Nba

Οκ, τουλάχιστον θα δούμε άλλο ένα παιχνίδι στο ΤΝΤ με Harlan/Reggie και τον καλό Van Gundy.

Ότι και να πεις για συτό το ματς είναι λίγο.
Δεν το πίστευα τι έγινε στο τελος…

Ανύπαρκτος Μπατλερ για 43 λεπτα, τα έκανε όλα στα 5 τελευταία αλλά τελικά δεν ηταν αρκετο.
Καθοριστικά τα δύο αστοχα τριποντα του Ρόμπινσον και ενώ ηταν εντελώς ελεύθερος.
Τραγική απόφαση των διαιτητών (που γενικα εκαναν πολλα λαθη) στο 83-82, οταν περασαν μπροστα οι Χιτ και μετα εδωσαν καλαθι και φαουλ συν μια βολη απο τεχικη ποινη σε μια φαση που ναι μεν εγινε φαουλ αλλα ηταν για δυο βολες.
Νομιζω πάντως οτι το πιο δίκαιο αποτέλεσμα ήταν η νίκη των Σελτικς, θα μιλάγαμε για συτοκτονια αν ειχαν χασει ενα ουσιαστικά δικό τους ματς.

Γενικά ματσάρα απο τις λίγες, χαλάλι το ξενύχτι :slightly_smiling_face:

1 Like

Ποια φάση λες; Εκει που έπιασε τη στεφάνη ο Αντεμπαγιο;

Στην φάση που έκοψε κανονικα την μπάλα πριν χτυπησει στο ταμπλό και μετρησαν καλάθι και φάουλ.

Δεν έδωσαν goaltending για το ταμπλό, το εδωσαν γιατι ο Bam κράτησε με το ένα του χέρι στη στεφανη. Σωστή απόφαση ήταν.

edit:

1 Like

Δεν κατάλαβα ποτέ τι έγινε εκεί πέρα ε, απλά είδα Βοστόνη να βάζει 4 πόντους σε μια επίθεση χωρίς καμία λογική. Είχα το παιχνίδι χωρίς ήχο στο κινητό μου σε εκείνη την φάση.

Παιρνουμε παρουσιες για Game 7 που αποτελει ιστορικο παιχνιδι οπως και να χει.

  • Αν κερδισουν οι Celtics θα ειναι η πρωτη ανατροπη απο 0-3 στην ιστορια του ΝΒΑ, μετα απο 150 αποτυχημενες αποπειρες.

  • Αν κερδισουν οι Heat θα δουμε τους πρωτους τελικους στην ιστορια του ΝΒΑ μεταξυ seeds 1 και 8 απο τις δυο περιφερειες.

Προβλεψεις? Εγω λεω Βοστονη, αν και μαλλον προτιμω 51-49 να περασει το Miami
Παρουσιες? @osfp7 @potofgold @pao1979 @Alejandro.m ?
Σχολια? :stuck_out_tongue:

3 Likes

Έχω βάλει Ταραντίνο ίσα ίσα μέχρι το ματς οπότε παρόν :stuck_out_tongue:

Οι Celtics καθάρισαν τους bucks πέρσι και τους 76ers φέτος άνετα στο game 7 οπότε πιστεύω το χουν. Δεν υπάρχει προτίμηση άραγμα και μπασκετάκι μόνο.

2 Likes

Το ποσοστό της Βοστώνης σε elimination games είναι απαγορευτικό για το Μαϊάμι. Είναι πολλά τα κατά για σήμερα. Ψυχολογία, κούραση, γήπεδο που θα βράζει. Ό,τι και να γίνει θα μείνει στην ιστορία είτε το time out του Χόρφορντ είτε του Μπάτλερ. Όποιος κ να περάσει θα μας βρει απέναντί του. Τζόκερ για το δαχτυλίδι.

2 Likes

Καλα εννοειται αυτο. Θελω φωτογραφια απο την φαση σας, οποια και να ειναι αυτη (οχι dick pics plz). Τι σνακ εχετε, τι μπυριτσα, τι σκηνικο εχετε στησει με το λαπτοπακι σας ή τον υπολογιστη κτλ, οτι βασικα προσθετει θαλπωρη στην βραδια σας. Μπονους ποντοι για γατα σε φωτογραφια.

Μου εκλεψε την καρεκλα, και οταν το κανει αυτο, γκρινιαζει οταν παω να την σηκωσω.
Και αναγκαζομαι να κατσω σε μια λιγοτερο βολικη καρεκλα. Τι κακομαθημενο ζωο πια.

6 Likes

7 Likes

Δεν έχω κάτι ιδιαίτερο λάπτοπ και νεράκι.


Έχω μαζί και φανέλα Ντονσιτς έτσι στο άσχετο :sweat_smile:

5 Likes

Αν δεν μπουν κανα δυο μαζεμένα τρίποντα από Βοστώνη να ξεκλειδώσει την κόμπλα της, μπορεί να πάει στο +20 η διαφορά.

1 Like

Μπηκαν, αλλα οι αλλοι εβαλαν 3 συνεχομενα! :sweat_smile:

Κακό ημίχρονο από Σέλτικς μέχρι τώρα

Θέλει χριστοστάθμιση η φάση στο ημίχρονο.

Φαινεται παντως σημερα οτι στους Heat ελειψε ο Gabe Vincent, κι ας μην ειναι ο πιο σημαντικος τους παικτης. Επισης φαινεται οτι ειναι Ομαδα με το ομικρον κεφαλαιο, και παιζουν ολοι ως ενα πολυ καλο συνολο, αντι να βασιζονται στο hero ball. Απλα χρειαζεται να παρουν και 30 ποντους απο τον Τζιμι μαλλον.

1 Like

Η κάτι απ τον Αντεμπάγιο επιτέλους. Βίνσεντ και Μάρτιν κουβαλάνε πάντως, Για Σέλτικς ο Μπράουν δεν μ αρέσει καθόλου σήμερα. Θέλει προσπάθεια να έχεις 13 στο ημίχρονο και να είσαι αρνητικός

1 Like

Δε νομιζω οτι το γυρνανε οι Celtics!

Οι Heat λεει εχουν 41 συνεχομενα παιχνιδια playoffs στα οποια κερδισαν οταν ηταν με +10 στο ημιχρονο.

Αλλα ασχετα απο χαζα στατιστικα κτλ, απλα η εικονα του ματς δεν δειχνει ματς που γυρναει.

1 Like

Έχει ξενερώσει τη ζωή του ο βρυκόλακας κομισάριος, χαχα

3 Likes