NBA 2K Series

ακόμη χειρότερα. 12 στο Ps3. αργός θάνατος. ένιωσα πόνο στο στήθος και μούδιασμα στο κεφάλι. το έκλεισα.

δεν θέλω να μιλήσω για αυτό. δεν είμαι έτοιμος. νιώθω να με πνίγει αλλά θα το κρατήσω ακόμη λίγο μέσα μου.
…αλλά κάποια στιγμή θα πάω στα γραφεία τους και θα κυλήσει αίμα. όποιον πούστη προλάβω

Το 12 δεν ξέρω σε τι βαθμό σε τρολάρει αλλά μετά από τόσο καιρό που παίζω κατέληξα στο ότι το 13 είναι το καλύτερο από όλα (και σαν παιχνίδι αλλά και στο trolling). Είναι το καλύτερο για exhibition games, μερικά από τα πιο γαμάτα παιχνίδια μου έχω κάνει έτσι. Παιχνίδια που έχουν κριθεί σε 3 παρατάσεις, στο τελευταίο σουτ. Νικήσεις χάσεις θα ευχαριστηθείς μπασκετ. Όσες φορές εκνευρίστηκα εκεί ήταν από μαλακίες δικές μου. Cheat υπάρχει βέβαια αλλά σε ανεκτά επίπεδα.

Σε αυτό το παιχνίδι όμως δεν πρέπει να παίξεις ποτέ play-off [B]ΠΟΤΕ[/B] (και mycarrer… πάτος σκέτος). Δεν πρέπει να υπάρχει μεγαλύτερο trolling από τα play-off στο 13. Μια φορά κατάφερα και το τελείωσα και πήρα τίτλο και ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω πως τα κατάφερα. Έχω παρατήσει εντελώς season στα play-off ενώ νικούσα στην σειρά 3-1 μόνο και μόνο επειδή το cheat που έκανε στο 5ο παιχνίδι μου έσπασε εντελώς τα αρχίδια (πάντα αν είναι να πετάξεις έξω ομάδα γαμιέται απίστευτα). Μιλάμε για επικές φάσεις, καταργήθηκαν όλοι οι νόμοι της φυσικής. Είμαι σίγουρος πως αν καταφέρω να τελειώσω play-off ξανά θα σιχαθώ το ίδιο το άθλημα.

Λεφτά πάντως για 2κ δεν ξαναδίνω. Το 2κ15 θα το κατεβάσω με την ελπίδα ότι, πρώτον δεν θα έχει καμιά σχέση με το φιάσκο του 14 και δεύτερο θα το κάνουν αληθινά ανταγωνιστικό και δεν θα το γαμήσουν στο cheat αυτή την φορά.

Το είχα δει σε ένα μαγαζί DEMO NBA 2K14και έλεγα να το πάρω. Είναι τόσο χάλια σε playable; Δεν είχα χρόνο να ασχοληθώ αλλά μου φάνηκε με μια ματια καλό.

Γιατι δεν πειραζετε λίγο το game sliders να βρείτε την υγεια σας ρε παλικάρια ;;

Τα έχουμε πει αναλυτικά σε προηγούμενα ποστ. Σε αρκετούς έχει αρέσει πάντως. Για μένα είναι πάτος. Γραφικά και τα λοιπά γαμάνε αλλά μέχρι εκεί.

Τα έχω αλλάξει τα φώτα τα sliders. Παίζω σε superstar επίπεδο, στον user έχω χαμηλώσει πολύ την ευστοχία σε όλα τα σουτ (40 στα κοντινά σουτ, από 45, 47 από 50 από μέση απόσταση και 46 από 47 στα τρίποντα, τα 2 τελευταία έχουν αλλάξει και στον cpu), τα καρφώματα (20 dunk in traffic από 50) και χαμήλωσα λίγο την ευστοχία και στα σουτ υπό πίεση ενώ έχω αυξήσει αρκετά την άμυνα του cpu επειδή ήταν σχετικά εύκολο να μπεις μέσα και να βάλεις καλάθι, ειδικά με κανέναν Lebron. Μόνο τα ριμπάουντ έχω βάλει υπέρ του user αφού εκεί είναι που σε γαμάει στα περισσότερα παιχνίδια.

Αλλά μικρή σημασία έχει. Το έχω κάνει βέβαια πιο ρεαλιστικό στα drive αφού δεν είναι πλέον τόσο εύκολο να μπεις μέσα και να καρφώνεις αβέρτα, αλλά πολλά ματς στα οποία είναι προγραμματισμένο να χάσεις, επειδή… έτσι, τα sliders δεν φαίνεται να παίζουν ρόλο. Κλασικά θα γαμηθεί ο άλλος στις δεύτερες επιθέσεις μέχρι να σε νικήσει. 99% των περιπτώσεων θα μου σπάσει τα αρχίδια με τα σερί επιθετικά που παίρνει εκτός λογικής, τι box out και καλύτερη θέση… αν είναι να χάσεις θα στα πάρει όπως και με όποιον θέλει. Στο δε hall of fame νομίζω τα sliders δεν μπορούν να αλλαχθούν. Αναγκαστικά παίζεις με τα default.

