Αngra!

πάπαλα και επίσημα.

και άντε να πείσεις τον Andre τώρα…

αιώνια λατρεία, όπως και να έχει.

τελος???

κριμα

αφησαν σπουδαια κληρονομια παντως

για λιγα ατομα παντως οπως τελικα αποδυκνειεται

Απο ποτε εγινε αυτο? Γιατι δεν λεει τιποτα το site τους…

Παρόλο που χάσανε το Matos, η αλήθεια είναι ότι και με τον Edu έβγαλαν εκπληκτικά άλμπουμς. Το Temple ειδικά ήταν απίστευτο. Πάντως όλες οι δουλείες τους είναι μία και μία. Όσο για τη διάλυσή τους, πιστεύω ότι το reunion είναι θέμα χρόνου.

όντως, αν και τους είχα αφήσει μετά τον τρίτο δίσκο, τώρα τελευταία επέστρεψα πάλι και ομολογώ ότι είναι φοβερά ποιοτικά και τα 3 τελευταία άλμπουμς τους.

ψ. το καρολίνα φοβερό κομμάτι, ειδικά εκεί που ηρεμει κ προχωράει προς το ξέσπασμα είναι για εκσπερμάτωση.

Στο τραγουδι Silence And Distance του δισκου Holy Land βρισκεται ισως η καλυτερη ερμηνεια τραγουδιστη που εχω ακουσει ever.:!:

It’s Official - ANGRA Return!

Didn’t take long, but it’s now official. ANGRA have “reunited” with former drummer Richard Confessori, replacing Aquiles Priester, who left after a physical confrontation (ie. fisticuffs). The remainder of the band is still comprised of Edu Falaschi (vocals), Kiko Loureiro (guitar), Rafael Bittencourt (guitar) and Felipe Andreoli (bass). The aforementioned tour of South/Latin America with countrymen Sepultura will “consist of more than 20 cities, including major Brazilian concert houses, like Via Funchal in São Paulo and Rio de Janeiro Canecão, during the months of May, August and September.”

Toυς τελευταιους μηνες ακουω το απιστευτο Temple Of Shadows και εχω παθει πλακα !!!

Ποσο Μουσικη χωραει επιτελους σε εναν δισκο ??!!

-Spread Your Fire
-Temple Of Hate
-The Shadow Hunter
-Wishing Well
-Waiting Silence
-No Pain For The Dead
-Winds Of Destination

TΕΛΕΙΟΤΗΤΑ.

Eπισης και το Angels Cry ειναι εξαιρετικη δισκαρα με τα Carry On, Angels Cry, Wuthering Heights ,Evil Warning και Streets Of Tomorrow να σου παιρνουν τα μυαλα !!

:bow2:

To “Temple Of Shadows” είναι όντως εξαιρετικό δεδομένων και των αλλαγών στην μπάντα και πόσο εντυπωσιακά (σχετικά) επανήλθαν μετά από 2 μέτριους δίσκους (Fireworks, Rebirth). Το προηγούμενο μετριότατο πάντως.

Angels Cry και κυρίως Holy Land πάντως απλά ασύγκριτα.

Δεν τους παρακολουθώ εδώ και πολύ καιρό μετά το Fireworks, αλλά παραμένουν μια από τις μπάντες που θα τις θυμάμαι για μια από τις καλύτερες συναυλίες που έχω δει στη ζωή μου (ΡΟΔΟΝ, 1997):). Τότε ήταν η μπάντα από τη Βραζιλία που ήταν έτοιμη να κατακτήσει όλο τον κόσμο. Κρίμα που δεν τα κατάφεραν τελικά.

Aυτα τα ακουγα και εγω μικρος :oops:
Δισκαρες αμφοτερα !

εγώ είμαι ακόμα μικρός
:bounce:

σημαντικό το ότι γύρισε ο Κονφεσόρης.
α) είναι καλύτερος drummer
β) δε θα συνεχίσει εκείνη την παρωδία των Shaman (2 δισκάρες)
γ) μπορεί να αποτελέσει το συνδετικό κρίκο (τι εννοείται σε τι?)

ο χρόνος νομίζω πως τοποθετεί το Temple Of Shadows αμέσως μετά τα 2 αριστουργήματα.

Ομορφα νεα,μεγαλη μπαντα:)

Εγω ειμαι απο τους λιγους που το temple of shadows το τοποθετω αναμεσα σε Holy Land και Angels Cry(η εστω μαζι στη 2η θεση με τους Αγγελους.Kι απο πισω Fireworks):oops: Μεγαλη αδυναμια σ’αυτο το δισκο…

Αντε να ρθουν κι απο δω ομως:(

Μετά το Fireworks τους έχασα τελείως. Το ότι γύρισε ο drummer δεν μου λέει και τίποτα το θέμα θα ήταν να γύριζε ο Matos. Τελικά αυτοί οι βραζιλιάνοι έχουν πολλά προβλήματα…είσαι έτοιμος να κατακτήσεις τον κόσμο και τα κάνεις σαν τα μούτρα σου. Με ποια λογική?? Το ίδιο ισχύει και για τους Seps.

Πάντως και οι 3 δίσκοι που βγάλανε με την κλασική σύνθεση ήταν κορυφαίοι, εντάξει χάνει λίγο το Fireworks αλλά δεν πειράζει.

το setlist της περιοδείας που ξεκίνησε. ωραιότατο.
live είναι εκπληκτική μπάντα. ένα εκ των κορυφαίων κιθαριστικών διδύμων.

[SPOILER]* Carry On

  • Nova Era
  • Waiting Silence
  • Heroes Of Sand
  • Angels Cry
  • Carolina IV
  • Angels and Demons
  • Metal Icarus
  • The Course Of Nature
  • Make Believe
  • Acid Rain
  • Never Understand
  • Gentle Change
  • Spread Your Fire
  • Rebirth
  • Nothing To Say [/SPOILER]

λατρεία παντοτινή, να μην ξεχνιόμαστε.

Μια χαρά είναι …
να πέρναγαν και από Ελλάδα … :roll::roll::roll:

Edu Falaschi-Kai Hansen επι σκηνης,ερμηνεουν μιας απο της κομματαρες της 2ης era με γαματο κοινο:metal::metal::metal::metal:

^

Το αγαπημενο μου τραγουδι των Angra !!! :D:D:D

TEMPLE OF HATE :band:

To Time ειναι ασυλληπτο φωνητικα ρε!ΠΩ!

πως μπορουν ολοι οι τραγουδιστες στο πλανητη αυτο να κοιμουνται ησυχοι οταν υπαρχει ο τεραστιος MATOS εκει εξω???προσκυνω με πιστη stand away ως τα καλυτερα φωνητικα σε κομματι εβερ.