Nickelback-Dark Horse

Κατι από Def Leppard ίσως?:stuck_out_tongue:

Ligoulaki :lol: Ante kai Do I have to say the words? apo Bryan…

ο δισκος κρυβει σεξουαλικα υπονοουμενα ή ειναι η ιδεα μου??

σουπερ τελικα το αποτελεσμα μιξης μιας μπαντας τυπου nickelback με εναν παραγωγο τυπου matt lunge

never gonna be alone
gotta be somebody
just to get high
i’d come for you

φοβερη δουλεια
αψογη
μελωδιες
φωνητικα
κιθαρες
σολο
παραγωγη
μπραβο, μπραβο

δηλαδη
αναλογιζομαι εγω τωρα
πως θα ταν αραγε το αποτελεσμα συνεργασιας ab με ml??? :-k:-k

Se aytous tha petagame ton apolyto theo tis epoxis ton Joe Barresi na apoteleiosoun kai ta teleytaia thymata pou exoun apomeinei apo to Blackbird :lol: Giati perimeno me agonia to neo ton Isis nomizeis?

To Gotta Be Somebody exei to teleio chorus, ton apolyto radiofoniko ixo kai prepei na to exo akousei idi 50 fores sigoura…

baressi ε??

ωραιος ο νταζ!!!

Gia kati diaforetiko. Apo tin alli an itheles “modern gyalada” tha ebazes Bob Marlette i Brian Howes bebaios bebaios…ante kai Chad Kroeger.

Something in your mouth… :metal:

Λοιπον. Το ακουσα ολο (στη δινει τη δυνατοτηα αυτη 8ωρο ταξιδακι με λεοφορειο) και ιδου.

Το αλμπουμ μαρεσει πολυ, ετσι κι αλλιως το genre αυτο το αγαπω πολυ. Αλλα ρε παιδια… μ΄ενοχλει ο στιχος :-s Δεν θελω να το παιξω γερο-prude αλλα ξερω γω, το μισο δισκιο μας λεει για το ποσο “γαμαει και δερνει” και το αλλο κρυβει απαραμιλλο συναισθηματισμο (ναι, για το Just to Get High λεω που χτυπαει ευαισθητη χορδη).
Με κουραζει δηλαδη να ακουω για το ποσο γαματη ειναι η παρεα του, για την κοπελα που θα παει ψηλα επειδη ειναι πορνη πολυτελειας (να μη μιλησω για το S.E.X.)…

Ναι, κολλησα με το Something in your mouth (γιατι εχει μια riffαρα ατελειωτη) αλλααα… you get what I mean νομιζω…Δηλαδη το You’ll never gonna be alone, gotta be somebody και if today was your last day ειναι καταπληκτικα γραμμενα. Γενικα η στιχουργικη του μαστορα ειναι απλη και κατανοητη. Δηλαδη με πιανω πολλες φορες να ξερω τι θα πει μετα χωρις να το ξερω απεξω το κομματι, πραγμα που, στις μερες μας τουλαχιστον, ειναι σπανιο, να βγαζουν δηλαδη καποιο νοημα οι στιχοι :stuck_out_tongue: Παραμυθια ειναι σχεδον ολα τα δικα του, αφηγηση. Ομορφα.

Για τις κιθαρες δεν λεω τιποτα 8) Ριφφς χορτατα και παουρερ ντριβεν ρεφραιν… Μονο το υερβολικα σεξουαλικο με ξυνισε… σταδιαλα, πολυ γκεης ακουγομαι :stuck_out_tongue:

bump Γιατι ετσι πρεπει. :expressionless:

Βρε πως μεγάλωσαν.

οιπον ακουσα το σιντι 3-4 φορες…δεν εχω να πω πολλα λογια!ο δισκος Γ@ΜΑΕΙ!!ετσι απλα…
ο τσαντ παλι εκανε το θαυμα του!!ο δισκος ακουγεται ολοκληρος…δεν εχω προχωρησει ποτε τραγουδι.ακουγεται πολυ ευκολα(δεν καταλαβαινεις ποτε τελειωνει) και τα ριφς δινουν και παιρνουν!
αγαπημενο κομματι(και ενα απο τα καλυτερα των τελευταιων μηνων για μενα) το i’d come for you… (το χω λατρεψει ασχημα)

αγαπαμε nickelback ! \μ/

Συμφωνώ με wise.Πολύ καλός ο δίσκος.Κόλλησα με το just to get high.Αν και σε λίγο καιρό θα ακούμε πολύ και παντού το gotta be somebody

Ωραιο αλμπουμ σε πιο @ρχιδ@τ@ μονοπατια απ’οτι μας ειχαν συνηθισει και αυτο για μενα ειναι σιγουρα θετικο. Και μπορει να λεω ωραιο αλμπουμ αλλα εχει μια ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ, το Something in your mouth. :metal:

Ου ρε σαρδανάπαλε!:stuck_out_tongue:

Ω ναι!

It’s not my fauuuuult! :smiley:

αυτο λιωνω τωρα!!!το just get high .τρελο κοπανημα!τρελλος ρυθμος…απλα σου ρχεται να σπασεις το δωματιο!

Αυτό αυτό,αλλα χωρίς το δωμάτιο!
Και ρε γμτ ενώ γουστάρω τρελά τον ρυθμό και την μελωδία του,με ξενερώνει λίγο ο στίχος…:-k

χμμ…ρε συ μην τον ακους!!χεχε!εγω τωρα που το πες δεν θα τον ψαξω.ο,τι πιανω…

Ντάξει σε άλλους μπορεί να αρέσει.Εμένα απλά μου έβγαλε παρακμή το όλο σκηνικό που περιγράφει