Nfl

Αναμενόμενη η νίκη των Seahawks αν και σίγουρα όχι σε τέτοιο βαθμό. Τελικά μάλλον επιβεβαιώθηκαν όσοι λέγανε πως σε αγώνα ενάντι σε σκληρή άμυνα η απίστευτη offence των Βroncos θα τα βρισκε σκούρα. Το παίχνιδι πιστεύω πως έκρινε η φανερή αδυναμία των Broncos να βρούνε λύσεις απέναντι στην καλύτερη άμυνα των τελευταίων ετών. Respect πάντως στην άμυνα τους για την καταπληκτική αντιμετώπιση του Marshawn Lynch (θεωρώ πως το σκορ τους αδικεί καθώς οι περισσότεροι πόντοι προέκυψαν από τα λάθη της offence).

Να σημειώσουμε εδώ τον ένα και μοναδικό Phil Anselmo, που με το γνωστό μετριοπαθές στυλ του, απεφάνθη ότι οι Broncos θα κέρδιζαν αέρα με τον Manning να κάνει ματσάρα, και αυτός ξέρει γιατί παρακολουθεί πολλά χρόνια football (είπε) και γενικά πόσο κρετίνος ακόμα μπορείς να γίνεις.

:!: https://www.youtube.com/watch?v=DtXSl58M3l8

Mindfuck Master :bow:

Βλέπει κανείς;

Ματσάρες η week 1, μακάρι να δούμε γαμώ τις χρονιές. Επίσης μπήκα και σε ένα fantasy, εθισμός.
Προμηνύεται λιώσιμο!

Φανατίλας εδώ :stuck_out_tongue:

Μεγάλη πίκρα η season opening καθώς μας ξεφτύλισαν οι Dolphins (οπαδός των Pats γαρ). Για κλάματα και η offensive και η defensive line, ο Revis μόνο island δεν ήταν κλπ,κλπ… Eλπίζω να το γυρίσουμε πάντως γιατί δε μας βλέπω καλά αυτή τη βδομάδα ενάντια στον Adrian Peterson.

Mε το fantasy τι παίζει, είναι τόσο κάψιμο όσο λένε;

Kαλά, υπάρχουν και χειρότερα, βλ. Cowboys φαν. 8)

Ψιλοχάζεψα χάιλαιτς, όπως τα λες. Και ο Brady δεν φαίνεται και στα καλύτερά του. Δύσκολο ματς με Vikings, δείχνουν δυνατοί.
Γενικότερα, δεν περίμενα τόσο ωραία έναρξη.

Για το fantasy τώρα, τι να σου λέω. Πρώτη φορά παίζω και δεν περίμενα αυτό που συνάντησα. Πρέπει να υπάρχει κόσμος που να τρελαίνεται ρε τελείως. Λάιβ ντραφτ (γαμώ τις φάσεις, στη λίγκα που είμαι μου φάγανε Dez Bryant και απ’ τη ξενέρα μου πήρα καταλάθος Trent Richardson :bye:) και με τη έναρξη το χάος… Trash talk, λίγκες τρελά ανταγωνιστικές και αναλύσεις επί αναλύσεων. Ευτυχώς είμαι σε ελληνική λίγκα (στο σάιτ NFLgreece.gr στο nfl.com) και τα πράγματα είναι πιο χαλαροχαβαλεδιάρικα. Μέχρι τώρα τουλάχιστον.
A, δες και τη σειρά The League αν δεν την έχεις δει, τρελό γέλιο και θα νιώσεις τι τρέλα επικρατεί με το fantasy.

Ο Brady είμαι σχεδόν σίγουρος πως θα στρώσει σε μερικά ματς, ήταν απλά τόσο μεγάλη η συγκίνηση του που γύρισε ο Gronk που ξέχασε πως υπάρχουν κι άλλοι στόχοι :p. Το ίδιο πιστεύω και για την o. line μας, είναι ζήτημα χρόνου να δέσει και να αποκτήσει χημεία μετά το trade του Logan Mankins. Aπό την άλλη η run defence μας έχει πρόβλημα εδώ και καιρό και δε βλέπω να διορθώνεται. Tι να πω, in Bill Belichick we trust.

