Nightstalker,Yellow Devil Sauce live @ Jasmin Club

Nightstalker,Yellow Devil Sauce live @ Jasmin Club 05/03/2010
είσοδος:12 euros + drink
doors open 22:30 8)

Θα τιμήσω εννοείται, άλλωστε δυο λεπτά από το σπίτι μου είναι, αμαρτία… Αλλά έχει πάει κανείς σε live στο jasmin; Πώς είναι;

ο χωρος ειναι συμπαθητικος… για τις μπαντες ομως δεν ξερω πως θα βολευτουν πανω στο παταρακι που εχει για σκηνη…

Αν δεν εχει πολυ κοσμο καλα ειναι, τωρα για στοκους μικρο μου φαινεται.

απ γιατι πλησιαζει

πσ: i hope να μην αφησουμε τα κοκκαλακια μας απο τον συνωστισμο

πόλη;;;

Michalakopoulou 150 & Sinopis, Athens

http://www.myspace.com/jasminrockclub

Δεν φενεται καλα στον χαρτη… Μηπως γνωριζει κανεις ποια ειναι η πιο κοντινη σταση μετρο??

Αμπελόκηποι. Πηγαίνεις προς τον πύργο των Αθηνών (αυτόν με την Interamerican). Αφού φτάσεις εκέι ο πρώτος κάθετος δρόμος στη Μεσογείων είναι η Σινώπης. Συνεχίζεις ντουγρού, περνάς και τη Μιχαλακοπούλου και το βρήκες (ή το μύρισες. Άλλωστε για Nightstalker μιλάμε :wink:)…

Επιπλέον να σημεώσουμε ότι οι Yellow Devil Sauce κυκλοφορούν τον δεύτερο τους δίσκο ο οποίος είναι πολύ δυνατός. Θα ακούσετε 8)

Λοιπόν,
Αν και δεν είμαι fan του stoner, χθες απόλαυσα ένα καταπληκτικό live σε ένα πολύ όμορφο χώρο (μένω στα 50 μέτρα εδώ και 3 χρόνια και ήταν η πρώτη φορά που πήγα!!!). Τέλειος ήχος και στις 2 μπάντες με τον κόσμο να γεμίζει το jasmine χωρίς όμως να δημιουργείται το αδιαχώρητο. Τους yellow devil sauce δε τους ήξερα καν. Πολύ καλή μπάντα με εξαίρεση τα φωνητικά σε ορισμένα σημεία. Αξίζει να τους μελετήσετε πιο προσεκτικά. Οι Nightstalker χωρίς φανφάρες και γραφικότητες με εκπληκτικό μπάσο και κιθάρα, θύμιζαν (χωρίς να εννοώ αντιγραφή) κατά πολύ monster magnet. Αναρωτιέμαι γιατί δεν τους έχω δει στη Μαλακάσα τη στιγμή που έχουν παρελάσει μπάντες τύπου ολέθριο ρήγμα και Kinetic. Highlight της βραδιάς η σκηνική παρουσία του τραγουδιστή που δικαιολόγησε την ατάκα των t-shirts του merch (satanic drugs from outer space), καθώς και οι νεαροί μέταλοι και το headbacking τους.
Αυτά?

Ποσοι ωρα 'παιξαν οι Stalker;;;

Για την απόδοση των Nightstalker δεν το συζητάμε… Έσπειραν!

Άλλα πράγματα δεν μου άρεσαν. Ευτυχώς που είχαν απεργία τα ΜΜΜ και φαντάζομαι αρκετοί δεν ήρθαν. Ο εξαερισμός ανύπαρκτος και εμένα αυτό με χάλασε πάρα πολύ… Και καπνίζω κιόλας. Δεν μπορώ να φανταστώ πως ήταν για κάποιο άκαπνο…Δεν περίμενα ότι θα αναπολούσα συναυλίες στο Αν με τον ιδρώτα να στάζει από το ταβάνι :lol: Κι ο χώρος δεν μου πολυάρεσε, αλλά δεν έχω πάει στο ροντέο για να συγκρίνω :stuck_out_tongue: Θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά να πάω ξανά στο Τζασμίν σε συναυλία…

για ακομη μια φορα γαμω τα φανταριλικια δεν τους ειδα!!ξερουμε για κανα αλλο λαιβ αθηνα?