Nba

Ρε… περαν του οτι οι Pacers παιζουν καλυτερα, εχουν ξεκωλιαστει. Γινονται τρελα πραγματα στο γηπεδο. Πρωτον χτυπαει η μπαλα στο παπουτσι του Ντι Βιτσενζο και βγαινει εξω. Μετα καπως γινεται ενα μπιλιαρδο και η μπαλα καταληγει στον Χαλιμπερτον ελευθερο στο τριποντο. Δυστυχως δειχνουν αποδιοργανωμενοι οι Knicks, λογω του τραυματισμου του Μπρανσον. Εχουν γινει διαφορες κουλες φασεις που η μπαλα απλα καταληγει μετα απο κοντρες σε καποιον Pacer ελευθερο στο τριποντο. Εχεις μαλλον δικιο, για 1-1 παει αυτο στανταρακι, θα εκπλαγω παρα πολυ αν επιστρεψουν στο παιχνιδι οι Knicks.

Γεννάνε και τα κοκόρια τους :rofl:

Χαίρομαι να βλέπω Πέισερς πολύ διασκεδαστική ομάδα. Αλλά είναι και η Νέα Υόρκη συμπάθεια φέτος.

Θα πάρει σειρα ο Λούκα Μάτζικ πρώτα νομίζω

10 στα 19 τριποντα στο πρωτο ημιχρονο… Πραγματικα τους εχουν κατσει τα παντα.

Χμμμ θα δουμε. Τον σπρωχνουν πολυ και τα μιντια, και δεν θα ειχα πεσει απο τα συννεφα αν του το εδιναν φετος. Βασικα αν οι Mavericks ειχαν βγει πρωτη 3αδα θα του το ειχαν δωσει.

Εγω θα την πω την αμαρτια μου παντως… τον γουσταρω πολυ σαν παικτη, και πιστευω οτι ειναι πανεξυπνος και ενιοτε απολαυση να τον βλεπεις, ενω τα νουμερα του ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ (τελειωσε την σεζον με 33.9 ποντους, 9.2 ριμπαουντ και 9.8 ασιστ, με 38% απο το τριποντο).

Αλλα… πρωτον η απειρη γκρινια του προς τους διαιτητες που μου δινει μια αισθηση entitlement, και δευτερον το ball hogging που το απεχθανομαι, μου τον εχουν κανει λιγο αντιπαθη τελευταια. Δεν μπορω να πω οτι παιζει για τα νουμερα οπως κανουν αλλοι, αλλα με ενοχλει και λιγο που η ομαδα του δεν εχει τερματισει πανω απο την 4η θεση στην Δυση, οσο δυσκολη και να ειναι. Και κλεινει πλεον 6 χρονια στην λιγκα. Τεσπα, δε θελω να γινομαι υπερβολικος, αλλα στην παρουσα φαση ο Edwards μου φαινεται πιο “παικταρας” αν βγαζει νοημα αυτο.

Μεσα ο Μπρανσον!

1 Like

Ooops

1 Like

Ποσο φανταστικο ματς!

Αυτη η σειρα πιανει επιπεδα 90ς :sweat_smile:

3 Likes

Εξαιρετικό.
Χαζεύω ΝτιΒιντσέντζο από τη μία & ΜακΚόνελ από την άλλη, σκέφτομαι Κόνατον & Μπέβερλι και με πιάνει το παράπονο.

1 Like

Παραλίγο να έρθει από την ανάποδη :joy:

Έπρεπε να βάλει έστω μια από τις δύο βολές που έχασε ο Μπρανσον, και να μην βάλει το εντελώς ανούσιο τρίποντο ο παπάρας ο Χαλιμπερτον στο τέλος

1 Like

Μόλις το μπουμπούνισε, έσκουζα όξω ρε!

1 Like

Ε σχολή Ρεάλ λογικό :stuck_out_tongue:

Ελπίζω να πάει σε πολλά παιχνίδια η σειρά των Νικς γιατί έχει πολύ ψωμί.

1 Like

https://www.youtube.com/shorts/eGiSie5UIW4

The Villanova 3 :heart: :heart: :heart:

Ωραίο ματσάκι γίνεται και στην Βοστώνη. 3η περίοδο τα έσπασαν οι Σέλτικς και τα έβαλαν οι Καβς με αποτέλεσμα να έχουν ένα μικρό προβάδισμα

1 Like

Πάνε για τεράστια νίκη οι Καβς, και δεν τους το είχα με τίποτα.

Οι Σανς απέλυσαν τον Φογκελ και κατά 90% παίρνουν Μπαντενχολζερ. Ενδιαφέρον.

1 Like

ΕΠΟΣ!

7 Likes

Εχουμε κοινο σημερα?

Όχι μόνο κοινό, έχω και κουίζ.
Αν της βάλεις μουστάκι κ λίγο μουσάκι, με ποιον παίκτη που αγωνίζεται τώρα είναι σχεδόν ίδια;

2 Likes

Νομιζω αυτο απο μονο του δινει την απαντηση, καθως μονο ενας παικτης εχει μουστακι, αλλα δε νομιζω οτι εχει μουσακι. Αν εννοεις τον Ben Sheppard, δε μου μοιαζει και ιδιαιτερα :stuck_out_tongue:

Τι κανεις ρε Χαλιμπερτον γαμω το σπιτι σου, ποσα τριποντα θα βαλεις πια.

Εντωμεταξυ ετσι οπως σουταρει την μπαλα, περιμενεις να ριξει τουβλο καθε φορα.

Yeap, αλλά τελικά όχι.

Nope. Εύκολο είναι

The eyes chico they never lie

Δε μου θυμιζει κανενα εντονα, αλλα θα πω ως τελευταια προσπαθεια τον Hartenstein :stuck_out_tongue:

1 Like

:rofl:

Κάνε φόκους στο βλέμμα, το μονίμως στενάχωρο, του αριστερόχειρα ηγέτη.

1 Like