Network(1976)

Το ταινιάκι αυτό , αν και έχει βγει πριν 33 χρόνια περιγράφει άψογα την είσοδο της τηλεόρασης στη ζωή μας και την εμπορευματοποίηση των ειδήσεων.
Ένας παρουσιαστής ειδήσεων “φλιπάρει” και ανακοινώνει ότι θα αυτοκτονήσει live . Το (τηλεοπτικό) δίκτυο μυρίζεται το λαβράκι και σιγά σιγά αρχίζει και ξετυλίγεται το στόρυ. Πολύ δυνατό σενάριο και ερμηνείες. Παίζουν και ο Robert Duvall kai Faye Dunaway. Σκηνές από την ταινία έχουν χρησιμοποιηθεί σε αρκετά βιντεάκια στο youtube, ντοκιμαντέρ , το zeitgeist κλπ.

Ρίξτε μια ματιά.http://www.imdb.com/title/tt0074958/

τρομερη ταινια

καταπληκτικο σεναριο

και μια faye danawaye ΚΟΥΚΛΑΡΑ

[SIZE=“4”]i am mad as hell and i\m not gonna take it anymore[/SIZE]

Δεν περίμενα να παίζει τόσο καλά η τύπισσα. Η ερμηνεία της είναι ότι πρέπει. Εύγε της!

Απίστευτη ταινία και επίκαιρη όσο τπτ μετά απο 33 χρονια…Την είδα και αρκετά πρόσφατα και μου έκανε μεγάλη εντύπωση αν κ ήμουν υποψιασμένος…

Έχει ποσταριστεί στα ανάλογα threadια αλλά πάρτε τον επικό μονόλογο με μουσική επένδυση των maybeshewill σε ένα απίστευτο κομμάτι!

Πο,που τη θυμηθηκατε…την ειχα δει πολλα χρονια πριν,και μου ειχε κανει τρομερη εντυπωση,αλλα δεν τη θυμαμε καλα ρε γμτ(αν και κινησα εργασιες για να την ξαναδω συντομα)…