Nba

Χαχαχα αν εννοεις τον Μπρανσον, πω πω δε μου μοιαζει ΚΑΘΟΛΟΥ ομως.

Θα πω ομως το εξης.

Ο Χαρτενσταην ειναι ο Ντι Βιτσεντζο αν παρει μανιταρακι στο Σουπερ Μαριο (!)

2 Likes

Κάποτε, θα με δικαιώσουν οι ιστορικοί του μέλλοντος.
10 τρίποντα έχει βαρέσει ο άλλος πριν το ημίχρονο.
Θεούλης.

1 Like

Αν εχεις βαλει τα 5, ε δεν ειναι και μεγαλο προβλημα.
Θα μου πεις, ακομα κι ο Στεφ ειναι συνηθως πιο μετρημενος.
Εμενα δε με πειραζει οτι τα βαραει, με πειραζει οτι τα βαζει με αυτο το σκατενιο στυλ.

Και με πειραζει περισσοτερο που βλεπω Κεητλιν Κλαρκ να πανηγυριζει στις κερκιδες και δεν μπορω να την αντιπαθησω.

Νταξει διαιτησια φουλ εδρα ε? Τιποτα τραγικο, αλλα μεγαλη ευκολια στην σφυριχτρα. Πολλα φαουλ.

2 Likes

Ωραίος αχάμπαρος.
Τους κατάπιαν στην 3η περίοδο.
Που να έπαιζαν και οι 2 απουσίες στους ψηλούς.

1 Like

Και τωρα οπως σχεδον σε καθε παιχνιδι των Knicks… τα τελευταια 3 λεπτα θα κρατησουν μιση ωρα :joy:

Οι Pacers εντωμεταξυ κανουν 3 φαουλ ανα φαση περιπου, και γκρινιαζουν για καθε σφυριγμα, οταν εχουν κερδισει κατι γελοια φαουλ.

Αψυχολόγητο 3ποντο ΝΥ
Και να μπαινε, πάλι είχαν αρκετό χρόνο για επίθεση οι Pacers
Ωραίο ματσάκι κι αυτό.

1 Like

Ισχυει.
Παρολα αυτα επαιξε σφαξιμο με το βαμβακι απο διαιτησια στα τελευταια 2 λεπτα.

Η τάπα του Τέρνερ στον Χαρτ είναι τα play off. Συνεχίζει να μας προσφέρει καλά ματς η σειρά και αυτό το post season γενικότερα.

Btw όσο είδα φουλ έδρα παίξανε οι γκρι…

1 Like

Καλησπέρα Denver, καιρό είχαμε να σε δούμε.

Ματσαρα στην Ιντιάνα, έπεσαν κορμιά. Άμυνες, μάχες για ριμπάουντ, deflections. Παρέσυραν οι Νικς την πιο αντιαμυντικη ομάδα να παίξει άμυνα.

Πολλά καθοριστικά σφυρίγματα στο τέλος, το επιθετικό στον Μπράνσον που έγινε αμυντικό, η τάπα του Τέρνερ που μάλλον είχε βρει ταμπλό, το goal tending που πήραν οι Pacers ενώ η μπάλα δεν πήγαινε μέσα… όλα αυτά στο τελευταίο δίλεπτο.

Αυτό που κάνουν οι ΝΥΚ με τραυματίες 2 βασικότατους + τον Bogdanovic μακροχρόνια τραυματίες και πλέον ΟΒ και με τον Brunson να παίζει με πρόβλημα είναι εντυπωσιακό. Μπαίνει ο 12ος παίκτης του rotation και παίζει σα βασικός από καιρό

1 Like

Άντεξα να δω μια περίοδο και πήγα για ύπνο. Έπρεπε κάποια στιγμή να παίξουν καλά για να έχει ενδιαφέρον και το ζευγάρι. Δεν θα μου φανεί παράλογο αν κάνουν και 2ο break

Φλεβα χρυσoυ χτυπησαν oι Μαβς με Washington μαλλoν

3 Likes

Πολύ καλός role player.

Αν οι Μάβερικς κερδίσουν και τον επόμενο αγώνα, νομίζω τελειώνει η σειρά.

Ρε γμτ έχω διχαστεί πολύ με το άλλο ζευγάρι στην Δύση. Θα ήθελα πάρα πολύ να δω Μινεσότα να παίρνει το πρώτο πρωτάθλημα της ιστορίας της , αλλά και το repeat για Nuggets θα το γουστάρω και θα βουλώσει και αρκετά στόματα κακοπροαίρετων που έχουν ρίξει άπειρο κράξιμο σε Τζόκερ και Μάρεϊ και στο όλο σύνολο.

2 Likes

Εγω ειμαι oκ με oλες τις oμαδες oπoτες ας τo παρει o καλυτερoς. Σιγoυρα λατρευω Λoυκα και Τζoκερ αλλα φετoς με εχoυν κερδισει και oι λυκoι σαν oμαδα. Περιμενω να δω και πως θα τo λoυσoυν oι Σελτικς παλι :laughing:

Ποικιλία να υπάρχει κι όλα καλά.

1 Like

Κανονικό dogfight στο Dallas, μπασκετική δικαιοσύνη όμως.

2 Likes

Σκύλομαχια κυριολεκτικά. Ο Luca δεν ήταν εύστοχος αλλά βοήθησε πολύ με άμυνα, ριμπάουντ, έφαγε πολύ ξύλο και στο τέλος έκανε τα κρίσιμα κλεψίματα.

Τους βοηθάει πολύ ο Lively στο 5 γιατί και ύψος δίνει και είναι γρήγορος όποτε βοηθάει στο αμυντικό τρανζισιον (που είναι το μεγάλο πλεονέκτημα των OKC). To συνεχές hack ήταν σπαστικό στην 4η περίοδο αλλά η απάντηση είναι να βάζει τις βολές. Όταν το έκανε σταμάτησε και το hacking.

Η προτίμηση μου είναι Mavs-Knicks στον τελικό αλλά η λογική λέει νικητής Denver- Minnesota με Boston

2 Likes

2-2 μαλλoν oι Πεισερς

:rofl:

1 Like