Nba

άσε ρε πονηρέ ποδολάγνε :bangbang: στη π@@τάνα π@@τανιές τώρα :stuck_out_tongue:

1 Like

Καμιά! 8/4 τελευταία φορά που μπήκα γήπεδο, το λένε και τα ρεπορτάζ :frowning:

2 Likes

Απαλλάσσεσαι λόγω πρότερου έντιμου βίου.- :judge:

3 Likes

Εντωμεταξυ είναι και οι δύο πάρα πολύ συμπαθείς τύποι εκτός από εξαιρετικοί στον ρόλο τους. Ο Lively II έχασε τη μάνα του από καρκίνο μόλις πριν ένα μήνα, μετά από μάχη που έδωσε για 10 χρόνια . Φαίνεται και στο παιχνίδι του ότι αυτός ο άνθρωπος έχει (αναγκαστεί να) ωριμάσει από πολύ μικρός.

Ο Gafford λατρεία επίσης, και κανονικά θα έπρεπε σίγουρα να πέσει τιμωρία τουλάχιστον ενός αγώνα στον Gobert που απέδειξε για μία ακόμα φορά προχθές γιατί τον κράζει κόσμος. Τον κατεδάφισε ξεκάθαρα με πρόθεση και με τα δύο χέρια , κι ενώ ο άλλος ήταν στον αέρα, θα μπορούσε να έχει τραυματιστεί σοβαρά.

Ισχύει, πολύ συμπαθείς και οι δύο προς το παρόν. Για το alley-oop στο 105-113 λες; Εντάξει, βάσει και των συνθηκών μου φαίνεται υπερβολική σαν σκέψη η τιμωρία. Πιο πολύ μου μοιάζει για ατσούμπαλη ενέργεια με τη σειρά να χάνεται και τον χρόνο αντίδρασης να είναι το πολύ 2 δέκατα (μέχρι να γυρίσει να τον δει, ο Gafford είναι ήδη στον αέρα), παρά βρώμικο play με υπολογισμένο ρίσκο τραυματισμού του αντιπάλου. Έχει κάνει βέβαια πολλά ο Gobert και συνεχίζει σαν φάση να είναι επικίνδυνη για τον Gafford, αλλά σε αυτό το σημείο της σεζόν, αν δεν υπάρχει τάκλιν στην καρωτίδα δεν νομίζω να δούμε τιμωρία και δεν θα έπρεπε κιόλας imo.

1 Like

Μου φάνηκε 100% εσκεμμένο προσωπικά.

Δεν μπορώ να του δώσω την δικαιολογία του ενστίκτου, κυρίως γιατί το έχει κάνει στο παρελθόν κι άλλες φορές. Αν το είχε κάνει κάνας Draymond Green, θα ξαναπαιζε μπάσκετ το 2025 :smiling_face_with_tear:

1o Σαββατοκύριακο του Αυγούστου επιβάλλεται να δώσουν το παρόν και οι 2 τους…

3 Likes

Εντωμεταξύ ψάχναμε εισιτήρια με τον κολλητό να δούμε team USA στους ολυμπιακούς, και φυσικά έχουν όλα εξαντληθεί. Αλλά τι κλείσαμε, και το ρίχνω σαν ιδέα στους φιλοnbaικους εδώ μέσα.

27 Ιουλίου παίζει Καναδάς (με πολλούς NBAers, ξεχωρίζουν εξ αυτών ο Gilgeous Alexander και ο Jamal Murray) με όποιον περάσει από το προολυμπιακο της Ελλάδας, δηλαδή το πιθανότερο Ελλάδα ή Σλοβενία. Άρα θα δείτε σίγουρα τους Καναδούς και μετά Ελλάδα ή Ντόνσιτς (έχει πει θα κατέβει, βέβαια ποιος ξέρει τώρα πόα θα πάει τελικούς). Έχει άπειρα εισιτήρια στο resale τσεκάρετε το!

1 Like

Πω πω παλι απαλευτος ο Ντονσιτς. Γαμω τα Βαλκανια σου ρε :stuck_out_tongue:

Ο Σκοτ Φοστερ δε θα αφησει τους Wolves να κερδισουν ακομα κι αν ειναι κοντα το ματσακι στο τελος.

Το σχολιο για σενα @ChrisP

Ούτε κι εγώ θα άφηνα ομάδα που έχει μέσα τον Ρούντι.

Jaden Hardy, είσαι ένας σκληρός καργιόλης κ μισός.
Ό,τι και να γίνει.

