New mods on the block

Αφου δεν εχετε αναγκη την στηριξη μας κλειδωστε το ρημαδι το τοπικ, επι τοσες σελιδες ευχομαστε καλη δυναμη, λες και παει κανεις στο στρατο. Αφου γουσταρετε κοπλιμεντα τωρα.

Κλειστε το να μην μας κατηγορει για σπαμινγκ και ο γκαρβου.

Καρβού, τα περί πατώματος αφορούσαν την ακυρότητα του ποστ σου. Δηλαδή πόσο πιο χαμηλά.

Έλλανορ, δεν ξέρω αν με τόση κλάψα είσαι για τη Δρούζα ή για την Πάνια. Θα αποφασίσω και θα ενημερώσω.

Ανχόλι, χιούμορ ήταν το δικό μου. Την επόμενη φορά θα το καταλάβεις.

Εγώ από άλλους βλέπω την κλάψα πάντως.

Ναι. Για να μην μπερδευόμαστε, τέθηκε ποτέ θέμα να γίνω ΕΓΩ μοντ; Δηλαδή το να λέτε ότι ζηλεύω, προυποθέτει να συζητήθηκε κάτι τέτοιο, οπότε και θα έγινε πίσω από την πλάτη μου. Δε θέλω, φχαριστώ.

Το θέμα είναι πως πήρατε για μοντ τον εύθικτο Θεό Φαλλό μωρέ αδερφέ, και θα μας ρίξει μπαν ολονώνε! Δηλαδή κει που λέμε για λογοκρισίες και τέτοια και κάτσε μπας και χαλαρώσουμε, μας φέρνετε τον “Ω, Θεοί, δεν του άρεσε ο τάδε δίσκος, πόντος και δύο πορτραίτα”; Καλό χρυσό παιδί, αλλά λίγο ψωνάρα και θα την πληρώνω γω κι εσύ κι ο τάδε για αυτό.

Πολύ γκρίνια ρε παιδί μου.

Τις εκπομπές της Δρούζα ή της Πάνια δε τις παρακολουθώ, αλλά για να τις αναφέρεις εσύ κάτι θα ξέρεις. Προφανώς θα σου αρέσουν.

Παλικάρια, δεν είστε ψυχολόγοι ε. Αφήστε την ψυχανάλυση λοιπόν, μαζί με τις γκρίνιες.

Γιεπ.

Δεν είδα πουθενά να ρίχνει πόντους επειδή κάποιος του την είπε και το πήρε προσωπικά. Λες ανακρίβειες…

Εγώ βλέπω μόνο εσένα να ασχολείσαι μαζί του. Από την άλλη δηλώνεις πως χέστηκες για την όλη υπόθεση. Λιιιιιγο παράλογο…

Εγώ βλέπω Γιάννη, πως εσύ έχεις το πρόβλημα με τον Έλανορ και όχι ο Έλανορ με εσένα. Σόρυ, αλλά στα μάτια μου είναι πασιφανές το οτί εσύ (και μερικοί ακόμα) ενοχληθήκατε που επιλέξαμε Έλανορ. Και τα πράγματα είναι απλά. Ο Έλανορ θα είναι μοντ γιατί είναι σοβαρός και δεν κάθεται να λέει άλλους χρήστες “ψώνια”, “νάρκισσους” και “Θεό Φαλλό”. Εκτός του ότι έχει επίπεδο και δεν ασχολείται με τέτοιες μικρότητες και με τα κόμπλεξ του καθενός, μπορεί να κάνει και αυτοκριτική στον εαυτό του. Κάτι που δεν βλέπω να κάνουν πολλοί χρήστες.

Είμαι και εγώ πολλά χρόνια στο φόρουμ και μπορώ να επιχειρηματολογήσω σοβαρά (και όχι με τις δικιές σου ράδιο αρβύλες) για τα συν και τα πλην του χαρακτήρα του καθενός σας, μην παίζετε με τη διάθεση μου να μη μιλήσω. Ειδικά όταν εγώ μπορώ και βλέπω και τα διεγραμμένα…

Τέλος, οποιοσδήποτε προσβλητικός χαρακτηρισμός γίνει εκ μέρους σου προς τον Έλανορ ή άλλον μοντ, θα σημάνει και ταυτόχρονα 2 πόντους ποινής, που αν δεν κάνω λάθος θα είναι και οι τελευταίοι σου. Αρκετή ανοχή έδειξα στο να χαρακτηρίζεις χρήστες. Το ότι είναι μοντς, δε σημαίνει πως οι κανόνες του φόρουμ δεν ισχύουν για εμάς…

Κάθεστε και κλαίγεστε και κατηγορείτε τον Έλλανορ, για πράγματα στα οποία α) μέχρι στιγμής ΔΕΝ έχει δείξει δείγματα πως είναι του χαρακτήρος του και β) ακόμα και αν είναι του χαρακτήρα του και αποδειχθεί στο μέλλον, ΔΕΝ τα έχει κάνει ακόμα για να κλαίγεστε… Αλλά βέβαια, το καλό του φόρουμ θέλετε, για αυτό βρίζετε όσους έχουν διάθεση να ασχοληθούν με το moderating…

Στηρίζουμε Ellanor ρε!! Φά 'τους όλους (και κυρίως τους γαύρους :p)!

Κι επειδή είμαι επηρεασμένος από το νέο παιχνιδάκι με τους συνειρμούς:


Μα ρε συ karvou, τα παιδιά απλά σχολιάζουν την “ιντερνετική μου περσόνα” :roll:… Δεν έχουν κάτι μαζί μου, απλά πειράγματα κάνουν. Δε φαίνεται απο όλα όσα γράφουν? Απλά πειράζουν. Όλααααα αυτά που έχουν γραφτεί 3 μέρες τώρα απανωτά είναι “πειράγματα”. Εγώ απλά είμαι “μυγιάγγιχτος”.

Και αν όντως δεν έχω πει ή κάνει κάτι προσωπικό ως τώρα απέναντι στον οποιονδήποτε απο αυτούς… α, δεν αρκεί! Γιατί μπορεί να κάνω στο μέλλον, θα σου πουν! Και μόνο το οτι τολμώ και ενοχλούμαι απο τους εμπαιγμούς και τις ειρωνίες (τι να γίνει παιδάκια, δεν είμαι μαζοχιστής να τη βρίσκω με αυτά, λυπάμαι) είναι λόγος να μου τη λένε! “Τολμάς και ενοχλείσαι? Πάρε κι άλλη μία!”

Επομένως επιτεθείτε, ειρωνευτείτε! Δείξτε πόσο μάγκες είστε. Περιμένω με αγωνία τη συνέχεια…

Να δεις πως στο τέλος θα το παίξουν και “cool” και “χαλάρωσε και λίγο” φάση. Χαλαρός είμαι παιδάκια. Γι’ αυτό και δεν μπαίνω καν στη διαδικασία να σας ειρωνευτώ ή να σας μειώσω. Δεν έχω τέτοιες ανάγκες.

Όσο αφορά τις ανακρίβειες, η ραδιοαρβύλα, το χαλασμένο τηλέφωνο και τα κουτσομπολιά καλά κρατάνε στο φόρουμ. Σόρρυ παιδάκια, αλλά δε θα σας κάνω τη χάρη να δώσω τροφή σε όλα λέτε. Grow up, πως το λένε.

ΥΓ - Στέλιο, να μου πεις αν είναι κάποια στιγμή το νόημα των εικόνων γιατί τέτοια ώρα το μυαλό μου είναι λίγο κουρασμένο… :wink:

+1

Όποιος δε στηρίζει τους μοντς στο έργο τους, πολύ απλά πάει κόντρα στο φόρουμ και μας γίνεται εμπόδιο. Εγώ τα εμπόδια έμαθα να τα υπερπηδώ στη ζωή μου και δε σκοπεύω να κάνω εξαίρεση…

Θυμίζει λίγο J.W. Bush το τελευταίο post.

“Όποιος δεν είναι μαζί μας είναι εναντίον μας”.

Χαλαρώστε λίγο.
Με κάθε εκτίμηση.

Μη μιλήσεις, καλύτερα, μη μιλήσεις, μη μιλήσεις, μη μιλήσεις, μη μιλήσεις…

Αγαπάτε αλλήλους.
Κανένα φόρουμ δεν άλλαξε ποτέ τον κόσμο.

Να καλωσορίσω κι εγώ με τη σειρά μου τα παλικάρια! :slight_smile:

να προσθέσω δύο πράγματα σε ήρεμο ύφος

α. αν οποιοσδήποτε mod παραφερθεί, μπορείτε πάντα να γκρινιάξετε στην ηγεσία του moderation karvou/monte με πμ κ εμείς θα επειληφθουμε του θέματος. a priori γκρίνια δεν νομίζω ότι είναι χρηστική.

