My blog

Διαφωνώ πλήρως με το πρώτο post.

Αρνούμαι να δεχτώ την πλύση εγκεφάλου η οποία προστάζει metal=μαλακία. :wink:

1 Like

χαχ :slight_smile:

Το κείμενο μπάζει απόλες τις πάντες.

Ωραίο παρατσούκλι το κλισέ, περιγράφει πλήρως τα στερεότυπα μες στα οποία ζεις.

καλο ειναι, αν και γενικευεις λιγο το θεμα. (για το πρωτο ποστ μιλαω)
υπαρχουν σε πολυ μεγαλο βαθμο αυτα που κραζεις, αλλα υπαρχουν και πολλες εξαιρεσει ς.

πφφ.
ειμαι κλισε τυπος.τι να κανω.
Destroyer το γνωριζω.μα δεν μιλαω για ολους.
πχ ατομα οπως οι Steamroller Assault δεν εχουν καμια σχεση με αυτο το κειμενο.(οχι,δεν ειναι φιλοι μου).
Μια διαπιστωση ηταν…

Είναι άκαμπτος ο εγκέφαλος των “μεταλλάδων” αλλά όχι αυτού που έκατσε και έγραψε αυτό το κατεβατό βλακείας?
Φίλε σόρυ, αλλά περισσότερο φαίνεται να βγάζεις το κόμπλεξ σου με το μέταλ, παρά ότι το κριτικάρεις.
Συν ότι πολλά απ αυτά για τα οποία κατηγορείς τους μεταλλάδες ισχύουν λιγότερο ή περισσότερο και για τους πανκαδες.

οκ,γνωμη σου.
πιστεψε με,οι μεταλαδες εχουν βγαλει πολυ περισσοτερο κομπλεξ απεναντι σε εμενα και την φαρα μου.
εγω οτι εγραψα ηταν απλα για να βγαλω καφριλα.επρεπε ΚΑΠΩΣ να ξεκινησω το blog.δεν βρηκα καλυτερο τροπο.:slight_smile:

Οκ αν μιλάμε απλά για ένα καφριλίκι δεκτό.
Τώρα τι κόμπλεξ έχουν βγάλει τα μέταλα για τη φάρα σου δεν το γνωρίζω γιατί δεν μπαίνω καν σε τέτοιες διαδικασίες και δεν με νοιάζει κιόλας, αλλά μια και ανέφερες τη λέξη “φάρα”

Μου την σπάει απίστευτα όλη αυτή η γαμημένη προβατοποίηση που κουβαλάνε τα μέταλλα.

τώρα δεν προβατοποιείς από μόνος σου τον εαυτό σου?

οχι.[-X

Attention whore.

χαζό και εμπαθές ποστ, ειδικά αυτά περι μπλακ μέταλ και σανατουλίων βγάζει μάτι

Έλα πες την αλήθεια…έχεις φάει ξύλο από μεταλά :lol:

Το πρώτο άρθρο πάντως είναι λίγο άκυρο…έχει γίνει μόδα το κράξιμο

(agreed)
Γνήσιος εκφράστης του κόμπλεξ κατοτεροτητας της φάρας του…

Τι? Πέφτω στο επίπεδο του? Γκες γουατ, στα @@ μου.

Συνέχισε να περιθώριοποιησε μουσικά :slight_smile: καλή τύχη.

χαχα…πλάκα έχεις… πάντως σε αυτά που γράφεις αν αλλάξεις τη λέξη “μεταλ” με την λέξη “πανκ” και όπου έχεις μεταλ συγκροτήματα βάλεις πανκ ροκ συγκροτήματα, τότε το ποστ μπορεί να διαβαστεί πιο σωστα:wink:

στανταρ του χει φάει μεταλλάς την γκόμενα. είμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι κάποιος την έχει πει την ατάκα αλλά δεν κρατήθηκα

Βασικά εκεί που πέθανα είναι στο σημείο που κοροϊδεύει τους μεταλλάδες που ασχολούνται με την παραγωγή και αναφέρει ως αντιπαράδειγμα τον “περίεργο” ήχο των Joy Division.

Guess what!!

