Nick Cave & the bad seeds live 6&7 Ioυνίου

Είναι κρίμα να μην υπάρχει thread για αυτην την συναυλία…Ο Cave και η μπαντα του στα λαιβ ειναι κατι παραπάνω απο πολύ καλoί…Setlist δε μπορεσα να βρω αλλα μάλλον θα παίξει πολύ dig lazarus και grinderman και το encore θα είναι κλασσικά αφιερωμένο στους Cave’s lovers:wink:
Support της βραδιας θα ειναι οι Ed Kuepper και τον Jeffrey Wegener.Το εισητήριο στα 45…Και περιμένουμε το αύριο…:slight_smile:

Στο encore τι παιζουν συνηθως?

Aυτό είναι το πιο πρόσφατο setlist που βρηκα

[SPOILER]Night of the Lotus Eaters
Dig Lazarus Dig!!!
Tupelo
Todays Lesson
Red Right Hand
Midnight Man
Let Love In
Deanna
Lie Down Here And Be My Girl
Moonland
The Ship Song
We Call Upon The Author
Papa Won’t Leave You Henry
More News From Nowhere

encore

Lyre Of Orpheus
Get Ready For Love
The Mercy Seat (for the first time on this tour ?!?)
Into My Arms
Stagger Lee
[/SPOILER]

Παδιά, όσοι δεν έχετε πάει ξανά και σας περισσεύουν τα 45€ πηγαίντε να τον ακούσετε! Μία φορά τον έχω δει και είχε δώσει πάρα πολύ καλό live. Δυστυχώς η τιμή είναι απαγορευτική για μένα, αυτό τον καιρό…:frowning:

Σας ζηλεύω…:frowning:

Παλιοχαρακτήρες :frowning:

Έχουμε προμηθευτεί τα εισιτηριάκια μας και αύριο θα ανηφορίσουμε προς Λυκαβηττό.
(σοβαρά, ένα άτομο είμαι) :-s

[SPOILER]Stockholm on May 17
Night of the Lotus Eaters
Dig Lazarus Dig!!!
Tupelo
Todays Lesson
Red Right Hand
Midnight Man
Let Love In
Deanna
Lie Down Here And Be My Girl
Moonland
The Ship Song
We Call Upon The Author
Papa Won’t Leave You Henry
More News From Nowhere


encores

Lyre Of Orpheus
Get Ready For Love
The Mercy Seat (for the first time on this tour ?!?)
[SIZE=“4”]Into My Arms[/SIZE]
Stagger Lee
[/SPOILER]

Αρχιζω να το μετανιωνω που δν πηρα εισητηριο:(

δωστε μου ενα tupelo και παρτε μου τη ψυχη.τον ειδα προπερσι απο το λοφο και βλαστημησα που δεν ημουνα κατω(ανοιξαν και οι πορτες μετα απο ενα σημειο μετα απο απαιτηση του ιδιου του cave επειδη ειχε γενεθλια)αλλα αυτη τη φορα θα ειμαι μεσα.χανω και dinosaur jr. για παρτη του και ελπιζω να αξιζει.

έλα ρε Σπηλιά παίξε ένα Loom of the land. πώς ήταν εχθές στη Θεσσαλονίκη?

Τότε τον είχα δει και εγώ. Σήμερα δεν ψήνομαι και πολύ να πάω γιατί δεν νομίζω πως έχει να πει κάτι διαφορετικό από εκείνη την ημέρα.Δηλαδή το να δώσω τόσα λεφτά για να δω κάτι που έχω ξαναδεί, ειδικά αυτή την περίοδο που είμαι άφραγκος (και έχει και Euro) το θεωρώ λίγο χαζό. Όσοι δεν τον έχετε δει πάντως σπεύσατε. Ο άνθρωπος είναι τέλειος επί σκηνής. Αν και μέχρι στιγμής η συναυλία του καλοκαιριού για εμένα είναι αυτή που θα δώσει η πρώην του, στο Ελληνικό. Αυτήν δεν την χάνω για κανένα λόγο.

