Need-Hegaiamas [2017]

…απλά να υπάρχει θρεντ μετά το τεράστιο Orvam

Πάλι θα κλαίμε…Και θα μας αρέσει.

1 Like

με τις υγείες μας.

Μια μικρή μόνο πρόγευση από το τι θα ακολουθήσει. Πάμε για πολύ μεγάλα πράγματα.

1 Like

ενα κομματι ακουσα εδω απο το rocking radio…
πωπωπωπωπωπωπω!! γαμησαν!!

2 Likes

Όποιος έχει όρεξη για διάβασμα, ανέβηκε και η κριτική του άλμπουμ.
http://www.rocking.gr/reviews/album/Need-Hegaiamas/7080

1 Like

Ξεπέρασαν το Orvam κι αυτό λέει πολλά. Δίσκος που θα χτύπαγε κορυφή για το 2016.

Σε 2 ημέρες κυκλοφορεί το άλμπουμ, έρχεται και ωραιότατη συνέντευξη με την μπάντα στο site.

Με τα νέα άλμπουμ των Need και των Pain Of Salvation, κλείνεσαι και απολαμβάνεις μουσικάρες.

και αυτο και τα αλλα δυο που εχουμε ακουσει απο τον δισκο (Rememory, Tilikum ) μου εχουν αφησει απιστευτα θετικες εντυπωσεις !

Περιμενουμε με αγωνια !

2 Likes

Που να ακούσεις και το υπόλοιπο. Το εκθείασα στο review κι επιμένω. Prog Metal που είχα ίσως χρόνια να ευχαριστηθώ τόσο.

1 Like

Το κομματι μου θυμιζει πολυ Fates Warning που μονο καλο μπορει να ειναι…απο εκει και περα ισως το καλυτερο Lyric video που εχω δει…

Την διάβασα την κριτική σου και είναι άλλος ένας σοβαρός παράγοντας που περιμένω με ανυπομονησία τον δίσκο .

Είσαστε 3-4 συντάκτες του rocking που γράφεται πολύ καλά και καταλαβαίνω ακόμα και πριν ακούσω κάποια κυκλοφορία με το τι θα έχω να κάνω . Ανακαλύπτω πολλά πράγματα από το site και από το φόρουμ, βέβαια .

Εγώ με το Prog δεν τα πηγαίνω και πάρα πολύ καλά ( για προσωπική απόλαυση μιλάω ) αλλά μου αρέσει να δίνω ευκαιρίες και σε πράγματα που δεν θα τα ψάξω εύκολα από μόνος μου ( όπως το stoner και γενικότερα αμερικάνικο μοντέρνο ήχο ) . Αυτό που έχω ακούσει ναι θυμίζει και fates και Dream theater κτλ αλλά το κάνουν με ένα δικό τους τρόπο που δεν ακούγεται ως αντιγραφή ή ξεπατικοτουρα .

Θα δώσω ευκαιρία και στο pain of salvation που ανέφερε ο @Outshined .

Μπορεί μερικές φορές δυστυχώς να μπαίνουμε και στη λογική του fast food ακόμα και στη μουσική και να μην διαθέτουμε χρόνο ώστε να εκτιμήσουμε λίγο περισσότερο κάποιες δουλειές . Μπορεί να υπάρξουν κυκλοφορίες που να τις εκτιμήσεις αργά ή γρήγορα αλλά τελικά να μην σε κερδίσουν σε τέτοιο βαθμό που να τις ακούς ξανά και ξανά . Αυτό στις μέρες γίνεται όλο και πιο έντονα . Όμως ποτέ δεν είναι αργά να δώσεις ευκαιρίες .

Μπράβο σας που στηρίζεται εγχώριες (και όχι μόνο ) μπάντες .

2 Likes

Το αλμπουμ υπαρχει ανεβασμενο ολο απο το ιδιο το group στο youtube καναλι τους . Ειναι απλα απιστευτο

Το ανέβασαν πριν λίγες ώρες . Το πρωί που το έψαχνα δεν υπήρχε .

Θα το τσεκάρω πιο αργά το βράδυ .

Πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά !

Eπισης υπαρχει εκει εξω αλλα θελει πολυ ψαξιμο… Τα μπραβο ειναι λιγα για το αλμπουμ

Enjoy it here, προς το παρόν.

1 Like

Είναι εκεί έξω.

Συνεντευξούλα από εμένα και τον @nikatapi, για να συνοδεύετε τις ακροάσεις.

Να βάλουμε poll και για αγαπημένο τραγούδι από το άλμπουμ;

2 Likes