Όσο για τους Cowboys… αυτός ο Romo είναι για λύπηση, τι ματς ήταν αυτό ρε φίλε… Αν θέλετε να ξαναδείτε φως χρειάζεστε ριζικό ξεχαρβάλωμα, ειδίκα αλλαγή προέδρου.

Tι γίνεται εδώ ρε;
Όχι μονο κουβέντα για NFL αλλά υπάρχει και άλλος οπαδός Pats εκτός από εμένα; 8)

Έλα να γινόμαστε πολλοί ρε φίλε :smiley:

Τι έχετε να πείτε για την ιστορία με τον Ray Rice; Λέτε να την πατήσει ο Goodell με το όλο σκάνδαλο;

Τι να πούμε για Rice… Η ιστορία βρωμάει σκάνδαλο χιλιόμετρα μακριά, η NFL είχε το βίντεο καμπόσους μήνες πριν, δηλαδή απορώ πώς γίνεται να είναι ακόμη commissioner ο Goodell. Όχι μόνο εγώ, όλοι όσοι ασχολούνται. Διάβασα και ένα ωραίο άρθρο εδώ πέρα: http://grantland.com/the-triangle/what-does-it-take-to-get-roger-goodell-fired-2/
Αν και έχει αργήσει πολύ, πιστεύω ότι είναι λίγα τα ψωμιά του.

Πριν λίγο είδα το Πίτσμπουργκ-Βαλτιμόρη [SPOILER]καθώς πίστευα ότι θα είναι καλό, αλλά διαψεύστηκα. Κυριάρχησαν οι Ρέιβενς, ο Μπεν δεν σκόραρε TD μετά από 30 συνεχόμενα παιχνίδια.[/SPOILER]

Παρα πολυ ωραια η πρωτη αγωνιστικη.
Περισυ χωρις να το ξερουμε ειχαμε την δυνατοτητα να δουμε δωρεαν τα παιχνιδια
μεσω του gamepass.Φετος το μπουλο.Κανα stream της κακιας ωρας.
Πρωτη αγωνιστικη περισσοτερο απο ολα τα παιχνιδια ειδα το Saints @ Falcons.
Ωραια παιχνιδια γινανε γενικοτερα.Οι Seahawks τρομοκρατουν και φετος παντως.

Και όποιος δεν θέλει stream, μπαίνει στις δύο παρακάτω διευθύνσεις και είναι ευτυχισμένος.

http://www.sport-video.org.ua/en.html

http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=4759286 εδώ θέλει sign up αλλά με ένα google translation είναι πολύ εύκολο. Γαμάει, δεν αργούν να ανέβουν καθόλου και έχει μια χαρά ratio s/l

Τελικά μάλλον θα κερδίσουν οι Πάτριοτς. Γίνηκε λίγο χαμός πάλι.

Ο Adrian Peterson συνελήφθη για child abuse, στα μπαμ ανακοίνωση οι Βίκινγκς ότι δεν παίζει την Κυριακή.

Επίσης, ο Roddy White τουιτάρει ότι θα χάσει το fantasy ματς του εξαιτίας του AP:!:
To τουίτ εξαφανίστηκε αμέσως αλλά προφανώς τραβήχτηκαν σκρίνσοτς. Και αρχίζει το aftermath: http://i.gyazo.com/5c4029d70a51182df83695b68129ac85.png

Και άλλα πολλά ωραία.

Η παράνοια καλά κρατεί.

