New rock group "Operator"

Ενα καινουριο γκρουπ οι Operator με πολλες καταβολες και κυρια τους Audioslave ειχα την τυχη να δω live πριν μερικες μερες σε μια παρουσιαση τους.
Δεν ειναι μονο ο Jared Leto που ακολουθει διπλη καριερα αυτες του ηθοποιου και του ροκ τραγουδιστη αλλα και μια αλλη φατσα οπως ο απολυτος αρχηγος του γκρουπ Johnny Strong.
Bεβαια δεν εχει ακομα την αιγλη του πολυ αγαπημενου μου Jared αλλα δειχνει να εχει τα φοντα.
Ο Johnny Strong (ενα martial arts freak) ηταν ο Leon του Fast and the furious και ονομασε το γκρουπ ετσι επειδη ηταν ενας delta operator στην ταινια black hawk down . Αρχες του καλοκαιριου αναμενεται η πρωτη επισημη δουλεια.
Ενα δειγμα μονο: http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendid=7461454

Δυνατό δείγμα Αμερικάνικου hard rock…Διέκρινα πολλές επιρροές από Soundgarden,Monster Magnet,Black Label Society…Ειδικά ο τραγουδιστής πρέπει να έχει εικόνισμα τον Chris Cornell.Aν καταφέρουν να βάλουν ακόμα πιο πολλά προσωπικά στοιχεία θα έχουν άνοδο πιστεύω…

To περιμενα οτι θα σου αρεσει και εχεις δικιο για τις επιρροες του . Επισης εχει τα αντερα να τραγουδαει και να γραφει αυτο το στυλ που ειναι επισης σημαντικο.

αν έχει τέτοιες επιρροές θα κόβει κώλους…

αλλά τώρα ακούω το Showdown που μέχρι στιγμής ισωπεδώνει και σε λίγο θα πάω να γράψω εκεί…:smiley:

daz is our man…

Grazias amigo ειπα να σου καλυψω το κενο λιγο μεχρι να ακουσεις τα καινουρια του Cornell. Ρε κοπριτες αφηστε και κανενα σχολιο για τους destrophy.

αν τα ακούω όλα παράλληλα, δεν θα μου αρέσει τίποτα…

μην ανησυχείς όμως υπάρχουν ήδη και Showdown και Destrophy και Kaddisfly κλπ…

αλήθεια για το νέο πουλέν της Roadrunner που γουστάρω πολύ τους Sanctity τι λέγεται? Πολύ δυνατοί…

Hδη η φημη τους στα live εχει απλωθει σαν πανουκλα γιατι οι ανθρωποι τσακιζουν κοκαλα και χαιρομαι που τους ανεφερες γιατι πολυς κοσμος περιμενει με αγωνια τους Metallica αλλα μολις ανεφερες τους αξιους για μενα διαδοχους τους. ΝΤΟΥΖΕΝΙΑ ΡΕΕΕ!!!

Moλις σταλθηκε απο τον Johnny το link για το πρωτο single soulcrusher και η κολαση αρχιζει:

BINTEAΡΑ ωρε λεβεντες:metal: :metal: :metal: O αντρικος πλυθησμος επιβαλλεται να το δει για ευνοητους λογους και δυσκολα θα το ξαναδειτε ετσι. Το νου σας για τον Ιουλιο μαγκες:thumbup:

http://link.brightcove.com/services/player/bcpid687903091

xaxaxaxaxa xard-rock ? mpa - grungy angsty stuff - einai … pou einai ta solo tou ? os hard rock group kserw eixan kitharistarades pou paizan SOLARES NA !
den einai kati to protwtypo - pio poly san prwimoi soundgarden einai … kai san kakoi audioslave.
aisthitiki - tou kakou blair witch meta… mia syrigga - ola daneika - kai ola psiloasteia.

oooh -exei parei kai to onoma tou - apo mia fasisto-propagandistikh tainioula … PSAGMENO !
kai kana anwnymo byzi etsi gia to F-ART !!! TS TS !!! GROUPARA !

pou einai ta solo tou ?

Που ζεις ρε μεγαλε στο 1821; Εσυ βαλε sample απο Axel Rudi Pell για να γουσταρεις παραπανω εκει ειναι το προβλημα σου; Μικτη εχεις; Θα το κανεις και 9λεπτο.

den einai kati to protwtypo - pio poly san prwimoi soundgarden einai … kai san kakoi audioslave.

Και οι Gotthard γαμανε αλλα ειναι πρωτοτυποι; Eγω δεν μιλησα για συγκροτημα σε ψαγμενο ηχο. Οσο για την ταμπελα ειναι ροκ και ειναι σκληρο και πιο συγκεκριμενα post-grunge, ok.

oooh -exei parei kai to onoma tou - apo mia fasisto-propagandistikh tainioula … PSAGMENO !

Ειναι πολλα που δεν ξερεις για την εκει μουσικη βιομηχανια γι αυτο το λες και οντως η ταινια ειναι αυτο που λες αλλα το παιδι ειναι ενας ηθοποιος μεχρι τωρα της σειρας που απλα ξερει τους κανονες του παιχνιδιου και δεν εχει σχεση με φασιστικες τασεις.

Aπορω πως δεν εκανες το χαβαλε σου με το βιντεακι και νομιζες οτι προτειναμε τους νεους Led Zeppelin η δεν ξερω ποιον.

Kαι για να μην εισαι παραπονουμενος τσεκαρε τους Showdown στις νεες κυκλοφοριες…Θα τους γουσταρεις.
Πλακα πλακα παντως το βιντεακι το ειδες ετσι; Kαθαρα για λογους κριτικης ετσι;:lol:
Προτεινε κι εσυ ρε karja κανενα κι εσυ να γινεται παιχνιδι…

Παρα πολυ καλοι!Τα σπαει το κομματακι!Κοιτα αν ειχε και κανα σολακι,συντομο και ουσιωδες καποια στιγμη δεν θα με χαλαγε προσωπικα,αλλα και παλι δεν χαλαει την τελικη εικονα!Aναμενουμε κι αλλα απο δαυτους!Thanks Dazmaniak!:slight_smile:

apo to rock perimenw sola. o axel rudi pell - oreos alla mpourmpoulhthras sto paiksimo - kai mh kainotomos. wstoso ena eyes of the lost … toexei synthesei … 1821 - 2007 - 11880 - 11850 -11821 - 11811 -11888 … lost somewhere in time :stuck_out_tongue: 2112… paizei shmasia pote bghke ena kommati gia to an tha einai kalo ?! egw lew oti kapws etsi paizan oi soundgarden to 1988-9 alla 10 fores kalytera kai pio sabbathiariak kai me to eniote solaki. ULTRAMEGA OK !!!

egw tha anemenaarketa po mia mpanta onomati relapsed. kamia sxesh me th relapse.
down factor - death - fantastiko omws :stuck_out_tongue:
perimenw polla apo tous glyhder se deutero
epishs perimenw osous palaious bgaloun disko - na bgaloun kati aksioprepestato…
dystyxws i eutuxws i mpantes pou mou lene kati - einai liges kai den bgenoun kathe mera.
epishs, den mou leei kati epeidh paizoun htopoioi mesa. oute tha tin psaksw gia to status tous sto hollywood.
kai i milla jovovich paizei kithara kai tragoudaei kai o johhny deep - kai exw kai to diskaki, den htan poly halias, kai o russel crow… blepeis kanenan na parataei to dayjob ?! tsouks.
mono i juliet lewis - to exei gia mena …xaxa !

epishs oi gotthard - bgazoun ena disko me 8 poly kala kommatia - pou an kai timoun diafora group me anafores, den mporeis na tous kathgorhseis gia antigrafh. exoun ligo direstraits, ligo whitesnake, ligo apo edw ligo apo ekei, alla to kalyptoun me ton hxo tous kai me ton lee - enan XARISMATIKO performer kai tragoudiarh, pou exei kai X diskous sthn plath tous, afou to lipservice den htan ntempouto … lol ti allo tha diabasoume :stuck_out_tongue: sto net !

koita, to thema einai an proteinw kati, tha proteinw, kati pou na mou kathete sta autia kai kati pou tha akouga. Na kanw xabale me to binteaki ? kata poio tropo ? me mia mock khdeia ? me ena riff, pou me kanei na thelw na koimhthw ? duskolo. to grunge toulaxisto - se orismenes faseis - eixe kai mia X energeia … lol territorial pissings px. comes to mind hahahaha… auto edw einai friggin lullaby for the tone deaf !

epishs na proteinw to killing machine - metalmorphosis. nea mpanta me palaia melh. apo agent steel, ktl me ton rivera sta fwnhtika… den einai ena painkiller - alla einai ena ram it down lol - as poume - loup garou, to omonymo kai to in the storm gia arxh - tha kanoun oti einai sto diaba tous na LIWSEI !
@@to metal - me kati RIFF TERASTIA san oroseires… me kati solares NA kai ogko !!!

Thanks karja για τις προτασεις.

Hokam thanks κι εγω και επειδη ειναι αρκετα ον τοπικ o Jared Leto σου εχω ενα κομματακι που σιγουρα θα ηθελες να ακουσεις απο περιεργεια και ειναι το occam’s razor απο τους 30 seconds to mars.

