Nightrage live in Athens 26 January!

Επιτελους θα παιξουν Αθηνα!!!:smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:
Χαρηκα πολυ με αυτο το νεο…
Θα μας απογειωσει με τα riffs του ο Μαριος:) :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Η συναυλια θα γινει στο An…

για να δουμε. θα γινει το λαιβ ή θα παει απατο; ειχαν κλεισει και πριν 2-3 χρονια και τελικα ακυρωσαν. ξερουμε ποσο ειναι το εισιτηριο; αν ειναι ακριβο χλωμο το κοβω…

αν παλι η τιμη ειναι λογικη με κοβω να πηγαινω εκτος απροοπτου. εχουμε κι αλλα λαιβ εκεινη την περιοδο.

τιμη δν εχει ανακοινωθει ακομα…
support οι ελληνικες μπαντες Nordor και Insidead…(δε εχω ακουσει κατι απο αυτες για να εκφερω γνωμη…)

Μαριος Ηλιόπουλος :respect:

Ρε Angmar δε σου είπα ότι η τιμή είναι 25 euro? Σύμφωνα με το site των Nordor: http://www.nordor.net/

το ξεχασα.#-o

ακριβοι…:-k

Θα υπάρχει support band; :-k

ναι. εχουν αναφερθει.:wink:

You 're right!

εχει παραγινει το κακο με τις τιμες…:wink: :wink: :wink:
δε λεω,εξαιρετικη μπαντα οι Nightrage,απο τους καλυτερους πρεσβευτες του μοντερνου σουηδικου death metal ηχου,αλλα ειπαμε…
δν ξερω αλλα εχω παρατηρησει οτι οι τιμες των εισητηριων για τις συναυλιες που προκειται να γινουν στο An φετος…(Sirenia,Ensiferum,Nightrage,Massacre,Alabama Thunderpussy κλπ…ονοματα μετριου βεληνεκους…)
κυμαινονται ολες γυρω στα 25 ευρω…
Μηπως το προβλημα τελικα ειναι οι παραλογες απαιτησεις των ιδιοκτητων του μπουντρουμιου.:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: (Αn)
που ανεβαζει τοσο πολυ τις τελικες τιμες???:-k :-k :-k :-k

βασικα να σε διορθωσω σε κατι. τα λαιβ των alabama, knut και intronaut που γινονται στο an εχουν 20 ευρω το καθενα.

δε νομιζω να εχει τοσο να κανει με το μαγαζι… δε μπορω να πω με σιγουρια βεβαια

Πέρα από τις απαιτησεις του καμπινέ που ονομάζεται Αν, υπάρχουν και οι απαιτήσεις της μπαντας που είναι σαφώς υψηλότερες όταν μιλάμε για μπάντες όπως Sirenia και Nightrage σε σχέση με Knut…

το ξερεις σιγουρα αυτο; μη ξεχναμε οτι οι knut μια χαρα γνωστοι ειναι. σιγουρα θα εχουν στην τελικη περισσοτερο κοσμο απο τους nightrage…

επισης τα μεγεθη ειναι παρομοια. οι nightrage πως ηταν να παιξουν με 5 ευρω στη λαρισα; μη τα ξεχναμε αυτα.

Δεν το ξερω στα σιγουρα, αλλα δεν πιστευω οτι οι Knut θα εχουν περισσοτερο κοσμο απο Nightrage. Επισης λογικο μου φαινεται μια μπαντα που είχε συμβολαιο με Nuclear Blast να εχei μεγαλυτερες απαιτιησεις απο μια μπαντα που ανηκει σε indie label.
Οσο για Λαρισσα, ειλικρινά δεν ξερω γιατι ηταν τοσο φτηνο. Εδω στην Αθηνα πας να δεις τους κολλητους σου να παιζουν στο Underworld και πληρωνεις 8 ευρω…

Μπορει και να παω, θα δειξει.

99% θα κατέβω να τους δώ.:slight_smile:

Κοπέλια, μου φένεται δεν θα μας μείνει φράγκο με τόσες συναυλίες
που έχουμε να πάμε…:smiley:

Πάντως τους Nordoθα ήθελα πολύ να τους δω!!
Γενικά έχω μια τάση στο να πηγαίνω να βλέπω τα support συγκροτήματα καμιά φορά…:smiley:

καλα ναι παιζουν διαφορα. π.χ. κνουτ μπορει να πανε αρκετοι επειδη γενικα δεν ερχονται πολλα γκρουπ παρομοιας φασης και ειναι καλη ευκαιρια το εισιτηριο των 20 ευρω.

παντως δε νομιζω να ειναι ακριβοι οι nightrage δεδομενου οτι πηγαν σε αρκετα μικροτερη εταιρια. απλα ετσι σκοτωνουν το λαιβ. οταν εχεις καποιους ελληνες στη μπαντα, καλυτερα να κανεις ενα φτηνο σχετικα λαιβ να γουσταρει ο κοσμος και μετα ανεβαζεις απαιτησεις. οι περισσοτεροι δεν εχουν ακουσει τον τριτο τους δισκο που βασικα ειναι ισως και ο καλυτερος. οσοι τους ξερουν, τους εμαθαν κυριως λογω lindberg. όχι οτι ο ηλιοπουλος δεν επαιξε ρολο, αλλα ειχαν και ενα ex-at the gates μελος.

αν θυμαται κανεις, οταν επαιξαν οι firewind πιο παλια (στο αν νομιζω) δεν ειχε κοσμο απ οτι ειχα μαθει τοτε. στο γκαζι ομως με 5 ευρω πηγε και η κουτση μαρια ακομα. αν θες να πετυχεις πρωτα φτιαχνεις μια βαση οπαδων που θα αγορασουν και τον δισκο και μετα προχωρας.

προσωπικη μου αποψη. βεβαια δεν αμφιβαλλω οτι και τα δικα σου επιχειρηματα εχουν βαση. :slight_smile:

Πάντως το δισκάκι ‘A new disease is born’ ειναι πολύ καλό, ιδιαίτερα αυτό το Spiral, ύμνος !!Κ επειδή δεν παίζουν άλλες συναυλίες τέτοιυ είδους αυτή την περίοδο, η συγκεκριμένη δεν χάνεται…

Δεν με κόβω να πηγαίνω…
Αρχίζω εξεταστική στις 28 του μήνα, το εισητήρειο+μεταφορικά παραπάει για`μενα, αγόρασα εισητήρειο για March Metal Day, δηλαδή έδωσα για εκεί κάποια χρήματα, οπότε…