Nevermore

Eπειδή κάποιοι γκρινιάζουν εδώ μέσα ότι δεν τους εχουμε σε εκτίμηση (αλλά κάνουν λάθος:lol: ) πάρτε αυτό το δημοψήφισμα…

Δύσκολο ερώτημα βέβαια και μετά μεγάλης δυσκολίας ψήφισα Politics of Ecstasy…Mιλάμε όταν είχε βγει και το άκουσα μου έπεσε το σαγόνι στο πάτωμα…Από τους πιο Heavy και τεχνικούς δίσκους όλων των εποχών…Aρρώστεια μεγάλη…

Feel the flow and let all thought fade, we shall be one
For this sacrament has begun, this sacrament has begun

To poll που είναι? :lol:

Me megalh dyskolia epilegw to This Godless Endeavor.

Refuge Denied :slight_smile:

Nevermore λεει o τίτλος του thread φίλτατε…Οχι Sanctuary…:wink:

Είναι επειδή θεωρώ πώς ότι έκανε ο Dane με τους Sanctuary είναι αξεπέραστα!

Άντε να πώ κι από Nevermore: S/T & Politics

Άνετα Politics

Μην είσαι και τόσο σίγουρος… :stuck_out_tongue: :lol: :lol:

Ο.Κ. Ποτέ δεν μου “έκατσαν” καλά στο αυτί, είχα σπαστεί και από τον Περβανίδη που τους “έσπρωχνε” μέρα νύχτα επί χρόνια, ε δεν θέλει και πολύ να ακούω τη λέξη “Nevermore” και να κάνω κάπως έτσι :? .

Πάντως, παραδέχομαι ότι το “Dead Heart…” είναι πάρα πολύ καλο (το μόνο που μου αρέσει βασικά…) κυρίως λόγω των πολλών Jag Panzer επιρροών! :respect: Το respect για τους Panzer, όχι για τους Nevermore… :stuck_out_tongue: :lol: :lol:

Ουυυυυ! Κάψτε τον Maiden1979!!! :stuck_out_tongue:

Προσωπικά αδυνατώ να διαλέξω κάποιο album ως καλύτερο. :-s Αν και μερικά μου αρέσουν λίγο λιγότερο από την άποψη ότι πιο συχνά με πιάνω να βάζω να ακούσω τα υπόλοιπα.
Πάντως όταν είχα πάρει το This Godless Endeavor, το άκουγα τόσο πολύ που σε κάποια φάση το έκρυψα γιατί φοβήθηκα ότι θα το βαρεθώ!! :lol:

#-o :lol: :lol: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

E, κάθε φορά που πήγαινα να διαλέξω ένα cd να βάλω έμπαινα στον πειρασμό! :stuck_out_tongue:
Τώρα που το λέμε, όμως, έχω αρκετό καιρό… :-k

Dreaming Neon Black!!![SIZE=“5”]ΞΕΡΑ!![/SIZE]

8a pw dead heart giati den exw polyasxolh8ei me toys allous diskous!Otan toys akousw kalytera ama allaxw gnwmhh vlepoume…!

:-s :-- :–

:-k Για ποιον λες???:stuck_out_tongue:

On topic: Dead heart, αν και όλα είναι δισκάρες!

Politics
Dreaming
Dead Heart
Nevermore
This Godless Endeavour
τελευταίο το Enemies of reality που το μόνο που μου αρέσει από εκέι μέσα είναι το Voyager
Kαι τα 3 πρώτα άλμπουμ είναι ισάξια κατά τη γνώμη μου και παν σαν μια ‘τριλογία’.
Ο θυμός και η τεχνικότητα του Politics,η εκφραστικότητα και η μελαγχολία του Dreaming και όλα τα προηγούμενα μαζί στο Dead Heart.
Tο πρώτο τους άλμπουμ και αυτό καλό δείγμα γραφής για ότι θα επακολουθούσε…Χαρακτηρισστικά κομμάτια C.B.F.,Timothy Leary(που η αρχή είναι από Maiden,ε?)

Dead heart… giati ta exei ola,. Se kollaei ston toixo apo tin arxh mexri to telos! Kai h diaskeyh tou “Sound of silence” synousiazei kai xeirodikei. Konta omws einai kai to Dreaming… alla ayto einai gia idiaiteres katastaseis…

Καλοί και χρυσοί οι Nevermore, ακούστε όμως και τα albums των Sancutary, δεν θα πάθετε τίποτα…

Ok, είναι album-αρες και τα 2!!! Δεν είπε κανείς τίποτα διαφορετικό!! Απλά το topic αναφέρεται στους Nevermore:wink:

Αν θες, κάνε poll sanctuary vs nevermore να τα πούμε εκεί!!

Χωριό που φαίνεται κολαούζο δεν θέλει.

:lol: :lol: :stuck_out_tongue:

Άλλη δουλειά δεν είχα, συν το ότι μπάντες όπως οι Sanctuary και πολλές άλλες δεν έχουν καμία θέση σε αυτό το forum, υπάρχουν άλλα μέρη…