ξερει κανεις τι ωρα θα βγει επι σκηνης στο πολυ πολυ περιπου?

O Cave ήταν επικός χθες…Με 2 encore …Ευτυχώς δεν έπαιξε όλο το Dig Lazarus oπως περίμενα το set lisi ήταν ενα υπέροχο ποτ-πουρι απο σχεδον ολη τη δισκογραφία του…Με πολλή ενέργεια μας αποζημιωσε με το παραπάνω για την παροιμιώδη του καθυστερηση…Μοναδικη παραλειψη το do you love me που μαλλον το εχει σιχαθει πια…Anyway ηταν θεος…αν και αυτοι που δωσαν ρεστα χθες ηταν ο Ed και Jeff…αυτοι οι τρελοι down under:)
A!Kai o Λυκαβητός δεν είναι για τετοιες συναυλιες!!

Ανατριχιαστικός. Απλά. =D>

Δεν; 8O
Γιατί ω ρε;

απιστευτος οπως παντα.με πολυ καλο playlist.ελπιζω να τον ξαναδουμε συντομα,αν και ειναι το μονο σιγουρο με τοσους fans που εχει εδω.
επαιξε και tupelo τι αλλο να ζητησω πια?

Μια χαρά είναι ο Λυκαβηττός! Εκεί έπρεπε να είχαν βάλει και τον Cohen. ο Cave τα[SIZE=“3”][FONT=“Comic Sans MS”] έσπασε[/FONT][/SIZE] όπως πάντα. Far from me, Get Ready for love, Deanna , Papa won’t leave you Henry και λοιπά!
Οι Bad Seeds είναι από άλλο πλανήτη. Ατελείωτη ενέργεια.

[SIZE=“3”]του χρόνου πάλι!
[/SIZE]:smiley:


και να τον φέρει καμιά άλλη εταιρία μήπως και καταφέρουμε να τον δούμε backstage γιατί αυτές οι φιγούρες της didi είναι πολύ φανατισμένοι και γραφικοί.

Φανταστικος ο Cave…εγω θα ελεγα να τον φερει και καμια αλλη εταιρεια να βαλει κανα λογικο εισιτηριο…

Γιατί έχω την εντύπωση ότι πριν ένα - δύο χρόνια που είχε ξαναεμφανιστει στο Λυκαβητό το εισητήριο κόστιζε τότε 70 - 75 ευρώ? Μπορει να κάνω και λάθος γιατι δεν είχα πάει…

Τα εισιτήρια το Σεμπτέμβριο του 2006 στο Λυκαβηττό όταν είχε ξαναέρθει είχαν μέχρι και 70ευρώ. (70-60-50). Οι τιμές αυτές ήταν όντος τραγικές - αλλά το show τότε ήταν Nick Cave Solo( άν και ουσιαστικά έπαιζε με τους Grinderman, απλά δεν είχαν βαυτιστεί ακόμα). Όμως το πιο τραγικό τότε ήταν ότι παρόλο που υπήρχαν διαβαθμήσεις στα εισιτήρια, μετα απο 4 τραγούδια σηκώθηκαν όλοι (αν θυμάμαι καλα) με αποτέλεσμα αυτοί που είχαν πληρώσει 60 και 70 να φαίνονται ηλίθιοι. Σε αυτό νομίζω πως έφταιγε η διοργανώτρια εταιρία --> ή θα πληρώνουν όλοι το ίδιο ή θα τηρείται η διαρρύθμηση.

[SIZE=“3”]Πάντως αυτή τη φορά πιστεύω πως η τιμή ήταν κανονική(45ε) αναλογικά με τις τιμές των συναυλιών που κάνει στην Ευρώπη. Άντε να έπρεπε να είναι 40 ευρώ. [/SIZE]

Το “loverman” το ειπε?
το μοναδικο του τραγουδι που ξερω αλλα ειναι κομματαρα