Μια διευκρινηση μονο για τον Axel η αναφορα μου ηταν μονο λογω των μακροσυρτων σολο του μην νομιζουν καποιοι οπαδοι του οτι τον κοροιδευω.

Μολις οι Operator προστεθηκαν σε αυτο το φεστιβαλ.

http://www.rockontherange.com/indexmain.html

Δεν ειναι και ασχημα για ενα γκρουπ που ακομα δεν εχει βγαλει ακομα τιποτα ετσι;

Για να ξερετε τι σας παρουσιαζει ο Dazmaniak.

Μπορει να μην σας λενε τιποτα τα ονοματα αλλα για καθε Αμερικανο αυτο το φεστιβαλ εφετος ειναι ονειρωξη και μονο να μπεις εκει ειναι επιτυχια. Ελα ρε Johnny γερα…

Κύριοι να με συμπαθάτε που διακόπτω, αλλά δεν έχετε ακούσει τους Radio Moscow(ομώνυμο ντεμπούτο) ή κάνετε τους Αλέκους?

Που κολλαει αυτο αρχοντα μου; Εγω δεν εχω μαθει να κανω ποτε τον Αλεκο αλλα τον Daz.
Mην αρχισεις και εσυ γιατι δεν θα το αντεξω.
Την αγορα της Iowa την ξερω καλυτερα απο σενα, επετρεψε μου αλλα δεν νομιζεις οτι αν αρχισω να πηγαινω βαθυτερα στην Αμερικανικη μουσικη θα αρχισω να τρωω κραξιμο; Δες ποσες απαντησεις παιρνουν τα ποστ μου που τα κραταω οσο μπορω σε mainstream στυλ. Eδω τα Αμερικανικα συγκροτηματα τα βριζουν οι περισσοτεροι παιδαρε. Βοηθησε και εσυ και μην ανησυχεις εγω θα σε ακολουθησω.
Αν νομιζεις οτι πρεπει να προτεινω καμια 30αρια νεα αλμπουμ και demo που εφερα απο την Αμερικη πριν μια βδομαδα περιπου πες μου το να το κανω.

Υ.Γ. Ο Potofgold εκανε μια τεραστια παρεμβαση . Ακουστε τον και θα εχετε στα χερια σας ενα διαμαντι.

Υ.Γ2 Ποτε δεν διακοπτεις οταν εχεις να πεις κατι σημαντικο. Εισαι δικος μου εσυ…

Tωρα ειδα οτι εχει γινει και κριτικη. ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΣΩΣΤΟ SITE . Υπαρχει και θεος τελικα.
Παιδια προσκυνω δεν το ειχα δει.:bow2:

Και 40 και 50 και 60 cds να είχες, επιβάλλεται να τα προτείνεις.Τώρα όποιος ενδιαφέρεται θα την ψάξει, όλοι οι άλλοι ας μείνουν στο μαύρο τους το σκοτάδι συνεχίζοντας να ψηφίζουν καλύτερο συγκρότημα-δίσκο-μπασίστα-τραγούδι κλπ τη Σιδηρά Παρθένο κοκ.

KEEP DIGGING…

Tι να σου πω μετα απο την χειροβομβιδα που πεταξες; Παντως επειδη ειμαι κομματακι μεγαλυτερος θα σου προτεινω φιλικα να μην λειδωρεις τα διαφορετικα γουστα γιατι εισαι επαγγελματιας.
Απλα δεν ηθελα να θεωρηθω γραφικος. Ηρθα στην Ελλαδα το 2005 απο το 1992 που ζουσα εκει. Γυρισα σε μια κατασταση αντιθετη απο αυτη που ηξερα. Απο εκει που τα Αμερικανικα συγκροτηματα ηταν θρησκεια εγιναν κατακριτεα.
Γενικα στον κοσμο οι δυο κοσμοι(Αμερικη -Eυρωπη) εχουν κλειστει στον εαυτο τους και δεν ανταλλασουν ευκολα μουσικη. Σημεια των καιρων…
Εδω προτεινα τους Brand New που ειναι ηδη πετυχημενοι με βαρια καρδια. Κοιτα τις απαντησεις που εχω και αν νομιζεις οτι δεν αξιζουν think again, sorry.
Παντως επειδη και εγω οπως και εσυ πρεπει να ακουω και αλλα πραγματα εχω πολλη ακροαση ακομα.

Τωρα ον τοπικ εδω ειναι επικαιροτητα και επεσε στην αντιληψη μου ενα γκρουπ που θα παιξει μπαλα απο πλευρας δημοσιοτητας (ετσι πιστευω) και θεωρησα οτι πρεπει να το ξερουν στο φορουμ για λογους ενημερωσης .