Nightstalker - "Superfreak"

Άνετα μέσα στο top 3 της χρονιάς

οκ, μπορουσες πολυ απλα να πεις και ποια αλλα δυο ειναι και να μη γινει αυτο το ποστ παλιομαλακα.

Ή θα μπορούσε να μην το είχε κάνει καθόλου για να μην εκτίθεται. double :razz: :razz:

Ό,τι καλύτερο έχουν κυκλοφορήσει μετά το “Use”.

δεν μπορω παρα να συμφωνησω!!!
τρελο κολλημα ο δισκος ετσι;;;

Και δεν του φαινόταν αρχικά. Χρειάζεται μόνο να ξεκολλήσεις για καμιά βδομάδα και μόλις το ξανακούσεις καταλαβαίνεις περί τίνος πρόκειται.

“Hey, everything’s for free
Yeeeaaah,Super-mothafuckin-freak”

ρε αυτο το learn to fly τι γαματο τραγουδι που ειναι ρε…εχω κολλησει…τα ηρεμα φωνητικα του argy εδω ειναι τελειως γαμαουα

συμφωναω
ωραιος δισκος φαινεται,μετα απο 2-3 χαλαρες ακροασεις

Απλά άλλη μια δισκάρα από τη μεγαλύτερη ελληνική μπάντα!
Zero Hero και Heavy Mental οι ύμνοι του δίσκου

16/10 Λάρισα, 17/10 Θεσσαλονίκη , 14/11 Αθήνα

Πρώτη ακρόαση, δείγμα υπερθετικό. Για να δούμε…το “Just A Burn” ήταν ούτως ή άλλως γαμάτο οπότε θα είναι ζόρι η σύγκριση. Όχι πως έχει και σημασία δηλαδή, αλλά conversation to become.

Λοιπόν , καλό ακούγεται αλλά δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να ξεπεράσει το Just A Burn. Live πάντως σίγουρα θα σπέρνει γιατί μιλάμε για στόκους. Θέλει ακροάσεις ακόμα, αλλά μάλλον έχουμε το Monolithic Baby των Stalker :stuck_out_tongue:

Συμφωνώ με τον αποπάνω!

Το Just A Burn με κέρδισε με τη μία. Αυτό θέλει το χρόνο του.
Όπως το χρόνο του (στα δικά μου αυτιά) ήθελε και το Use και τελικά κέρδισε.
Έτσι θα κερδίσει και το Superfreak!

τωρα κατεβαινει!!απο οτι ακουω δεν θα με απογοητευσει!!!

Για μένα παίδες είναι αρκετά μεγάλη έκπληξη ο δίσκος, δεν θέλω να τον συγκρίνω με τα παλιά τους βέβαια, όχι για κάποιον λόγο συγκεκριμένο, απλά επειδή δεν με απασχολεί από την στιγμή που συγκαταλέγεται χαλαρά στις καλύτερες φετινές κυκλοφορίες για μένα. Ο δίσκος των Λαστ Ντραηβ είναι αυτός που έλιωνα περισσότερο από όλους φέτο, ίσως με το νέο Nightstalker να κονταροχτυπηθεί για το ρεκόρ ακροάσεων. Το κομμάτι που με έχει στείλει περισσότερο από όλα από το άλμπουμ είναι το Τhe End Of War. Αν και δεν συγκαταλέγεται στα πιο “μπαμ” κομμάτια του δίσκου βέβαια, είναι αυτό το μαστούρικο ριφφ, είναι τα λιώσιμο φωνητικά, είναι ο Beggar-ικός ρυθμός στο ρεφραίν που νομίζω ότι είναι αυτό που ουρλιάζει περισσότερο μέσα μου…

start shootin’ now
start shootin’ now
yeah…c’mon…

Με τις υγείες μας λοιπόν.

Αλμπουμάρα έβγαλαν πάλυ τα #%$#^%!!! :D:D

πολυ ωραιος δισκος,μπραβο μαγκες!!μου αρεσουν περισσοτερο τα enough is not enough,the pain goes on,baby god is dead!!!

The stain :!::!::!:

Η εισαγωγή του 8ου κομματιού δεν είναι ίδια με Down??

όντως θυμίζει, όπως και η εισαγωγή του Baby god is dead θυμίζει Grip Inc (ostracised), και το Heavy Mental παραπέμπει στον ομώνυμο δίσκο των Μεταλλακτικών. Άμα το ξεψαχνίσεις όλο και κάτι ακόμα μπορεί να βρεις. Αλλά και τι έγινε, ο δίσκος θερίζει:!:

Ωραίος δίσκος απλά πολύ heavy mental :stuck_out_tongue: . Τώρα για τα σημεία που μοιάζουν ή όχι με κάτι άλλο δεν πολυκαίγομαι :stuck_out_tongue: Live θέλουμε να τα ακούσουμε 8)