Nfl

Παρακολουθει κανενας nfl? πολυ υποτιμημενο εδω στο ελλαντα παντως, σε αντιθεση με αλλες χωρες στην ευρωπη που εχουν ακομα και λιγκες αμερικανικου φουτμπολ και μαζευουν και πολυ καλο κοσμο…

πειτε και ομαδες!! εγω υποστηριζω steelers, οπου μας βλεπω να πηγαινουμε superbowl και να το σηκωνουμε κιολας μιας και φοβητρο δεν υπαρχει…ειδικα αν ειναι ο roethlisberger στην κατασταση που ηταν χθες με san diego και με τον parker σε τρελη φορμα δεν μας σταματαει ουτε η αμυνα της βαλτιμορης ουτε καμια!!

παιζει να τα γραφω και να τα διαβαζω και μονος μου παντως :lol: :lol: :lol:

συνεχίστε…,δεν έχω ιδέα:)

Όποτε βάζει το νόβα, παρακολουθώ φανατικά και πωρώνομαι κάργα.
Πρώτη φορά είδα πριν 4 χρόνια όταν το σήκωσαν οι Στίλερς με τον απίστευτο Ροθλισμπέργκερ να κάνει παπάδες και τελικά να νικάνε το Ντένβερ με 2 ταχύτατες πάσες και τελική στον Γουόρντ (που βγήκε και MVP του τελικού) κάνοντας τατσντάουν ο τελευταίος.
Από τότε υποστηρίζω κι εγώ Στίλερς, αν και τα τελευταία χρόνια δεν τα πάμε καλά. Ελπίζω φέτος να κάνουμε τη μεγάλη επιστροφή.

Επικός ο τελικός πριν 2 χρόνια μεταξύ Ιντιανάπολις Κολτς και Σικάγο Μπέαρς. Ίσως τότε να ηταν που το λάτρεψα το άθλημα, σε βαθμό που ψαχνόμουν να βρω σύλλογο εδώ στην Αθήνα, αλλά @@.

Φέτος, πάντως, δεν έχω παρακολουθήσει ιδιαίτερα… Οπότε ένα πριβιού για στατιστικά, φαβορί και τέτοια θα βοηθούσε και θα το εκτιμούσα πολύ…

τωρα τα ζευγαρια ειναι απο afc pittsburgh(γηπεδουχος)-baltimore και απο nfc arizona-philadelphia

χθες στη νοβα ειδα τα pittsburgh-san diego,carolina-arizona(οχι ολοκληρο) και new york-philadelphia

οποτε απο τις ομαδες που συνεχιζουν να σου πω…

pittsburgh-τερματισε 2ο στην afc πισω απο tenessee, που αποκλειστηκε απο baltimore,
χθες τους ειδα σε τρελη φορμα κερδισαν 35-24 το σαν διεγο(που δεν ειχε tomlinson ομως)…ο roethlisberger εκανε παπαδες πασες 50 γιαρδες και τετοια, ο παρκερ εσπαγε πλακα, μου αρεσαν πολυ, πιστευω πως ειναι η καλυτερη ομαδα που συνεχιζει

baltimore-wild card συμμετοχη,περασε το miami…δεν το ειδα το παιχνιδι με το τενεσι παντως μου ειπαν πως στηριζεται στην πολυ καλη αμυνα του και ο μικρος ο κουαρτερμπακ ο flacco τα παει πολυ καλα

philadelphia-και αυτη wild card συμμετοχη, περασε τη μινεσοτα, επαιζε με κατι giants που δεν βρισκοταν στο γηπεδο (ο eli manning εκανε 5-6 λαθη για interception) και η αμυνα του δε δυσκολευτηκε να αντιμετωπισει τον jacobs που δεν ηταν σε καλη μερα

arizona-την ειχαν ξεγραμμενη, αλλα τελικα πρωτη στη περιφερεια της, περασε την ατλαντα και το παιχνιδι με τους carolina το κερδισε αρκετα ευκολα 33-13…warner σε πολυ καλη μερα και γενικα η αμυνα της δεν δυσκολευτηκε καθολου (ηταν και ο delhomme ο qb των carolina απογοητευτικος)

τωρα τα ματσακια ειναι επομενη κυριακη τα εχει η νοβα…:wink:

Καλά έκανες και άνοιξες το θρεντ.
Είναι καταπληκτικό άθλημα, για μένα με διαφορά το καλύτερο από τα “αμερικάνικα” (δεν βάζω το μπάσκετ μέσα επειδή είναι “παγκοσμιοποιημένο”. Συγκρίνω με baseball και hockey)

Eπίσης το προτιμώ από το rugby που θεωρείται συναφές.

Υποστηρίζω Patriots, η χρονιά φέτος τέλειωσε νωρίς για εμάς.
Την Κυριακή είδα στη Nova λίγο από το NY-Philadelphia, δεν έχω δεί καθόλου τους Steelers φέτος για να μπορώ να κάνω εκτιμήσεις.

Επειδή υπάρχουν εδώ μέσα και κάποιοι (σαν εμένα) που ενδιαφέρονται αλλά δεν ξέρουν καθόλου τους κανόνες, θα μπορούσε κάποιος να εξηγήσει ποιοι είναι αυτοί? Αν θέλετε επίσης δώστε κανά λινκ ή κάποιο sote που να δείχνει τις ομάδες του πρωταθλήματος, αν αρχίσω και το΄ψάχνω να δώ ποιους θα υποστιρίξω :stuck_out_tongue:

Kανόνες:


Aν χρειάζεσαι διευκρινίσεις ρώτα. :slight_smile:

Oμάδες:

εχει superbowl σημερα!! pittsburgh steelers vs arizona cardinals

1.00 στο novasports 1

αντε μωρεε steelers τρενο παμε να μετα απο 3 χρονακια να το ξανασηκωσουμε

νταξει γινεται Α-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Ο ματς, τωρα εχουμε ημιχρονο, μπροστα οι steelers 17-7 και σε λιγο ανεβαινει το αφεντικο springsteen για τη συναυλια του ημιχρονου 8)8)

steelers ρεεεεεεεεεε, το σηκωσαμε σε ενα τελικο που ηδη τον θεωρουν στην αμερικη κλασσικο…

απο τα καλυτερα παιχνιδια που εχω δει…8)8)

Δεν με έπαιρνε να ξενυχτήσω χθες αλλά θα το δώ σήμερα στις 7 που το ξαναδέιχνει σε κάποιο από το Novasports.

Ματσάρα λέει… 8)

MVP ποιος βγήκε;

Ρε ενα τατσνταουν που την επιασε στον αερα ενας τυπας ηταν πολυ μπροστα!

santonio holmes

Οffside ζητάς; :p:lol::lol:

Ματσαρα!!!Οπως και περυσι το ματς κριθηκε σε μια φαση στο τελευταιο λεπτο!

Δεν είναι βαρετό το Ράγμπυ; :-s

http://www.tvxs.gr/v4465

:lol::lol::lol:

Oύτε το ράγκμπυ βρίσκω βαρετό -στις χώρες που παίζεται έχει φανατικό κοινό- πάντως το Αμερικάνικο ποδόσφαιρο είναι συναρπαστικό άθλημα. :wink:

Για μένα εύκολα 3ο σε προτίμηση πίσω από το δικό μας ποδόσφαιρο και το μπάσκετ. 8)

Δεν εχεις δει ποτε κρικετ, γιαυτο μιλας :expressionless:

εδιτ: και το γκολφ ειναι εκτος συναγωνισμου


Listening to: Lydia - Fate
via FoxyTunes