Οκ έχω γράψει και έχω γράψει για ακυρίλες εδώ μέσα αλλά το σημερινό παιχνίδι στο 2k13 είναι για να το ανεβάσω στο youtube. Μιλάμε για φεστιβαλ ακυρίλας. Πρέπει να το περιγράψω δεν αντέχω. :stuck_out_tongue:

Denver-Rocker, εγώ έχω τους πρώτους. 3 πρώτα 11λεπτά δέχομαι βιασμό επικών διαστάσεων, η διαφορά έφτασε τους 27. Υπήρχαν σημεία του παιχνιδιού που ο cpu απλά μου απαγόρευε να πάρω ριμπαουντ η να βάλω καλάθι. McGee να χάνει καρφώματα και lay up για πλακα, με εξαίρεση Lawson, Faired η υπόλοιπη αρχική 5αδα είχε κάτι σαν 3/25 σουτ η κάτι ανάλογο σε όλο τον αγώνα. Για κλεψίματα, επιθετικά από την άλλη δεν το συζητάμε καν!

Το περίμενα βασικά επειδή είχα κάνει κάτι επικές νίκες και λέω κάπου στα επόμενα θα με γαμήσει το κωλοπαίχνιδο. Το αφήνω μέχρι τέλους για να το βγάλει από το οργανισμό του ένα πράγμα. Για αυτό στο 4ο παίζω μόνο με τα δεύτερα και απλά κάνω διάφορες δοκιμές τακτικών κτλ αφού το βλέπω δεν αφήνει να νικήσει ότι και να κάνω.

Ε από τους 27 το ρίχνω στους 11 στα πρώτα 5 λεπτά της 11λεπτης περιόδου με αστεία 5αδα στο παρκέ. Fournier, που είναι ο τελευταίος παγκίτης, βάζει 6/6 τρίποντα σερί (και τελειώνει τον αγώνα συνολικά με 33 πόντους, τους 25 στην 4η και σε διάστημα 4 λεπτων!!!) και ο Κουφός κάνει το παιχνίδι της ζωής τους κάτω από τα καλάθια. #-o

Νομίζω είναι το πρώτο παιχνίδι που τελικά το έχασα από τα γέλια. :lol:

Κατεβασα 15, αισθητικα ειναι παρα πολυ ωραιο, οι επαφες των παικτων ειναι πολυ πιο ρεαλιστικες, τα αλλευ ουπ βγαινουν ΠΑΡΑ πολυ θεαματικα κι τα ριμπαουντ παιρνονται αρκετα πιο ευκολα.

Εχουν αλλαξει ομως αρκετα το χειρισμο και στην αμυνα και στο σουτ κ εγω τουλαχιστον δυσκολευομαι αρκετα να το βρω προς το παρον.

Παντως τα γραφικα οταν δειχνει την κανονικη μεταδοση ειναι κ γαμω, παροτι καποιες φατσες στα κοντινα ειναι λιγο περιεργες.

Leris, το reloaded? Λειτουργεί οκ? Εγώ έχω μείνει στο 13 που το θεωρώ κορυφαίο. Έχει καμιά σχέση?

Leris offline παίζεις φαντάζομαι. Πάει καλά, νορμάλ? Διαβάζω πολλά παράπονα του κόσμου για το online

Οφλαιν παιζω και ειναι το reloaded.

Δεν κολλαει γενικα παροτι ο υπολογιστης μου ειναι πολυ μετριος, δε βλεπω λαγκς κ τετοια.

Α επισης μια ΜΕΓΑΛΗ εξελιξη: Φευγουν απ τη ζωη μας τα καθυστερημενα goaltending!!!

Ενα κακο που παρατηρησα παντως ειναι οτι δε βρισκω τι παιζει με τα ριπλει. Παιζει να μην αποθηκευονται κ αν αποθηκευονται δεν ξερω πως.

Παντως τα σουτ ειναι ΠΟΛΥ διαφορετικα ε, ενημερωνω, προετοιμαστειτε για χριστοπαναγιες και ακυρα αλματα.

Το έβαλα και εγώ, κατεβασμένο εννοείται αλλά κολλάει κάπως ρε γαμώτο. Κυρίως στα replay αλλά και in game είναι αρκετά αργό σε βαθμό να παίζω 2 λεπτά και να με κουράζει στα μάτια. Δεν είναι θέμα pc καλύπτω άνετα τις απαιτήσεις και όπως έχω διαβάσει είναι λίγο γενικό το κακό. Δεν έχω βέβαια την reload έκδοση κατέβασα το GMT-MAX repack

46,6 GB πάντως!!! έκανε μια 1ώρα και 20 λεπτά στην εγκατάσταση. Υπερβολικά μεγάλο ρε.

