New album "Madrugada"

madrugada-
βγηκε το νεο και ισως τελευταιο cd των madrugada στην Νορβηγια και τις επομενες μερες θα κυκλοφορησει και σε ολο τον κοσμο,Οι ηχογραφήσεις του δίσκου προέρχονται από ένα session της μπάντας στο Hoboken της Νέας Υόρκης τον Μαΐο, όπου ηχογραφήθηκαν 14-15 κομμάτια, ενώ μετά οι τελειωτικές ηχογραφήσεις έγιναν σε ένα studio στο Gothenburg. Σε όλα τα τραγούδια συμμετέχει ο Robert buras, εκτός από το τελευταίο κομμάτι, που τα κιθαριστικά μέρη προέρχονται από τον φίλο της μπάντας, Alex Kloster Jensen
Σε σχετική συνέντευξη, ο Sivert, δηλώνει πως η μπάντα δεν έχει αποφασίσει ακόμη αν θα διαλυθεί ή όχι, αν και η απώλεια του Robert, όπως τονίζει, είναι αναντικατάστατη


Ε καλα γραψτε λαθος! ]

ωραία φώτο, αλλά νομίζω ότι τζάμπα μπήκε.

Το τόπικ αφορά το καινούργιο δίσκο των Madrugada και έτσι πολύ σοφά μπήκε στο τόπικ με τις κυκλοφορίες. Φίλε jsory, αν μπορείς μετονόμασε το τόπικ σε κάτι λιγότερο γενικό και πιο κατατοπιστικό :wink:

To cd τους εχει τιτλο γι αυτο το εγραψα ετσι στιν τιτλο του topic:-s

μολις ακουσα ολο τον δισκο και πραγματικα οτι και να πω ειναι λιγο…για μενα ειναι ο καλυτερος τους και με την πρωτη ακροαση μου φαινεται οτι εχουν βαλει πιο πολυ ηλεκτρικη κιθαρα μεσα…Α και οταν τον ακουτε μακρια απο αιχμηρα αντικειμενα…

ρε παιδια καμια μπαντα παρομοια παιζει?

artiu, τσέκαρε αυτούς τους δίσκους, πιθανόν να σου αρέσουν…

Last Harbour - Hold Fast, Pioneer
Willard Grant Conspiracy - Regard the End
Tindersticks - Curtains

ε, και Cave εκτός αυτών.

edit: και Midnight Choir

παιζει κανα link στο myspace για αυτα που μου προτεινες?





ευχαριστω φιλαρακι