Nevermore

Εμενα πειραζει που δεν με χαλασε το τελευταιο? Μπορει να μην φτανει το επιπεδο παλαιοτερων κυκλοφοριων τους, αλλα μου αρεσε.

έγινε

Ρε συ Shaman, γιατι δεν μπορεις να μιλησεις σοβαρα εστω μια φορα? Σε ρωταω ειλικρινα, μπορεις να μου πεις?

Oυτε εμενα με χαλασε ιδιαιτερα…Ολα τα κομματια εχουν ωραιες δομες και αρκετα καλα στοιχεια…Το θεμα ειναι οτι το αλμπουμ ψιλουστερει σε σχεση με τα προηγουμενα και γιατι τα προηγουμενα ειναι απολυτα 10αρια,αλλα και ΙΜΟ γιατι εχει δοθει μεγαλυτερη εμφαση στα φωνητικα σε σχεση με τις κιθαρες του Jeff, κανοντας το να θυμιζει λιγο απο praises to the war machine…

Μια χαρά είναι και το τελευταίο, απλά καταλαβαίνεις ότι δν είχαν και πολύ όρεξη. Όπου μπλέκουν projects και εγωισμοί στραβώνει το πράγμα.

Συμφωνω σε αυτο, φαινοταν εδω και καιρο οτι κατι δεν παει καλα. Αλλα ο δισκος δεν παυει να ειναι πολυ καλος.

Kι εμένα το τελευταίο μ’ άρεσε πάντως.

Πιο σημαντικό, σύμφωνα με έγκυρη πηγή από το περιβάλλον του management της μπάντας, ο Dane σκοπεύει να συνεχίσει τους Nevermore και ψάχνει μέλη.

Όσο κι αν έχω τις αμφιβολίες μου έχω και μία περιέργεια…

Δεν νομιζω οτι μπορουμε να ελπιζουμε σε κατι καλο απο αυτο.:-k

Υπαρχει και η λυση των Communic.Οι θα ακουμε Communic που ειναι στα ιδια επιπεδα με τους Nevermore(πραγματικα το πιστευω αυτο) ή καλα θα κανει ο Warrel να τσιμπησει τα μελη τους και να τα ενσωματωσει στο δικο του συγκροτημα

1ον για μενα νεβερμορ χωρις λουμις δεν υπαρχουν 2ον διαφωνο με αρκετους για τον τελευταιο δισκο…για μενα ειναι υπερτατη δισκαρα…το αγορασα και ολας :stuck_out_tongue: απλα ειναι ισως πιο μελωδικος απο αλλους…

Δυσκολεύτηκα πολύ, αλλά τελικά θα υποστηρίξω Dreaming Neon Black.

[B][U]‘The Greatest Band That Alcohol Ever Ruined’[/U][/B]

[B]Q: [/B]The obvious first question, is NEVERMORE done?

[B]Warrel:[/B] No.

[B]Q:[/B] Definitely not? There will definitely be another NEVERMORE album?

[B]Warrel:[/B] Oh yeah.
[B]
Q:[/B] Perfect. And can you ever see yourself reconciling with [recently departed NEVERMORE members Jeff [Loomis, guitar] and Van [Williams, drums] or are those bridges burned?

[B]Warrel:[/B] [B][U]One bridge is burned[/U][/B], the other I’m still… It’s like getting a very painful divorce. If you want to repair the situation you can, but there’s one where I don’t want to. I miss those guys. I think they made bad decisions. I’m going to “emo” if I keep talking about it.

τα υπόλοιπα
http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=160511

Q: Perfect. And can you ever see yourself reconciling with [recently departed NEVERMORE members Jeff [Loomis, guitar] and Van [Williams, drums] or are those bridges burned?

Warrel: One bridge is burned, the other I’m still… It’s like getting a very painful divorce. If you want to repair the situation you can, but there’s one where I don’t want to. I miss those guys. I think they made bad decisions. I’m going to “emo” if I keep talking about it.

Γιατί υποψιάζομαι ότι η “καμμένη γέφυρα” είναι ο Loomis?

Γιατι ειμαι σιγουρος οτι η καμμενη γεφυρα ειναι ο Loomis?

Γιατί κόβω το κεφάλι μου πως συνεχίζει τους Nevermore από εγωισμό και μόνο;

ψηφο στο Dead heart in a dead world, ειναι το μονο που μαρεσει καπως. τα υπολοιπα ουτε καν, βασικα τους θεωρω αρκετα υπερτιμημενους για τη φημη που εχουν… σιγουρα αξιολογη μπαντα, απλα προσωπικα δεν μου εκαναν ποτε αυτο το παραπανω κλικ…

Και εγω ετσι πιστευω και αν γινει αυτο δεν εχω πολλες ελπιδες για καλα αποτελεσματα.

θέλω τους nevermore μου πίσω :frowning:
μου λείπουν :frowning:

ναι ναι. αρχίζουν οι ηχογραφήσεις για νεο Sanctuary … αλλά ο καημός παραμένει

Αυτό και εγώ. Έβαλες στο φβ το emptiness unobstructed και τους έλιωσα βραδιάτικα. Είχα καιρό να ακούσω.

[COLOR="#FF0000"][I]
The sands of time are pointless in a useless ugly world
Nothing brings peace of mind, I leave nothing behind if my words are left unheard[/I][/COLOR]

Τεραστια κομματαρα, το ειχα λιωσει οταν ειχε βγει, μου ειχε κολλησει στο μυαλο για πολυ καιρο. Και εμενα μου εχουν λειψει, αλλα υπερισχυει αυτη την στιγμη η ανυπομονησια για το νεο Sanctuary…