρέθηκα.
Το fiddler on the roof το παρακολούθησα πριν από μερικά χρόνια στο ηρώδειο.Στην αρχή δεν ήθελα να πάω,αλλά μετά μ’ άρεσε αρκετά μπορώ να πω.
Κι άλλο ένα που δεν πρέπει να έχει αναφερθεί και μου άρεσε,το chicago.

Με αφορμή ένα post συμφορουμίτη στο topic " Τι DVD/ταινία στην TV είδατε σήμερα…;;;",κάνω edit και προσθέτω το pick of destiny. Αν δεν την έχετε δει,δείτε την οπωσδήποτε !

νομιζω το 1ο που ειδα ηταν το sweeny todd
εχει δει κανεις το new york new york με τον ντε νιρο να μου πει αν ειναι καλο η οχι?

Pick of Destiny με τους Tenacious D.Χαλαρα το καλυτερο μιουσικαλ:p

TOMMY, Phantom of the opera, Grease, Jesus christ super star, Beauty and the beast (πηγα και το ειδα :smiley: )

νομιζω αυτα που χουν αναφερθει ειναι τα πιο γνωστα και τα καλυτερα
οσο αφορα βεβαια τις μεταφορες τους στην μεγαλη οθονη
καθως νομιζω υπαρχουν παρα πολλα θεατρικα μιουζικαλ που λογικο ειναι να μην τα γνωριζουμε

if i was a rich man…

Ο βιολιστης στη στεγη!!!Πωπω κι ελεγα ποιο ξεχασα! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ απλα!!!