Nekromantheon

Μιας και δεν υπάρχει τόπικ για αυτή τη μπαντάρα και καθότι οι “δικαιούχοι” του thread, ChrisP και Vic δεν εδέησαν να το ξεκινήσουν, κάνω την αρχή.

Μπάντα με ελάχιστα χρόνια στο ενεργητικό τους (τυπικά από το 2005, δισκογραφικά από το 2007), με τις ευλογίες του Fenriz (με τον οποίο διατηρούν από φέτος μεταλλάδικο μπαρ στο Όσλο) και με όλα τα καλά Thrash συστατικά στον ήχο τους (από Slayer και Sepultura, μέχρι Dark Angel, Kreator και Venom), χωρίς να ακούγονται κόπιες κανενός.

Από τις κυκλοφορίες τους, το We’re Rotting EP με το οποίο μας συστήθηκαν δε μου είπε και πάρα πολλά.
Στο Divinity of Death αντιθέτως, με το που σκάει το Gringo Death με έκανε να μαζεύω το σαγόνι από το πάτωμα.
Για το Rise, Vulcan Spectre έχουν γραφτεί αρκετά, προσωπικά το θεωρώ μία από τις 3-4 κορυφαίες κυκλοφορίες για το 2012.
Α! Είναι υποψήφιο και για το Νορβηγικό Grammy 8O

που καταθετουν τα δικαιολογητικα τους οι δικαιουχοι ??

Στα κατά τόπους thread του Rocking :stuck_out_tongue:

Εγώ καταθέτω αγάπη, δεν ξέρω τι λέτε για δικαιούχους, τους αγαπάω, αγαπάω το thrash τους, ακόμα ακούω κανονικά το Rise, Vulcan Spectre και δεν το βαριέμαι καθόλου, λατρεύω την παραγωγή τους, τα τύμπανα, την φωνή (όχι του Sindre) και θα τους περιμένω με θέρμη και τρυφερότητα, όπως αρμόζει στο στυλ της μουσικής τους.

Επίσης είμαι πολύ απογοητευμένος που δεν τους είδα λάιβ, ειδικά τώρα. Δεν βαριέσαι. Μετά χάσαμε και Freak Kitchen και εκεί δεν πήγε και κανεις… (άσχετο…:!:slight_smile:

Και νέο τραγούδι που αναμένεται να κυκλοφορήσει σε split με Deathhammer :yes:

To rise vulcan spectre είναι δισκαρα ! Που χάθηκαν αυτοί ρε παιδιά?

1 Like

Βγάζουν δίσκο φέτος λέει. Θα σπέρνει πιστεύω. Τα παληκάρια έχουν πιάσει το νόημα.

2 Likes