Nba

Win win φαίνεται και για τους δύο αρχικά.
Οι Νετς αφαιρούν μια ωρολογιακή βόμβα που δεν θέλει (μπορεί?) να δώσει το κάτι παραπάνω στην ομάδα και προσθέτουν έναν καλό δημιουργό και ένα καλό εκτελεστή δοκιμασμένους σε συνθήκες πλέι οφ. Επίσης είναι και οι δύο καλοί εκτελεστές και σίγουρα πιο team players από τον ψεκα.
Προσθέστε και τα ντραφτ πικς σε συνδυασμό με το γεγονός ότι το συμβόλαιο του Irving έληγε και νομίζω ότι καλά τους πάει. Δεν τους πίστευα στα πλέι οφ για μακριά όπως ήταν . Μεγαλύτερο βάθος τώρα και ευκαιρίες σε άλλους παίκτες. Δε ξέρω πόσο plus μπορεί να δώσει ότι ο Ντινγουιντι είναι ντραφτ της ομάδας.
Οι Ντάλας από την άλλη κάνουν all in φέτος και βγει δεν τους βγει θα έχουν δείξει στον σταρ τους ότι τον θέλουν και προσπαθούν για πάρτη του. Αν πετύχει το πείραμα τότε βγαίνουν μάγκες, αν αποτύχει και η ομάδα αγωνιστικά δεν πιάσει τους στόχους, μικρό το κακό γιατί το συμβόλαιο του λήγει και αποκτούν χώρο στο σαλαρι καπ το καλοκαίρι.

1 Like

Ερώτημα παραμένει η στάση του Durant βέβαια. Τελευταία ρεπορτάζ θέλουν τους Suns να ετοιμάζουν κινήσεις για πιθανό trade.

1 Like

Αυτό είναι ένας άλλος παράγοντας. Όπως και να είχε οι Νετς δεν έμοιαζαν ομάδα που μπορούσε να πάει πέρα από τους τελικούς περιφέρειας. Κι εκεί δύσκολα βέβαια.
Οι Ντάλας το ίδιο στη Δύση. Μπορεί και χειρότερα.
Οι Νετς κάνουν επανεκκίνηση σε κάτι που είχε ταβανιασει και αισιόδοξουν .
Κι ένα trade με Φοίνιξ υπό αυτό το πρίσμα, ειδικά αν πιέζει ο Ντουράντ, δεν θα είναι λάθος, με τα κατάλληλα ανταλλάγματα βέβαια.

1 Like

Οι Nets με Durant και Irving ηταν ομαδα πρωταθλητισμου, η οποια αν εχανε την προκριση στους τελικους του ΝΒΑ απο τους Bucks ή τους Celtics, αυτο θα κρινοταν στις λεπτομερειες (οπως στο παπουτσι του Durant το 2021) .

Οι Nets με Durant και ενα σωρο ανταλλαγματα - καλοι παικτες απο τους Mavericks οπως ο Dinwiddle και ο Finney - Smith αλλα κι ενα σωρο draft picks, ειναι επισης ομαδα πρωταθλητισμου, η οποια αποκταει λιγο παραπανω βαθος, κι ενα σωρο καλους shooters.

Οι Nets χωρις Durant και Irving, εειναι μια καλη ομαδα Ανατολης που αντε να παει μεχρι δευτερο γυρο playoffs :stuck_out_tongue:

Αυτος ο τυπος ειναι τοσο entitled που θεωρουσε μαλλον οτι ειναι δεδομενο πως ο Kyrie οφειλει να παει στους Lakers :joy: Μπορει και να το πετυχε βεβαια… γιατι να παει ο Irving σε ομαδα του Λεμπρον παλι?

Kyrie και Luca δεν θελουν απο μια μπαλα ο καθενας? Πως θα δουλεψει αυτο?

Και στους Νετς το ίδιο λέγαμε αλλά βρέθηκε ο Vaughn και τον έστρωσε εντυπωσιακά με Ντουράντ. Αν θυμάσαι Νετς με Nash πολύ μέτριοι και φτάσαν να διεκδικούν 2η θέση με σερί νικών.

Νομίζω το Ντάλας δεν το σκέφτηκε και πολύ. Ο Ντονσιτς ήθελε έναν σταρ δίπλα του και άρπαξαν την ευκαιρία. Αν θα δουλέψει θα φανεί πάντως κατά την γνώμη μου και οι 2 ομάδες κερδισμένες είναι με τον τρόπο τους

2 Likes

6 Likes

Δεν ξερω γιατι δεν εμφανιζεται, αλλα το βαζω χωρις url, καντε απλα κλικ.
Ειναι βιντεο στο Facebook.

Speedo Guy!

2 Likes

Δεν έχει αλλάξει και πολύ σήμερα :joy:

2 Likes

Έπος

1 Like

Ο Lerbon έσπασε το ρεκόρ του Kareem πριν από λίγο. Τεράστιο επίτευγμα.

8 Likes

Κατέκτησε κορφή που έμοιαζε απάτητη μέχρι πριν 5-6 χρόνια. Δεν ξέρω αν είναι ο GOAT (μάλλον όχι) αλλά είναι σίγουρα αθλητής φαινόμενο. Στη σφαίρα του μύθου και αυτός.

5 Likes

ασύλληπτο επίτευγμα, ουτως ή αλλως κανεις δεν θα θυμάται σε λιγα χρονια ποσο ασελγησε σχεδον σε ολες του τις ομαδες για προσωπικό του οφελος… στην δεκαδα ολων των εποχων σιγουρα, goat ουτε ο ιδιος δεν το πιστευει…

3 Likes

Δεν τον πάω μια αλλά ισχύει. Και δεν φαίνεται κανένας εν ενεργεία να μπορεί να του το πάρει εκτός ίσως από Ντονσιτς

1 Like

Και αυτό

4 Likes

Πήραν Durant χωρίς να χάσουν Ayton?? Πολύ εντυπωσιακό!!

Suns και Dallas ρίχνουν ωραίο πιπέρι στην δύση για να δούμε.

:stuck_out_tongue: