Necromantia

Kάντε και ένα για Varathron ίσως η πρώτη μπάντα που έπαιξε αυτό που αποκαλούμε ¨ελληνικό black metal"…

οι απόψεις δίιστανται για το sound of lucifer… εμένα μου είχε φανεί οκ απλώς καλό, αλλά όχι τπτ ιδιαίτερο.

Με την ευκαιρία της επανακυκλοφορίας του σπλιτ με Varathron, στο τελευταίο χάμερ ο Γιοβανίτης ρίχνει ένα ξεγυρισμένο 10άρι και ένα αποθεωτικό ριβιού.

Btw, αυτή πρέπει να’ναι η 4η ή 5η επανακυκλοφορία του (αιώνιο μίσος σε όσους έχουν το ορίτζιναλ βινύλιο του 1992). Οι περισσότεροι από μας τους παλιούς είχαν την έκδοση της hellion/unisound του 1994 με τα θεϊκά τυπογραφικά λάθη στο εσώφυλλο και αυτό το εξώφυλλο:

Xαλαρα ενα απο τα καλυτερα Splits στο ακραιο μεταλ.Εβερ.
Χαλαρα ομως.

H αγαπημένη μου ακραια metal μπάντα.

Τεραστια μπαντα για μενα η κορυφαια extreme metal στην Ελλαδα με διαφορα

Άκουσα το Ancient Pride EP τώρα στις διακοπές μου από μια φίλη μου, ντάξει μοναδικός ήχος πραγματικά κι φοβερό Black metal. Διασκευάρα στο Each Dawn I Die των Manowar κι το Spiritforms Of The Psychomancer απλά γαμώ :smiley: :metal: :metal:

Bump γιατί έτσι πρέπει! 8) Κι γιατί ακούω ξανά το φοβερό Ancient Pride EP που με ταξιδεύει με τα απίστευτα breaks του \m/\m/. Συν πρέπει να δωθούν τα εύσημα στον οπλαρχηγό για το φοβερό θρεντ! :smiley:

Να κι κάτι που δε περίμενα ότι θα ακουγα από τους 3 αυτούς κάφρους! Καλή φάση το κομματάκι! :slight_smile:

Όντως τραγουδάρα όπως κι το Scarlet Witching Dreams από το Scarlet Evil Witching Black :wink:

This is a sad day for NECROMANTIA.
Baron Blood left this world. His soul now roams free to other wolds and dimensions. His spirit will live forever in our hearts and his music will remind us what a great artist he was…ride free my friend…
The Magus

2 Likes

Κρίμα… φοβερά χαρακτηριστικός ήχος οι Necromatia και σίγουρα το 8χορδο μπάσο του Μπάρον ήταν ο βασικός λόγος γι αυτό.

2 Likes