β. το quote είναι σημαντικό. κ οι mods χρήστες (!) είναι. δεν είναι εδώ για να δοκιμάζετε το χιούμορ τους κ τις αντοχές τους στους χαρακτηρισμούς. παρακαλείσθε να συμπεριφέρεσθε όπως σε αλλήλους

γ. το τόπικ ανακινήθηκε όχι για να γκρινιάξουμε ή να διαπραγματευτούμε το ποιοι θα είναι οι νέοι mods, αλλά για να κάνουμε μια ανακοίνωση κ να σας ενημερώσουμε ως οφείλαμε. όπως ξαναείπα οι νέοι mods προκύπτουν από εσωτερική ψηφοφορία κ όχι από συζήτηση/διαπραγμάτευση με όλο το φόρουμ, ως εκ τούτου το παρόν αλαλούμ δεν πολύχρειάζεται…

δ. ο όρος “κομπλεξικός” είναι υβριστικός κ θα επιφέρει πόντους.

ευχαριστώ

Μοντε σοβαρά τώρα το χετε παραχέσει με τους υβριστικούς χαρακτηρισμούς, λέξεις κτλ.

Φιλικά.

Σορρυ αλλα το ολο ποστ σου ειναι ειρωνικο καθως επισης και οι χαρακτηρισμοι “παιδακια” ειναι μειωτικοι.

Θα συμφωνησω με Κρισπ(Δασκαλε). Το να μην συμφωνουν 5-10 ατομα με την επιλογη μοντς δεν ειναι λογος να βγαλει κανεις νυχια ουτε να την δει Lonely Ranger. Δηλαδη αν ο ελλανορ εχει μαθει να κανει αυτοκριτικη και να δεχεται πραματα, οριστε. Θεωρω οτι εχει κανει παμπολλα σοβαρα και αξιολογα ποστ σε διαφορα τοπικς καθως και αλλα τοσα με αποπειρες χιουμορ 3χρονου. Παρεξηγιεται ευκολα και αυτο πιστευω θα ειναι κακο για την ομαλη λειτουργια του μοντερειλικιου. Αυτη ειναι η γνωμη μου, χωρις προσβολες και ειρωνειες. Over.

για την ώρα αυτό που ανατρέπει την ηρεμία είναι η πεποίθηση 5 ανθρώπων ότι ο έλ μάλλον θα κάνει κάτι…

όταν το κάνει το συζητάμε.

σόφι προκλήθηκε κ απάντησε. οι mods δεν είναι σάκος του μποξ να παίρνουν χαλαρά ότι ακούνε…

κρισπ τα έχουμε πει για τους υβριστικούς. στην πραγματικότητα κ πολλά αφήνουμε κ υπάρχουν πολλοί που γκρινιάζουν γι’αυτό. αν κάποιοι δεν μπορούν να εκφραστούν διαφορετικά, κρίμα. μια βρισιά φέρνει μια άλλη κ καταλήγουμε σε συζητήσεις λιμανιού…

Τα συγχαρητήρια μου στη Σόφι!!! Μπορεί να διαφωνώ μαζί της, αλλά είπε την άποψη της ξεκάθαρα και χωρίς ειρωνίες, υπαινιγμούς και κακίες. Εγώ προτείνω να ηρεμήσουμε όλοι, ΟΛΟΙ και να δώσουμε στους ψάρακλες μοντς μια ευκαιρία να μας δείξουν τις ικανότητές τους. Και ιδανικά, χωρίς προκαταλήψεις…

ηρεμια.αυτοι ειναι οι μοντς.αυτοι κανονιζουν.ετσι παει.σε οποιον δεν αρεσει δεν χρειαζεται να βριζει τους μοντς.να φυγει.η πορτα ειναι ανοιχτη και τα σκυλια δεμενα.εκτος και αν θελει να κατσει και να δεχτει τους μοντς οποιοι και αν ειναι αυτοι και οτι εχει με αυτους.

Οι νέοι mods ανακοινώθηκαν, τα συγχαρητήρια και οι ενστάσεις ειπώθηκαν, ως εκ τούτου δεν έχει νόημα πια αυτό το θρεντ.

Θα ξεκλειδωθεί όταν κάνουμε καινούριους μοντς (:!:slight_smile:

Όσοι δεν προλάβατε να τους πείτε αυτά που θέλετε υπάρχουν και τα πι εμς.

:slight_smile: