Nba

Αυτο σημανει οτι ο Κομπε μενει στους Λεικερς.

Μεγαλη μεταγραφη για τους Σελτικς.

Μιας και έχο αρχίσει από τώρα οι κόντρες,ποιός πιστεύετε ότι θα πάρει φέτος το τίτλο?Τα φαβορί είναι για μια ακόμη χρονιά κάποιες σταθερές αξίες-Spurs,Suns,Pistons,Heat-,κάποια αουτσάιντερ-Lakers,Cavaliers,Nuggets,Jazz,Rockets,Nets,etc.-και φετεινά ερωτιματικά για διαφορετικούς λόγους οι Celtics-ή θα σκίσουν και θα δούμε κάτι πολύ αξιόλογο,είτε θα έχουν τρομερή κούραση-,όπως και ι Maverics,λόγω των προηγούμενων αποτυχιμένων σεζόν δείχνουν να μην μπορούν να τα καταφέρουν να μείνουν ψηλά φέτος.Σε ποιον ποντάρετε εσείς?

Δικιά μου ψήφος πάει στους Suns,αν και ελπίζω μετά από χρόνια οι Lakers να ξαναβρεθούν ψηλά.

Suns,Spers,Celtics και Maverics ειναι τα φαβορι κατα τη γνωμη μου.
Οι Suns γτ εχουν πολυ καλη ομαδα.
Οι Spers το ιδιο.
Oi Celtics ενισχηθηκαν εντυπωσιακα με το Γκαρνετ.
Οι Maverics εχουν καλη ομαδα και καποτε πρεπει να κανουν κτ περισσοτερο.

Με το ΝΒΑ Europe τι γινεται;Ποτε αρχιζει;

Κατσε εχει ακομα.Οκτωβριο νομιζω γινεται.

Tι είναι δαύτο ???

Tα φιλικα που γινονται στην Ευρωπη μεταξυ καποιων ευρωπαικων ομαδων και 3-4 ομαδων ΝΒΑ.

Φετος θα συμμετεχει και ο ΠΑΟ απ’οτι νομιζω.

Oχι.

Ο ΠΑΟ θα παιξει με Σαν Αντονιο και Ροκετς στο Αμερικα οχι στο Europe.

Το ΝΒΑ Europe παιζει να γινει στο Ελλαντα του χρονου.

Μακαρι!!!

Παντως για πρωταθλητη NBA ψηφιζω SUNS…ειναι καιρος να κανουν την υπερβαση και να παρουν τον τιτλο…Προσωπικα θα ηθελα να ηταν οι ROCKETS…αλλα ας οψονται οι συνεχεις τραυματισμοι…

76ers rulezzzzzzzz . allen come back home plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

Ο Οντεν (νο 1 των ντραφτ φετος) χανει ολη τη σεζον,αφου τραυματιστηκε στο γονατο και θα μεινει 6 με 12 μηνες εκτος.
Παιζει να καταστραφηκε και η καριερα του.Και θεωρουταν πολυ καλος παικτης.

Δεν καταστρεφεται ετσι ευκολα η καριερα του…Μην ξεχνας οτι με αυτο το προβλημα επαιζε και στο κολλεγιακο και εσπαγε ταμεια…Ακομα και ο Κουφος που θεωρειται ανερχομενο αστερι στο Ohaio State ειχε μεσο ορο 8.7 λεπτα συμμετοχης και ηταν ο αναπληρωματικος σεντερ πισω απο τον Οντεν…Αλλο παραδειγμα ο Γιαο Μινγκ…2 σερι χρονιες τραυματιας και εξω για τη μιση σεζον αλλα παλι ηγετης…Δεν ξερω βεβαια μπορει να εχεις και δικιο αλλα θα ειναι κριμα να χαθει τετοιο αστερι…!

Απορία.Αν ήταν να διαλέξετε εσείς 5 παίκτες απ’ το σύγχρονο NBA για να παίξουνε μαζί,και να κάνουνε μια πολύ δυνατή ομάδα,τότε ποιοι θα 'τανε αυτοί οι 5?

Steve Nash
Tracy McGrady
Kobe Bryant
Dirk Nowitzki
Amare Stoudemire

Παντως στη θέση του Nowitzki ισως και να βαζα Garnett…

Πολύ καλές επιλογές:D

Λοιπόν,αυτή είναι η δικιά μου πεντάδα

Baron Davis
Vince Carter
Tracy McGrady
Lamar Odom
Tim Duncan

Νομίζω είναι καλές επιλογές,με την λογική ότι κάποιοι παίκτες είναι πιο χαμηλού προφίλ και ποιο ομαδικοί,οπότε δεν θα γινότανε το χάος εκεί μέσα.

Ναι αλλα θα ηταν βαρετη ομαδα…

Βαρετή,δλδ προβλέψιμη?Κάτι σαν το Σαν Αντόνιο φέτος?:-s

Ναι! Ο Ντανκαν οσο παικτουρα κι αν ειναι ειναι αρκετος για να κανει ενα παιχνιδι βαρετο. Μονο το διδυμο Καρτερ-Μαγκρεηντι θα ειχε θεαμα…

Εντιτ:

Ομαδα που θα σκοτωνε απο το τριποντο:

Jason Terry
Raja Bell
Mike Miller
Antawn Jamison
Mehmet Okur

Απορία:

Πως στο παρελθόν οι Αμερικάνοι επέλεγαν στο ντράφτ τους ξένους σε θέσεις όπως νο 60 για τον Ντράζεν ή το νο 127 για το Μαρτσουλιόνις , και πλέον έχουμε φτάσει σε φάση νο1 για τον Μπαρνιάνι (που είναι καλός παίχτης βέβαια) , το νο2 του Μιλισιτς (τον είδαμε και του λόγου του), το 11 του Πιετρις (εεεεε???) αλλά και παίχτες όπως ο Κριάπα, ή ο ανεκδιήγητος Βαρεχάο. Είναι αυτοί οι παίχτες ισάξιοι των παλιών?
Εγώ νομίζω ότι έχει γίνει λίγο μπάτε σκύλοι το ΝΒΑ και κουτσοί, στραβοί στον Αγιο Παντελεήμονα…

Αν αυτοί παίζανε μαζί,ή θα νικάγανε για 20 πόντους ή θα τους κάνανε κομματάκια.:lol:
Βασικά μια άλλη ομάδα που μου ήρθε χθές και θα τανε ενδιαφέρουσα

Mike Bibby
Jason Richardson
Paul Pierce
Maggete
Amare Stoudimire