Νομίζω Γκαφορντ είναι ένα τείχος μόνος του σε αυτή την σειρά

Πάρε το ματσάκι ρε Μινεσότα να έχουμε να κοιτάμε στην επιστροφή από Rammstein :stuck_out_tongue:

2 Likes

Εντάξει πέρα από την πλάκα και συμπάθειες και αντιπάθειες, το ότι τα κοράκια πήγαν να γυρίσουν αυτό το ματς με ξεπερνάει. Αηδιαστικά προκλητικές αποφάσεις στο τελευταίο πεντάλεπτο του αγώνα. Και πλήρως ανεξήγητα χαμένο challenge για τους Λύκους. Καλά Ντονσιτς να πηδάει ΠΡΟΣ τον αμυντικό για να πάρει φάουλ και να το κερδίζει αντί να χρεωθεί με επιθετικό κι ενώ έχει αλλάξει ο κανόνας λόγω Χαρντεν εδώ και χρόνια, απλά :face_vomiting:

Πάντως αυτό το “όλες οι ομάδες που στηρίζεις αδικουνται από διαιτησία” είναι ο ορισμός του confirmation bias. Και οι Pacers αδικήθηκαν στην σειρά με Celtics, και οι Lakers με Nuggets σε κάποια ματς, και σίγουρα και οι Thunder με Mavericks. Απλά οκ δεν θα κάτσω να σχολιάσω αν μια σειρά μου είναι αδιάφορη ως επί το πλείστον ή αν χάνουν ομάδες όπως οι Lakers :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Τεσπά, μεγάλη νίκη για Λύκους με πολύ δυνατό μπάσκετ, που προφανώς ευνοήθηκαν κι από την απουσία του Lively II. Εύχομαι να πάρουν και το επόμενο ματς για να πάει τουλάχιστον στα 6. Δεν ελπίζω σε κάτι παραπάνω, οι Mavericks εκτός απροόπτου το τελειώνουν σε 5 ή σε 6, ειδικά αν επιστρέψει ο Lively.

Πολύ κρίμα να μην είναι αυτή η σειρά 2-2 , κι ας γινόταν μετά ότι ήθελε.

1 Like

I second that. Μαλακίστηκαν χωρίς λόγο.
3-0 είναι ρε αρκουδέηδες, όχι 3-3.

1 Like

Εξαιρετική η διαιτησία και σε αυτό το παιχνίδι, στο οποίο επιτέλους ήταν εξαιρετικοί και οι Edwards, Towns.

Λούκα σταμάτα, δεν είναι αστείο :bangbang:

Doncic αυτην την στιγμη ειναι ταυτοχρονα ο καλυτερος παικτης στο ΝΒΑ, και το μεγαλυτερο σκουπιδι στο ΝΒΑ ταυτοχρονα.

Εισαι καλος παικτης, βαζεις καλαθια, δεν χανεις σουτ ουτε για πλακα.

Πρεπει να βουλωσει και λιγο το στοματακι του ομως, κι οταν λεω λιγο εννοω πολυ. Μεσα σε μια περιοδο εχει κανει 4 παραπονα στους διαιτητες εχοντας αδικο και στα 4, και τρεις φορες εχει μιλησει στον παγκο των Wolves χωρις κανεναν λογο μετα απο καλαθι.

Τι ΞΕΚΩΛΙΑΣΜΑ είναι αυτό ρε

damn

Ναι ρε τέλος το ματς φάνηκε όταν έκαναν το 13-0 σερί στην πρώτη περίοδο. Με 69-40 ημίχρονο δεν πας ΠΟΥΘΕΝΑ. Σε ματς win or go home στην έδρα σου και σουτάρεις 15/44 ouch.

Από τη μία κρίμα που δε θα δούμε Game 6 να έχει λίγο φάση η σειρά , από την άλλη μπορώ να πάω για ύπνο στις 21:50 γιατί είμαι ΚΟΜΜΑΤΙΑ.

Βοστόνη - Ντάλας τελικοί λοιπόν, για πρώτη φορά στην ιστορία του ΝΒΑ.

Αυτή η δεκαετία έχει πλάκα, παίρνουμε ένα σωρό καινούρια ζευγάρια στους τελικούς.

Θα πω Βοστόνη 4-3 (!)

Καλά πήγε αυτό :stuck_out_tongue: .

Τι πόνο έχεις μοιράσει ρε Λούκα.

5 Likes

Θα μπορούσα να γίνω πολύ γραφικός άμα έβλεπα το ματς αλλά δεν έχω εικόνα οπότε θα πω απλά πως το ζευγάρι των τελικών μου αρέσει πάρα πολύ και θα έχει ενδιαφέρον.

1 Like