In April 1979, the band began recording their debut album, Unknown Pleasures, at Strawberry Studios in Stockport. [B]Producer Martin Hannett contributed significantly to the final sound[/B]. The band initially disliked the “spacious, atmospheric sound” of the album, which did not reflect their more aggressive live sound. [B]Hook said in 2006[/B], “It definitely didn’t turn out sounding the way I wanted it… But now I can see that Martin did a good job on it… [B]There’s no two ways about it, Martin Hannett created the Joy Division sound[/B].”[

Edit: Α και στο σημείο με τους “φουκαράδες Voivod” :lol:

Δεν συμπαθω τους μεταλλαδες ιδιαιτερα αλλα πραγματικα αυτο θα μπορουσε να το χει γραψει και καποιος που ακουει σκυλαδικα η ξυλινα σπαθια. Αν ειναι δυνατον. Δεν ανεφερες καθολου τον καταναλωτισμο των μεταλλαδων, οτι ειναι εμπορικα τα συγκροτηματα, τιποτα. Δεν εχω προβλημα να κραξεις καποιον, να το κανεις με το σωστο τροπο…
Οσο για το αν εφαγε ξυλο απο μεταλλαδες, δεν ξερω απο ποτε εχει να γινει αυτο…Θα πρεπει να αντρεξουμε σε 20ετια και βαλε

το πρώτο ποστ είμαι εμφανές οτι προσπαθεί να τραβήξει κόσμο που τρέφει τα ιδια συναισθήματα με εσένα για την μεταλ μουσική…
αλλά με λιγότερα λογία θα μπορούσε να γίνει καλύτερη δουλειά…
[B]
Εχεις μετά και την “σκληράδα”.Που πας μωρη ΚΥΛΟΤΑ με το όνομα “Eluveite”???

Η έμπνευση και η πρωτοτυπία πάει σύννεφο,από την μουσική ως τα εξώφυλλα και τα ονόματα.W.A.N.T.E.D λέει ο άλλος.Όχι,S.A.G.A.P.O ρε μαλάκα Ρακιντζή.[/B]

λιώνω…

Νταξει να δω ρέτρο Punk vs Metal μονομαχία στο φόρουμ και τι στον κόσμο! :lol:

“To πανκ γαμάει το μεταλ”/“το μεταλ γαμάει το πανκ”, για 15-17 χρονών καλά είναι. Τότε κι εγώ τέτοια έλεγα και άλλες παρόμοιες πίπες.
Όσο για Manowar, Blind Guardian και δεν ξέρω κι γω πιο άλλο γκρουπ/είδος μεταλ που ακούνε οι 30άρηδες, καλά κάνουν και ακούν, όπως καλά κάνουν και ακούν Dead Kennedys και Discharge.
Η μουσική δεν έχει ηλικία. Ναι, είναι κλισέ χιλιοειπωμένο αλλά ΙΣΧΥΕΙ είτε αρέσει είτε όχι.
Για την παραγωγή δεν υπάρχει θέμα, παντού υπάρχουν καλές και κακές παραγωγές και κάποιες φορές υπάρχουν ηθελημένα κακές παραγωγές με ότι αυτό συνεπάγεται.
Για την “τεχνική κατάρτιση” ας μην το συζητήσουμε, ΧΑΩΔΗΣ διαφορά. Αλλά δεν ακούμε μουσική γι’αυτό αλλά επειδή γουστάρουμε κι ας είναι και κουλοί (τρόπος του λέγειν).
Στιχουργικά γίνεται ένας χαμός. Μεθύσια και μπύρες και αλητίες κλπ μπλέκονται και στο πανκ και στο μεταλ. Όσο για woman be my slave φάσεις, απ’την άλλη έχουμε “destroy everything, smash the state” και άλλα ΟΥΓΚ. Και τα 2 ΕΙΝΑΙ γραφικότητες. Σε άλλους αρέσει σε άλλους όχι.
Υπάρχουν κι άλλα θέματα αλλά δεν θα ασχοληθώ.
Ρε συ cress τα θελες και συ μου φαίνεται. Ανέβασε τι μουσική που γουστάρεις στο blog σου και άσε τις παπαρολογίες και τα πολλά πολλά.
Γενικά κομπλεξάρες υπάρχουν παντού, και οι πάνκηδες είναι χειρότεροι (από προσωπική εμπειρία- προσωπική γνώμη).
“true” πάνκηδες και “true” μεταλλάδες my ass. Βγάλτε τα κομπλεξ σας αλλού.