Nba

Είσαι εμμονικος ρε φίλε κοίταξε το

1 Like

Δεν καταβαινω τι εννοεις. Δεν μπορω να κανω μια προταση;

Αλλοι προσβάλλουν ολο το φορουμ αλλα εγω σας ενοχλω

Αλλα μαλλον δεν καταλαβα καλα

1 Like

Εμένα προσωπικά το να μπαίνω σε 5-6 διαφορετικά threads που με ενδιαφέρουν και να διαβάζω το ίδιο πράγμα (είτε τα κανονικά εισιτήρια, είτε η διάρκεια σε live Brutus, είτε η περούκα του Χάνσεν είτε οτιδήποτε) με κουρασε. Παραταύτα ούτε flag σε έχω κάνει ποτέ ούτε το ανέφερα μέχρι σήμερα. Φιλική συμβουλή με το να γράφεις το ίδιο πράγμα 500 φορές ούτε πιο αστείο το κάνει ούτε την άποψη σου πιο τεκμηριωμένη.

Δεν εγραψα κατι τετοιο τις τελευταιες μερες, ειδικα για περουκα χανσεν εχω να αναφερθω πολυ καιρο.

Μπήκες στην καινούρια σαιζόν τώρα με τους ποδοσφαιρικούς κανόνες για αυτό :joy:

Anyway αρκετά off topic βγήκαμε

1 Like

Prowler7 να ξέρεις είχες λείψει παρά πολύ από εμένα στο φόρουμ…
Κλαίω από τα γέλια

1 Like

Δεν ηξερα οτι ο Spencer Dinwiddie ειναι καραγκιοζης, αλλα ισως οσοι πανε στους Lakers πρεπει αυτοματως να μεταμορφωνονται σε τετοιους (?)

Καλη μεταγραφη αγωνιστικα παντως. Αυριο δεν εχω δουλεια λογω επερχομενης χιονοθυελλας, κι ετσι θα κατσω να δω κανα ματσακι σημερα. Εχει μερικα καλα:

Knicks @ Rockets
Warriors @ Utah
76ers @ Cavaliers
Nuggets @ Bucks
Timberwolves @ Clippers

@osfp7 παιζει ξενυχτι ή εχεις γινει ανθρωπος?
Επισης, @potofgold βλεπουμε κανα μπασκετακι τωρα τελευταια ή περιμενεις τα playoffs?
Εχουμε και το All Star Weekend αυτο το ΣΚ…

2 Likes

Ειχα μειωσει τα ξενηχτια η αληθεια ειναι αλλα τoν τελευταιo καιρo επιστρεφω σιγα σιγα :stuck_out_tongue:. Θα δω σιγoυρα Warriors πoυ ειναι τo λεγoμενo 6πoντo. Θελω να δω και Bucks αλλα δεν ξερω αν αντεξω. Anyway καπoυ εδω τριγυρω θα ειμαι

edit: μπερδεψα τις ωρες μαλλoν θα δω και μπακς κ γoυoριoρς :joy:

1 Like

Ο Σπένσερ νομίζω έχει πάρει την κάτω βόλτα.
Ασταθής τα τελευταία χρόνια, καλός ναι οκ, αλλά δεν εμπνέει εμπιστοσύνη τόση όσο είχε πριν λίγο καιρό.

Τα play offs ξεκινάνε παραδόξως κι ευτυχώς με τα νυχτερινά μου στη δουλειά οπότε ναι, μαζεύω δυνάμεις και για τα 2.

1 Like

Τι σημαινει αυτο? :stuck_out_tongue:

Warriors ξεκινησαν πολυ δυνατα με 8/14 τριποντα, αλλα ηδη απο την πρωτη περιοδο ο Draymond εχει 3 φαουλ (το ενα ανυπαρκτο) και ο Kuminga ειναι στα 2 φαουλ. Θα ειναι καλο το ματσακι μαλλον, ειναι run & gun και οι δυο ομαδες.

Λιγο μαπα το ματσακι γιατι ο Γιανναρος τους εχει ξεφτιλισει σημερα. Murray και MPJ ανυπαρκτοι.

1 Like

6ποντο είναι αυτό που λέμε στην μπάλα όταν παίζουν 2 ομάδες με εξίσου μεγάλο ενδιαφέρον για το ματς. Πχ όταν παίζουν 2 ομάδες για την σωτηρία και κερδίζει η μία λέμε 6ποντο παραμονής γιατι η ομάδα πήρε 3 βαθμούς και ταυτόχρονα στέρησε 3 απ’ τον άμεσο ανταγωνιστή της.

