Εκτός Nightwish η Tarja

einai travelos i T ?
pws proponei th fwnh ?
einai kalh sto krebati ?
pote thas bgalei to epomeno xmas single me carols kai giati den ebgale gia valentines date ?
einai diathesimh gia co-headline emporopanygirhs mazi me stellitsa mpentzetakou ?

auta tha rwtaga.

Να και η αγγελία :slight_smile:

Απο Nightwish.com

ATTENTION VOCALISTS
Hello there! The hassle with the media seems to have died. We´ve been off tour for some months and we´ve had a nice and long vacation. It´s time to get back in business:

Nightwish is currently and actively looking for a new singer/front woman for the band. We need the obvious things: Looks , charisma, courage and, of course, a big voice. Good grasp of the English language is also very helpful. We don´t necessarily need a classically trained vocalist like Tarja Turunen (the former vocalist). We welcome all kinds of styles and voices, natural and trained, from rock and pop to classical, and all that you can find in between. You should however be prepared to sing with a lot of dynamics and versatility. From loud and high to very sensitive stuff. You should preferably send us a cd containing 2-3 songs, that you consider to be your best work. If you send an album, would you mark out 2-3 most important songs, please? If you record and send Nightwish songs, then the most important thing is your PERSONAL TOUCH. Photographs are needed as well.

We will look into different applications and all candidates, but doing it this way would save us some time and energy. If you think you have it, just send your stuff to our management, and we´ll be happy to take you onboard.

Here´s the address. Good luck!

KING FOO ENTERTAINMENT LTD OY / EWO
Fredrikinkatu 61 A 7.krs/floor
FIN-00100 Helsinki
Finland

Έχουμε καμια καλή φωνή εδω μέσα; :smiley:

στελνουμε κανα γραμμα για πλακα?

gramma me gymnes fwto kai grind kommatia ?

:lol: :lol: :lol:

Παγκόσμια αποκλειστικότητα…Η Tarja είναι στην Αθήνα ,αναμεσά μας …Απόκομμα από σημερινή εφημερίδα…Sorry γιά το μέγεθος …

Που πέφτει ο άνθρωπος για να βρει δουλειά…

:stuck_out_tongue: :smiley: :stuck_out_tongue: :smiley:

Το κλωτσίδι του Tuomas το προέβλεψε;

Ποιος πούστης πήρε την καταχώρηση κι εγώ στην απ’ έξω…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Kα Αίγλη??? 8O 8O 8O
Ουδέν σχόλιο…

(double post… please delete)

__Καλησπέρα, καλησπέρα… back from the dead το θεματά, αλλά με τους λόγους του… 8)

__Ξέρουμε πως ήδη έχει βρεθεί η αντικαταστάτης της Tarja στους Nightwish, αλλά οι ίδιοι θα την αποκαλύψουν συν την κυκλοφορία του πρώτου single του νέου δίσκου τους…

__Βέβαια, κάποια μυστικά, είναι πολύ δύσκολο να κρατηθούν κρυφά και έτσι όπως όλα δείχνουν τελικά την θέση πίσω απ’ το μικρόφωνο των Nightwish, κατέχει κατά πάσα πιθανότητα η Vibeke Stene, πρώην μέλος των Tristania.

__Περιμένουμε να δούμε αν θα καταφέρει να σντικαταστήσει επάξια (μιας και τα τελευταία 2 χρόνια η Tarja είχε βελτιωθεί σε πολύ ικανοποιητικό βαθμό -ακούστε π.χ. την παλιά και την πιο πρόσφατη έκδοση του Sleepwalker -καμία σχέση!) στα καθήκοντά της την Tarja και πώς θα αποδίδει τα παλιά τραγούδια, αλλά κυρίως (μιας και είμαστε σίγουροι ότι θα είναι το λιγότερο αξιοπρεπής, άλλωστε πέρασαν πάρα πολλές υποψήφιες απο τον Thomas και την παρέα του, οπότε σίγουρα ξέρουν τι διάλλεξαν) πώς θα δέσει με την μπάντα και το καινούργιο υλικό της (για το οποίο έχουμε ψηλές προσδοκίες μετά το ΠΟΛΥ καλό “Once”).

