Nick Cave στις 22/9

Εντάξει, δε λέω, σημαντικός καλλιτέχνης, έχει βγάλει πολύ ωραίους δίσκους κατά καιρούς, τον έχω δει και μια φορά και μου άρεσε, όμως όχι να πληρώσω και 55 Ευρώ το λιγότερο! Οι τιμές έχουν από 55 έως 75 Ευρώ! Καλά μας δουλεύουν; Έχει ξεφύγει τελείως το πράγμα με τα εισιτήρια μου φαίνεται! Έρχεται για δέκατη φορά και θέλουν να δώσουμε και τόσα λεφτά; Ρε ουστ!

Είχα έναν φίλο gay ο οποίος ήταν άσχετος από rock… Είναι τυχαίο ότι του άρεσε μόνο ο συγκεκριμένος καλλιτέχνης;

Τι στεναχωριέστε ρε παιδιά…Εσείς θα τα πληρώσετε…ΑΠό το καιρό των Birthday Party ,στην Ελλάδα έχει μόνιμα φανατικά ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΟΥΣ & ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ ΟΠΑΔΟΥΣ,που του τα ακουμπανε μιά χαρά…κάθε χρόνο που έρχεται για ΕΙΣΠΡΑΞΗ…Σιγά μη βαρεθούν
Κατά τα άλλα ΔΕΙΝΟΣΑΥΡΟΥΣ και ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΥΣ ,έχει μόνο η Κλασσική ΡΟΚ και το ΜΕΤΑΛ…Πίνω στην υγεία του ΠΟΠ και ΡΟΚ ,και τη ΠΛΥΣΗ εγκεφάλου,που προωθούσε την ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ μουσική,άσχετα ανα αντιγράφει όλων των δεκαετίων τη μοσυική πρίν…Ειναι πάντα φρέκια σα το ΜΑΙΝΤΑΝΟ…Δε μαρένεται πότέ…Ειναι λίγοι και καλοί,ενώ όλοι οι άλλοι είναι οι κακοί… 8O :x :x :smiley: :smiley: :smiley:
17 κουνιαμπέλες του κουνάγαν,60 μαστοράδες

Kαλα…αμα πουλησουν και αυτοι 100 εισητηρια 15 μερες πριν την συναυλια θα αρχισουν και αυτοι τις προσφορες για διπλα εισητηρια…
Να φανταστω οτι ι didi διοργανωνει???

Αν αυτό ήταν μπιχτή για το X-fest θυμίζω πως το Εξφέστ το διοργανώνει η Aenima και όχι η Ντίντι.

Όσο για Νικ Κέιβ νομίζω ότι έχει αρκετούς ακροατές εδώ στο Ελάντα και δεν θα τα πάει τόσο άσχημα… :roll:

Μπα;
Και τι συμπεραίνεις με αυτό, δλδ;

Πάντως, δεν ξέρω τι λέτε, αλλά ο Cave είναι ο αγαπημένος μου [size=1][αν και πάντα κάτι τυχαίνει και δεν έχω καταφέρει να τον δω]. [/size]

Υπάρχει ένα θέμα που έχει κάπως παρεξηγηθεί.

Α. Ο Κέηβ έχει πολλούς οπαδούς στην Ελλάδα, αλλά όχι και τόσο κοντά στο ύφος του ρόκιν. Εμένα πάντως μου αρέσει πολύ και θα πάω να τον δω.

Β. Το εισιτήριο είναι ακριβό είναι η αλήθεια. Αλλά γι’αυτό δεν νομίζω ότι πρέπει να κατηγορήσουμε τον Κέηβ και τον κάθε Κέηβ : οι εταιρείες που μας εκμεταλλεύονται φταίνε. Και οι scorps που έρχονται κάθε χρονιά δεν τσιμπάνε λίγο λίγο το εισιτήριο ? Φταίει το συγκρότημα ? Δεν νομίζω… Ο Κέηβ θα έχει κόσμο. Απλά δεν θα είναι από εδώ μέσα…

Ψηλέ να έρθεις και εσύ μπας και βάλεις μυαλό. Που πας και παίρνεις συντεύξεις από τους σατανάδες Λόρδους. Άντε μπράβο !!! :lol: