Neurosis

Eχει βαλει ο τσιγγανος διπλα Μπουγα στο τερμα οποτε δεν μπορω να τσεκαρω.
Κανα update για δισκο δεν εχουμε ε ?

Κατάφερα επιτέλους να τους δω! Λονδίνο, με ντάλα ήλιο αφού ήταν headliners στη μικρή σκηνή του High Voltage αλλά δε μασήσανε τα παλικάρια και ας ήταν λίγοι και καλοί από κάτω. Για κάποιους ήταν περίεργο να παίζουν χωρίς visuals αλλά who cares όταν το σετλιστ είχε τα:
Locust Star / Given to the Rising / End of the Harvest / A Season in the Sky / At the Well / Water Is Not Enough / Belief / At the End of the Road / Killing Elk / Through Silver in Blood

Και ένα βιντεάκι: [B][U]Given to the Rising[/U][/B]

Mένα μου το ‘πε μια ψυχή που τ’ άκουσε ζωντανά, αλλά ήταν τέτοια η συγκίνησή μου ([I]για λαηβ που είδε άλλος ε[/I]) που δεν εστίασα εκεί. Τι να τονε ρωτήσεις κιόλας τον άνθρωπο όταν έχει βγει από τον εγκέλαδο.

Κατά τ’ άλλα

Tελικά παντού πάνω κάτω τα ίδια έπαιζαν. Ωραίος ο μάινκραιμ. Ντέθστερ το μόνο σίγουρο είναι πως ο δίσκος πάει για το νέο έτος.

Αltered, κι εμένα μου τα πε κάποιος κωλόφαρδος που τους είδε…

Θα είμαι σύντομος.

Souls At Zero: Αριστούργημα.

Enemy Of The Sun: Όταν ένα άλμπουμ τελειώνει με κάτι σαν το κλένς και έχει προηγηθεί ό,τι έχει προηγηθεί, δεν χωρά συζήτησις.

Through Silver In Blood: Τί να λέμε τώρα… Ο ήχος μου κάνει bm καταστάσεις.

Times Of Grace: Μέ ή χωρίς το Grace είναι διατρητικό σαν αίσθηση.

A Sun That Never Sets: Μόνο και μόνο γιά το φινάλε θα έκοβε κώλους. Post-Neurosis?

The Eye Of Every Storm: ΤΟυς πηγαίνει ο ambient-ισμός ούτως ή άλλως.

Given To The Rising/Soverein/Jarboe: Δεν έχω αγοράσει ακόμα και ούτε ακούσει. Υπομονή.

Ο Steve von Till μόλις μας πληροφορησε πως αρχίζουν οι studiακες προετοιμασίες για το νέο Neurosis.

Τι ζημιές μας κάνεις βραδιάτικα…:roll:

Επιτέλους…

Θελω,θελω,θελω,θελω,θελω :bounce::bounce::bounce::bounce:

Times of Grace & Grace από Tribes of Neurot ταυτόχρονα 8O 8O

http://killthatcat.com/2012/01/neurosis-october-3rd-1992-full-set/

Set:
Souls At Zero
Saturday Night Holocaust
Stripped
A Chronology For Survival
Takeahnase

500 χρόνια μπροστά

Αυτά είναι, ρε. Κάπου έβοσκαν και στο Youtube αυτά τα τραγούδια, αλλά ωραίο να έχεις όλη τη συναυλία. Η πιο γαμάουα περίοδος των Neurosis.

history in the making, που θα λεγαν και οι αμερικάνοι

εγάμησεν

ΛΙΠΟΘΥΜΩ

Mεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλη κουβέντα μη λες.

[I][U][B]Αeon[/B][/U][/I]
[B][I][U]Strength of fates[/U][/I][/B]
[B][I][U]Lost[/U][/I][/B]

Πφφφ, όντως κι αυτά τα vide-α του '96 τα σπάνε. Που κάνανε και tribal- ιές στη σκηνή κλπ. Αλλά αυτό το ‘‘Souls at zero’’ είναι πάντα στην κορυφή για 'μένα.

το βαζω εδω.

http://www.rocking.gr/news/Idiaiteri_sunergasia_twn_Scott_Kelly_kai_Steve_Von_Till_Neurosis_me_ton_Wino_Saint_Vitus/12209/

χυνω_μπαμιες.

εγώ δεν έχυσα μπάμιες, θα έχυνα μπάμιες άμα γράφανε δικό τους υλικό

Το χουμε πει, φετος περιμενουμε καινουριο album.