Nba

Once again ξέγραψα τους Heat και έπρεπε απ τα φετινά play offs να μάθω να μην το κάνω

1 Like

Πω πω κηδεια… περιμενα να υπαρχει εστω μια υπερπροσπαθεια στο τελος απο την ομαδα που θα εχανε σημερα, και να ειναι στους 10-12 ποντους μεχρι το τελος στην χειροτερη, αλλα αυτο κατεντησε τσοντα. Δεν σπαει το ρεκορ ουτε σημερα :sweat_smile: 0-151 λοιπον

3 Likes

Τέτοια κηδεία ούτε ο Τομ στο φινάλε του Succession δεν έκανε.

2 Likes

Απίστευτοι (με την κακη έννοια) οι Celtics. Έβλεπα Miami λόγω mentality του Jimmy κλπ αλλά όχι τέτοιο περίπατο.

Edit: ξεκίνησαν με 0/10 τρίποντα και επέμειναν όλη τη βραδιά. 42 τρίποντα, 40 δίποντα. Πρέπει να διδάσκεται σε σεμινάρια προπονητικής η σημερινή βραδιά των Celtics

2 Likes

Ισως το μονο ξενερωτικο σε ενα φοβερο κατα τα αλλα φιναλε.
Για να ειμαστε δικαιοι, ο Τομ τιποτα δεν εκανε. Ενας γλοιωδης σιχαμενος σαλτιμπαγκος παρεμεινε.

1 Like

2 Likes

Δεν είδα το ματς, δεν μπορούσα νέο ξενύχτι και με δουλειά το πρωί :smile:
Σίγουρα πάντως δεν περίμενα να εξελιχθεί σε περίπατο των Ηeat, ειχα τους Σελτικς για φαβορί.

Βλεποντας τα στατιστικα ένα πράγμα μου έκανε αμεσως εντύπωση και αυτό ήταν όχι μόνο οι 14 πόντοι του Tatum αλλά οι λίγες προσπάθειες που πήρε γενικά παρόλο που έπαιξε 40 λεπτα.
Μετά είδα οτι τραυματίστηκε στον αστράγαλο στην πρώτη φάση. Να υποθέσω οτι αυτό τον επηρέασε κσι δεν μπορούσε να παίξει οπως μπορούσε;

Ναι του γύρισε το πόδι στο ξεκίνημα.

1 Like

Brown νομίζω έκανε ρεκόρ λαθών σε game 7 με 8 λάθη.

Κρίμα που έκατσε έτσι η φάση με τον Τέιτουμ αλλά game 7 είναι παίξτε λίγο

Επαιξε ρολο και αυτο, επαιξε ρολο και η πιεση, παιζει ρολο και το γεγονος οτι οπως και να το κανουμε ειναι τρομερα δυσκολο σε σειρα playoff να παρεις 4 παιχνιδια στην σειρα, οπως και να ειναι οι συνθηκες εκεινη την στιγμη, εγινε.

Καταρχάς έπαιξε ρόλο -σε όλη τη σειρά- ότι ο Brogdon έπαιξε τραυματίας και ήταν πολύ πεσμένος σε σχέση με τη σειρά με Phila, βέβαια μπορεί να πει κανείς ότι έκανε step-up ο White και το ισοφάρισε κάπως, αλλά και πάλι ήταν με έναν σημαντικό παίκτη στα όρια του αρνητικού οι Celtics.

Τον μεγαλύτερο ρόλο όμως τον έπαιξε ότι μπήκαν γενικότερα στα playoffs με μπλαζέ και υπεροψία (“έλα μωρέ, τους έχουμε”) και κάπως έτσι βρέθηκαν να κινδυνεύουν μέχρι και από τους Hawks. καλοί οι ηρωισμοί του 3-3 από 3-0, καλύτερο να δει κάποιος όμως πως κατέρρεαν στα πρώτα δύο παιχνίδια (Q3 στο 1ο, Q4 στο 2ο) όπου άμυνα δεν παίζαν, τα αμυντικά ριμπάουντ τα χάνανε και ήταν και άστοχοι. Οπότε η θεωρητικά καλύτερη ομάδα έχασε από την πρακτικά καλύτερα προετοιμασμένη, αγωνιστικά και πνευματικά.

6 Likes

Καμία δικαιολογία για Celtics με το ρόστερ που έχουν και όταν οι άλλοι παίζουν 1 μήνα playoffs χωρίς τον Herro.

1 Like

Ποιος μιλησε για δικαιολογιες? Γιατι ολα πρεπει να τα αντιλαμβανεσαι σαν επιθεση, κουβεντα κανουμε, δεν καταλαβαινω ειλικρινα.

WTF :sweat_smile:

Δεν ήταν σε σένα απάντηση αυτό, ούτε και σε κανέναν δηλαδή. Γενικό σχόλιο ήταν για να εστιάσω στο πόσο μεγάλο άθλος ήταν για τους Heat και πόσο fail για τους Celtics.

Ξαναδιάβασε το ποστ μου μάλλον, ούτε καν ξέρω τι νόμιζες ότι διάβασες

herro - oladipo (να θυμησω την αμυνα που ειχε παιξει περυσι;) τελειως εκτος και vincent - love - butler με προβληματα

Νομιζω το προβλημα με τους celtics επιθετικα ειναι πιο γενικο παντως οταν βλεπεις τον brown να παιρνει 23 προσπαθειες με 1/9 τριποντα και πολλα απο αυτα χωρις λογικη. Αν παθει κατι Butler, δεν σημαινει οτι ταΐζουμε ολοι τον Adebayo ασχετα αν ειναι σε καλη μερα ή οχι. Οι επιθεσεις θα μοιραζονταν πιο σωστα

2 Likes

Οι Σέλτικς ετάιζαν ωραίο μπάσκετ στην regular. Στα Play off άρχισαν το hero ball με μπροστάρη τον Μπράουν που όποτε πήγαινε η μπάλα σε αυτόν σταματούσε η κυκλοφορία της μπάλας

Don’t get me wrong είναι καλός παίχτης αλλά ίσως δεν ταιριάζει στην Βοστώνη αν θέλει να πάει για τίτλο.

1 Like

Στο 14:38 ο Draymond τα εξηγει ωραια για το πως οι Nuggets επαιξαν το “Spanoulis Action” απεναντι στους Lakers :stuck_out_tongue: Λοιπον τι βλεπουμε για σημερα? Αν και οι Miami Heat ηταν το outsider σε τεραστιο βαθμο σε 2 απο τις 3 σειρες ως τωρα και καταφεραν να αποκλεισουν δυο απο τα φαβορι για τον τιτλο, δεν πιστευω οτι θα επαναλαβουν ακομα εναν θριαμβο απεναντι στους Nuggets, που ειναι μια υπερπληρης ομαδα. Θα πω ευκολη νικη για Denver σημερα, αλλα δε θα πεσω κι απο τα συννεφα αν σπασει η εδρα ηδη απο το πρωτο ματς.

@osfp7 @potofgold κλασικα εδω?

5 Likes

Φυσικά εδώ μου έλειψε το Ντένβερ

Έχει υποτιμηθεί πολύ το Μαιάμι αλλά το ίδιο και το Ντένβερ οπότε σε αντίθεση με την Βοστώνη θα μπουν με το μαχαίρι στα δόντια. Βλέπω και θέλω νίκη Joker χαλάλι στον Jordan jr και την παρέα του αν κάνουν break βέβαια

1 Like

Βεβαίως. Περιμένω με αγωνία να δω το νέο ζευγάρι πυτζάμες του Hero στον πάγκο.

3 Likes