__Αυτά σε ότι αφορά το μουσικό κομμάτι, γιατί όσο αφορά το… χμμμ… “οπτικο” μέρος της αντικατάστασης, ε, νομίζω πως εδώ τα κατέφεραν περίφημα… :smiley: Απολαύστε! 8)
[SIZE=“7”]
Vibeke Stene[/SIZE]

Υ.Γ. Δεν ανοίγω καινούγριο θέμα, μιας και ΔΕΝ είναι τίποτα 100% σίγουρο ακόμα… :slight_smile:

Αχ Vibeke… :-- :-- :bow:

Σε χτεσινη της δηλωση ανεφερε οτι ΔΕΝ ειναι η νεα τραγουδιστρια των Nightwish και οτι ουτε την ενδιαφερει η συγκεκριμενη προοπτικη

Καλά και στο ποδόσφαιρο όλοι έτσι λένε και μετά…

Ποτέ δε μ’άρεσε η Vibeke Stene ούτε οι Tristania και μακάρι να είναι απλά μία φήμη και τίποτα από αυτό να μην ισχύει.:stuck_out_tongue:

Πόσο απίθανα σας φαίνονται τα παρακάτω; :-k

Προφανώς,υπάρχει κανόνας στο συμβόλαιο να μην ανακοινωθεί σε καμία περίπτωση η νέα τραγουδίστρια των Nightwish, πριν το τέλος Μαΐου και την κυκλοφορία του single!

Πριν λίγες μέρες γράφτηκε σε “κίτρινη” εφημερίδα ότι η Vibeke είναι η νέα τους τραγουδίστρια! Αν δεν έβγαινε άμεσα να το διαψεύσει, τότε όλοι θα καταλάβαιναν από τώρα ότι, πράγματι, είναι αυτή!

Την επόμενη μέρα, όντως, το διέψευσε λέγοντας μάλιστα, ότι δεν θα ήθελε να τραγουδίσει στους Nightwish, ούτως ή άλλως…
“That is not true. I would not want to sing for Nightwish…”

Δεν μου λέει και πολλά αυτή η δήλωση! [-X
Γιατί να μην έγινε για να σταματήσει ο κόσμος να ασχολείται με το θέμα, μέχρι να φτάσει ο καιρός της επίσημης ανακοίνωσης;
Και δεν νομίζω, αν αποδειχθεί ότι είναι αυτή, ότι κάποιος, από το καλοκαίρι και μετά, θα την “κατηγορήσει” για την προχθεσινή διάψευση! :roll:

“Κατηγόρησε” κανένας τους Judas Priest π.χ. που συνεχώς διέψευδαν την επιστροφή του Rob Halford, μέχρι τη μέρα που ανακοινώθηκε το reunion; [-X
Δεν νομίζω!

Δεν λέω, ότι η Vibeke θα μετακομίσει σίγουρα στη Φινλανδία, αλλά ότι το γεγονός της διάψευσης δεν έχει και μεγάλη σημασία! :yes:

P.S. Αυτή την τρίτη φωτογραφία, φίλε Shadowcaster, τί ήθελες και την έβαζες; :-- :bounce:

Έτσι ακριβώς. Συμφωνώ απόλυτα. Δεν είναι η πρώτη φορά που βλέπουμε ανάλογη διάψευση να καταλήγει σε “γάμο”.
Όπως και να’ χει, ας πάρουν τη Vibeke γιατί είναι 20 φορές ομορφότερη από την Tarja :stuck_out_tongue: !!

Εννοείται! :thumbup:

[SIZE=“1”]…ποτέ δεν μου άρεσε η Tarja…[/SIZE] :stuck_out_tongue:

__Βέβαια, μπορεί να κάνουμε και λάθος, αλλά νομίζω πως είναι έτσι όπως τα λέει ο φίλος Maiden (φωτιά η τρίτη photo ε?! “φωνάρα”! :stuck_out_tongue: ). Αλλωστε, νομίζω πως με την δήλωσή της, “κλείνει και λίγο το μάτι”…

__Γιατί να πει κάτι αρνητικό για ένα αξιόλογο και καταξιομένο συγκρότημα του χώρου “δε θα ήθελα να τραγουδήσω στους Nightwish”… :wink: Αν όμως μετά απο λίγο ανακοινώσου ότι “αυτή είναι”, κανείς δε θα έχειι πρόβλημα με αυτή τη δήλωση, ούτε το “αρνητικό” προς τους Nightwish ύφος… 8)

__Πάντως το στιλ της, ταιριάζει γάντι και είναι και όμορφη… Απο φωνή πως πάει? Θα τα καταφέρει λέτε?

Δε μας ενδιαφέρει η φωνή. :lol: