Nickelback-Dark Horse

Παρακμη μεν, αληθινοτατο δε.

Χιλιες φορες απο τους στιχους του SEX

Καλα εννοείται.Αλλα είναι αυτό το αληθινό που λες.Η πραγματικότητα δλδ,η οποία βέβαια είναι απο μόνη της παρακμιακή

τι σκατα?να τα διαβασω η οχι??:stuck_out_tongue:

Θα τον χτυπήσω.
Ναι διαβασε τα άντε!

:p:p:p:p
αν δεν μαρεσουν ομως και ξενερωσω με το τραγουδι θα σε κυνηγαω!οκ?:slight_smile:

Έχεις ήδη αργήσει…
Άντε περιμένουμε γνώμη

τα διαβασα…ειναι αυτο που ειχατε πει…λιγο ωμο…αλλα η πραγματικοτητα…θα προτιμουσα λιγο πιο “λυρικα” λογια…αλλα οκ.μια χαρα ειναι!ε?

Ομορφο ρηβιου

http://www.rocking.gr/review2117.php

“Οι Nickelback δεν είναι σωτήρες του rock, ούτε τίποτα καινοτόμοι, είναι απλά μια μπάντα με ανεπτυγμένη ικανότητα στο songwriting που αφουγκράζεται τη μουσική αγορά και υπό αυτό το πρίσμα στο “Dark Horse” κάνει καλά τη δουλειά της.”

αυτη ειναι η καλυτερη προταση…
δεν ειναι τπτ το καινοτομο αλλα ειναι damn good!!!

τωρα εχω κολλησει με το today was your last day!αυτο και αν ειναι κολλητικο

παντως πρεπει να πω οτι μοιαζει πολυ με το 3 doors down σε ορισμενα σημεια…(μουσικα και στιχουργικα)

Το παρατήρησα κ εγω αυτό που λες.Άλλωστε και απο πιο παλιά 3 doors - nickelback παίζουν στα ίδια μήκη κύματος

Ωραιο αλμπουμ! :slight_smile:

ετσι απλα??:stuck_out_tongue:

αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι το ότι το αλμπούμ είναι σαν να αποτελείται απο δύο τελείως διαφορετικές ενότητες και μουσικά και στιχουργικά απο τη μια σχετικά αγαπούλικη και ήρεμη μουσική με στίχους για το πως να ζήσεις τη ζωή σου κλπ και από την άλλη είμαστε σκληροί και γ…με και δέρνουμε και οι γκόμενες που η μια και η άλλλη και γενικά η όλη φάση μου θύμισε motley crue (θύμισε είπα, ετσί λίγο, γιατί κωλοπαίδια είναι λίγοι και εκλεκτοί 8)) απλώς μου κάνει εντύπωση πως το άλμπουμ τους παρουσιάζει δύο τελειώς διαφορετικά πρόσωπα(ίσως μόνο σε μένα να φαίνεται έτσι):roll:

:roll::roll: Δεν με προσεχεις

Συμφωνω πανω κατω με αυτο που λετε τεκνα μου. :slight_smile:
Eιναι για ‘μας τ’ αλανια που ειμαστε και αγαπουληδες ομως. :stuck_out_tongue:

+1:wink:

σιγά μην κάτσω να διαβάσω τα άθλια ποστ σου:p ανησυχητικό το γεγονός ότι συμφωνούμε…

είμαστε είμαστε οι άτιμοι:-s

Μετα απο σκεψη το ειπα,αρα οχι ετσι απλα.:p:lol:

Aπο τους Nickelback δεν περιμενεις τιποτε λιγοτερο από cheesy (με τιν καλή εννοια) κομμάτια,δυνατά ρεφραίν και κιθαρες που ροκάρουν ανελεητα…το dark horse κινείται στο ιδιο μοτιβο αλλα πιστευω ειναι οτι καλυτερο εχουν βγαλει απο αποψη συνθέσεων…Ειδικα το gotta be somebody ειναι απο τα καλυτερα κομματια του ειδους για την χρονια που φευγει…

Ακούγεται ευχάριστα, αλλά μέχρι εκεί. Με οποιοδήποτε από τα προηγούμενα και αν συγκριθεί είναι χαμένο…