Toυ την πέφτουν από όλες τις μεριές…
Πάει να το φάει η πολιτική ορθότητα και το NFL…
H ίδια η γυναίκα δεν θέλει να κινηθεί νομικά από όσο καταλαβαίνω τον στηρίζει…
Διάφοροι busybodies έχουν κάνει το θέμα σημαία!
Αν η ίδια το έχει αποδεχτεί ως κάτι που συνέβη μέσα στη σχέση τους τι δουλειά έχει όλος ο υπόλοιπος κόσμος;
Kαι στην Ελλάδα τη δεκαετία του '90 ο Ίβιτς πλάκωσε την Πετρουλάκη και μετά παντρεύτηκαν και έκαναν οικογένεια…
Αν έτσι την βρίσκουν ορισμένοι και ορισμένες…
Και με όλους αυτούς που κριτικάρουν τον Goodell, αν δηλαδή είχε να διαχειριστεί τους Cowboys της δεκαετίας του '90 που είχαν σχεδόν κάθε εβδομάδα ένα τέτοιο σκάνδαλο αλλά ήταν ομαδάρα, τι θα έπρεπε να είχε γίνει να την είχαν διαλύσει την ομάδα…

Την πάτησε γιατί προσπάθησε να μετατρέψει το NFL σε ένα “θεματοφύλακα της ηθίκης” ενώ παράλληλα έπρεπε να διατήρει τα κέρδη υψηλά, με αποτέλεσμα να υπάρχουν και υπερβολικές τιμωρίες (π.χ για την χρήση κάνναβης) αλλά και περιπτώσεις σαν αυτή του Ray Rice. Είναι δύσκολα τα πράγματα πλέον γι’αυτόν αν και θεωρώ ότι δεν φταίει τόσο.

Kάπως έτσι. Όταν βλέπεις κάθε χρονιά 50 περιπτώσεις ενδοοικογενειακής βίας και οι τιμωρίες είναι σύνολο 10 αγωνιστικές και απ’ την άλλη να καπνίζουν μπάφο και να τρώνε 2 αγωνιστικές ο καθένας ξέρω 'γω, ή στραβός είναι ο γιαλός ή στραβά αρμενίζουμε. Χτύπησες κανά παιδί, κύριε; Μη σκας, σε δύο αγωνιστικές θα είσαι πίσω. Αρκεί ο Micheal Sam να μην βρει ομάδα γιατί είναι γκέι και θα μας την πέσουν οι rednecks:!:

Τεσπα, προφανώς τα αίτια είναι βαθύτερα, δεν φταίει αποκλειστικά ο Goodell και μια τέτοια κουβέντα είναι τεράστια. Γενικότερα όλη η Αμερική έχει το πρόβλημα στον εγκέφαλο ρε.

8 η ώρα τα ματσάκια σήμερα και μετά κάποια στις 11 και 11 30.

Πίτσα ή σουβλάκι και λιώσιμο. :smiley:

Το “worst fake punt we’ve ever seen” το είδατε; http://www.sbnation.com/lookit/2014/9/15/6155295/arkansas-state-attempted-the-worst-fake-punt-weve-ever-seen

Έχω πεθάνει στα γέλια!

Τρομερη δευτερη αγωνιστικη με μπολικα αποτελεσματα που δεν περιμενα.
Ηττες για Seahawks,Saints & 49ers εκτος προγραμματος ειδικα οι Saints απογοητευουν
με αυτο το 0-2 ως τωρα.
Δεν ειδα κανενα ματς ολοκληρο γιατι διαβαζα αλλα απο τα μπολικα στιγμιοτυπα
το θεαμα δεν ελειψε και παλι.

Eίδε κανείς το SB rematch; Ωραίο παιχνίδι, με απίστευτο τελευταίο drive από Broncos που σκοράρανε TD σε 59 δευτερόλεπτα και κάνανε και 2 points conversion για να στείλουν το ματς στην παράταση:!:
όπου και χάσανε βέβαια αλλά τέσπα.

Και αυτή η αγωνιστική πάντως ήταν γαμάτη, με 3-4 ματσάρες. Η μια καλύτερη απ’ την άλλη μέχρι στιγμής. Γούσταρα τους Cowboys μου που χάνανε 21-0 στη δεύτερη περίοδο αλλά το ανατρέψανε και κερδίσανε με πολύ καλή εμφάνιση. Με πήγαν ταμείο και στο στοίχημα :smiley:
Τώρα αρχίζουν και τα bye weeks, οπότε λιγότερη δράση από εδώ και πέρα.
Μακάρι η χρονιά να συνεχίσει έτσι πάντως.