Πολύ μάπα. Δεν κατέβηκε ποτέ το Ντένβερ. Τους κατάπιε και ο Γιάννης. Ανεβαίνουν και οι warriors σιγα σιγά μάλλον θα είναι στα play in…

Wemby ακόμα τάπες κάνει

1 Like

Μπορει οι Warriors να ειναι εντελως ασοβαροι στην 4η περιοδο και να κατεντησαν να κερδισουν ενα ματς στο οποιο ηταν στο +19 λιγα λεπτα πριν το τελος, αλλα αυτος ο τυπος αποπανω ειναι απο τα μεγαλυτερα αρχιδια στο ΝΒΑ. Καθε drive και αγκωνια, καθε σουτ και βρωμικη κινηση, καθε πετυχημενο καλαθι και toxic masculinity.

Οι Bucks εχασαν απο Grizzlies και οι Nuggets παραπαιουν τωρα τελευταια. Περιεργη σεζον.

Παμε για all star τωρα.

Bonus: Η Caitlin Clark εσπασε το ρεκορ ποντων στο κολλεγιακο. Ηθελε 8 ποντους, εβαλε 49. Τα στιγμιοτυπα δειχνουν ποσο αρρωστο ειναι αυτο το κοριτσι. 22 χρονων, απο του χρονου λογικα θα παιζει στο WNBA, με προοπτικες να γινει μια απο τις καλυτερες της ιστοριας.

2 Likes

All star weekend λοιπόν και τι καλύτερο από λίγη γκρίνια. Είμαι ο μόνος που πιστεύω ότι έχει χάσει την θεαματικότητα του; Οκ τα καρφώματα πάντα θα έχουν ενδιαφέρον όπως και τα σκιλς και τα τρίποντα αυτά δεν αλλάζουν αλλά το all star game κάθε χρόνο και πιο νεροβραστο μου φαίνεται. Για κάποιο λόγο είναι θεαματικό να σουτάρεις τρίποντα απ’ τα 10 μέτρα ξέρω γω. Κάντε κάνα ζογκλερικο, καμία συνεργασία κάνα τρελό κάρφωμα οτιδήποτε. Όχι περπάτημα και τρίποντο συνέχεια.

Αυτά :stuck_out_tongue:

1 Like

Αν εννοεις οτι ειχαν χασει το ενδιαφερον τους για καμια δεκαετια, μεχρι που ο Aaron Gordon και ο Zach LaVine το εκαναν παλι γαματο, για να ξαναχαθει το ενδιαφερον για 5-6 χρονια μεχρι να δουμε τον McClung περυσι, τοτε ναι :stuck_out_tongue:

Αυτα ειναι τα δυο μοναδικα κομματια του ASG που παντα απολαμβανω προσωπικα

Ακομα και στα 90ς δεν εβρισκα ιδιαιτερο ενδιαφερον στο ASG… νταξει ξερω γω, ετσι για τον χαβαλε μονο

Εδω νομιζω λιγο αδικος :stuck_out_tongue:
Απολα εχει το μενου συνηθως, οχι? Απλως δεν παιζουν ουτε καν την βασικη αμυνα πλεον. Τους κοιτανε να κανουν οτι θελουν. Νομιζω καποτε νοιαζονταν και οι παικτες να κερδισουν παραπανω. Παντως το οτι σουταρουν πολλα τριποντα ειναι και αποτελεσμα του ποσο εχει αλλαξει το παιχνιδι. Τουλαχιστον επιστρεφουμε στο Ανατολη εναντιον Δυσης φετος!

1 Like

Αυτo λεω ρε oτι εχoυν ενδιαφερoν αυτα παντα. Ειδικα τα skills πoλυ αδικημενα.

Για τo ASG δεν λεω να σκoτωθoυν αλλα λιγη ενεργεια θα ηταν καλη. Περσι περπατoυσαν μεχρι τα 8 μετρα και μετα βαρoυσαν τριπoντo. Anyway τoυλαχιστoν τo γυρισαν σε Ανατoλη vs Δυση oπως συνηθησαμε. Εχει και τo Καρι vs Σαμπρινα πoυ με εχει ιντριγκαρει σημερα

1 Like

Ε ναι συμφωνησα σε αυτο μαζι σου :stuck_out_tongue:

Το μονο που θα εχει ενδιαφερον μαζι με τον γενικο διαγωνισμο τριποντων, θα ειναι το Steph VS Sabrina σημερα!

1 Like
  • Trae Young, KAT, Haliburton :fire:
  • Dame :fire: :fire:
  • Sabrina :fire: :fire: :fire:
  • McClung :fire: :fire: :fire:
  • Steph :fire: :fire: :fire: :fire:

Skills challenge φαρμακο κατα της αυπνιας

1 Like

3 Likes

Παιχτούρα ολκής

1 Like

Ναι ρε την ειχα ανεβασει κατι σελιδες πιο πανω… ειναι φανταστικη.
Μολις εγινε 22 χρονων πριν ενα μηνα, και του χρονου παει ΝΒΑ λογικα.
Ξεκαθαρα ο θηλυκος Στεφ Καρι, αν και θα γραψει την δικη της ιστορια πλεον.

1 Like