Προσπάθησα κι εγώ να πάρω την Reloaded έκδοση αλλά το παράτησα, υπερβολικά πολλές μέρες αναμονής και δεν είμαι τόσο ψημένος να το ξεκινήσω αυτό τον καιρό ούτως ή άλλως. Έχω το FIFA Online να ασχολούμαι

Εμενα το reloaded μου παιζει τελειως κομπλε μεσα στο ματς αλλα μερικα πραγματα δεν μπορω να τα κανω, πχ δεν μπορω να σωσω ριπλει η να βαλω δευτερο χειριστηριο κ εχω μονο ενα MyLeague αντι για διαφορα save files. Δεν ξερω τι εχει παει στραβα, οποιος ξερει ας με διαφωτισει.

Μεγαλο σκουπιδι και το 15. Μονο θετικο το MyGM και καποιες αλλαγες στο Mycareer. Απο κει και περα αν παιξεις hall of fame σε simulation ειναι για γελια και γα κλαματα.

Davis να χανει μονος του lay up κατω απ τη μπασκετα, Favors να χτυπαει η μπαλα πανω του και να χανει μονος του rebound, Illegal screen απ το πουθενα χωρις να βοηθαει κανεαν, ετσι για να μην περασεις μπροστα στο σκορ. H αμυνα τραγικη, οποιος και να κανει μπασιμο το χει βαλει. Ridnour να βαζει καλαθια μπροστα απο Davis και Cousins χωρις προβλημα. Φυσικα οι αντιπαλοι δεν χανουν καλαθι για κανενα λογο. Μονο οταν ειναι στο +8 και βαλε. Γενικα θα γινουν τα απιστευτα απλα για να εισαι συνεχεια πισω στο σκορ εστω και με 2 ποντους. Στα 10 παιχνιδια θα παρω τα 2 και εχω κανει καλα trades. Υπαρχουν καποια θετικα στο gameplay, γενικα εχει γινει πιο ρεαλιστικο αλλα πραγματικα η παιζεις σε χαμηλοτερο επιπεδο και τους χωνεις ολους, η παιζεις Hall of fame και σπας πληκτρολογια.

Ότι γινόταν και στο 14 δηλαδή πάνω κάτω. Δεν το έχω παίξει ακόμα πάντως αυτό που είχα βάλει κολλούσε υπερβολικά και το άφησα.

Anyway για μένα το καλύτερο παραμένει το 13 ειδικά αν βάλεις κάποια patch που έχουν κάνει διάφοροι.

http://www.nba-live.com/

Στο link είναι ένα site που βρίσκεις πολλά και ωραία. Προσωπικά έχω βάλει αυτό

http://forums.nba-live.com/downloads.php?view=detail&df_id=4013

όπου έχει τα roster του 14 μαζί με πολλές αλλαγές στο ίδιο το παιχνίδι. Έχει φέρει βασικά κάποια από τα καλά του 2k14 στο 13 όπως για παράδειγμα την κίνηση των παικτών και τις πιο ρεαλιστικές επαφές. Ειδικά μέσα στο καλάθι έχει μεγάλη διαφορά προς το καλύτερο. Είναι πολλά αρχεία που πρέπει να κατεβάσεις βέβαια μαζί με το βασικό αρχείο (cyberfaces κτλ) όλα υπάρχουν στο site. Οι αλλαγές δεν είναι μόνιμες αλλά ισχύουν με το που θα φορτώσεις το roster. Έχει και δικά του slider τα οποία είναι στην all-star δυσκολία αλλά με τεράστιες αλλαγές στα sliders που το κάνουν πιο δύσκολο (και πάλι βέβαια 9/10 παιχνίδια είναι δικά σου). Αλλαγές τέλος υπάρχουν τόσο σε κάποια στυλ σουτ (σε αρκετούς έχουν αλλάξει) αλλά και στα επιθετικά συστήματα κάθε ομάδας.

Το 13 με αυτές τις αλλαγές είναι το καλύτερο μπασκετάκι που έχω παίξει.

Αμα κανετε υπομονη κ κατσετε θα το μαθετε σιγα σιγα ρε εγω πλεον παιζω μια χαρα κ εχω βρει κ την αμυνα κ ολα. Απλα ειναι αρκετα διαφορετικο.

Ναι αλλα κοντρολαρεις ολοκληρη την ομαδα?

Ναι.

Δεν εχω παιξει ποτε My Player, δε μου φαινοταν ποτε ενδιαφερον.

Άσχετο ρε παιδιά. Ξεκίνησα το 15 για την πλάκα με τους Bucks και μου κανε εντύπωση το D potential στον Αντετοκουμπο. Μήπως δεν τον έχουν σε τόσο τρομερή εκτίμηση τελικά?

ε? B εχει και με 74 overall. μια χαρα τον εχουν