Nightstalker - Live 16/10, 17/10, 14/11

Γω θα παω γιατι αν γινει κατι τα Χριστουγεννα ισως να μην μπορω και δεν θελω να χασω καινουριο δισκο τωρα που ειναι φρεσκος. Εκατσε και καλα η παρεα, οποτε κομπλε.

ΕΚΕΙ!

Εγώ δεν ξαναπάω Nightστόκους. Καβατζώνουν κινητά.

Από την τελευταία φορά που τους είδα, το live τους έχει γίνει πολύ show!
Αργύρη τι πίνεις και δε μας δίνεις! :lol:

Οι 1000mods σταθερή ενέργεια στις εμφανίσεις τους!
Οι vibratore bizarro δεν μπορώ να πω ότι μου έκαναν την καλύτερη εντύπωση αν και παλιοσειρές! (Στην αφίσα γιατί γράφει bibratore?).

Επίσης κόκκινη κάρτα στον τύπο που έκανε stage diving χωρίς μπλούζα!
Παραλίγο να προλάβουμε το πρώτο μετρό τέτοια ώρα που τελείωσε το η συναυλία!
(Πάλι καλά που υπάρχει και το 11!) :stuck_out_tongue:

Γιατί ρε? Εγώ πέρασα αρκετά καλά με τον τραγουδιστή που ήτανε ΚΟΚΚΑΛΟ.

πρώτη φορά τους είδα και περάσαμε όμορφα. αγόρασα και το νέο τους άλμπουμ. Κατά τα άλλα ό,τι είπε ο φορκμπου.

Να συμπληρώσω ότι το ΑΝ είναι πολύ μικρό για τους Nightstalker:!:

Σέημ χίαρ. Όλα τα τραγούδια ήταν εκεί στη θέση τους, Use, Just a burn, κτλ. Και τα καινούρια ακούγονται πολύ πιο ζωντανά live.

Α, και θεός μπασίστας. Και γαμώ τις ατάκες “πάρτε πίσω το γέρο” στα προβλήματα της κιθάρας.

Κατά τ’ άλλα όπως τα είπατε.

Τιποτα καινουριο η ασχημο οσον αφορα τους nightstalker. Σουπερ ουαο. Ποτε δεν με τρελαινε το just a burn σαν κομματι αλλα στο live ηταν αλλο πραμα… Επαθα και την πλακα μου με 1000mods, δεν τους ειχα ξαναδει.

oι 1000 mods ήταν όντως απιστευτοι.

To Just A Burn νομίζω ότι είναι το κατεξοχήν συναυλιακό τους κομμάτι, και εγώ δλδ που δεν τους είχα ξαναδεί περίμενα ότι στο Just A Burn θα γινόταν ο μεγαλύτερος χαμός (όχι ότι και στο Brainmaker πχ δεν έγινε αλλά λέμε)

Να συμπληρώσω ότι τα νέα κομμάτια φαίνεται ότι τα γουστάρει ο κόσμος εξίσου. Πολύ σημαντικό αυτό. Θα γουσταρα να παίζαν και το The End Of War.

Κακόγουστο αστείο από κάποιον που (δεν γνωρίζω αλλά υποθέτω) είναι πολύ μικρός για να ξέρει 'η να έχει δει τον γέρο απλά διάβασε το όνομα του σε συνεντευξη περιοδικού πρόσφατα

Δεν πήγα… τελευταία στιγμή έστησα κόσμο…λόγω διάθεσης…
Το μετάνιωσα…έμαθα πως ήταν ωραία…

Ωραίο το live , δεν τους είχα ξαναδεί ούτε είχα ακούσει πολλά πράγματα αλλά με κέρδισαν και σίγουρα θα τους ψάξω παραπάνω. Highlight για μένα ήταν το Use και το Trigger Happy. Eπίσης γενικά τα κομμάτια τους μου φαίνονται πιο δυνατά στο live. Οι support μπάντες κατά την γνώμη μου απλά καλές , τπτ το ιδιαίτερο και κάπου με κούρασαν.
Oι τύποι που κάναν stage diving ήταν για γέλια. Ένας χωρίς μπλούζα πηδούσε και έσταζε , ο άλλος πήγε να κάνει stage όταν δεν έπαιζε κομμάτι . Θεική ατάκα από Argie ," κάτσε αγόρι μου να ξεκινήσει το επόμενο και πηδάς " :lol: :lol: :lol:

Σοβαρα; Εγω το περναγα παντα στο φλου σαν κομματι και στις αλλες (δυο :Ρ) φορες που τους ειχα δει ουτε που θυμαμαι τι ειχε παιχτει κατα τη διαρκεια του κομματιου, για τετοια αδιαφορια μιλαμε. Για μεγαλο χαμο ειχα το all around (κι εκει εγινε, αλλα 'νταξει).

just a burn,use και line ειναι κομματαρες για λαιβ.

πσ: το εχασα #-o, περιμενω να τους δω παραμονη χριστουγεννων οπως κα8ε χρονο