Nightwish

:lol: :lol: #-o
ελεος :stuck_out_tongue:

βασικα ναι η ταργια απο φωνητικης αποψης ηταν μακρααααν καλυτερη απο την ανετ. Η ανετ το ειπα και πριν μου θυμιζει φροντγουμαν ποπ μπαντας. (Κανει και κατι ωραιες γκριματσες οταν τραγουδει… αχαχχ :stuck_out_tongue: )

αμα το πιασουμε απο θεμα εμφανισης δεν την συμφερει την κυρια ταργια μας :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Κλισε απαντηση αλλα … οπως ηταν πριν!Ισως γιατι ετσι τους εβαλα στην καρδουλα μου, δεν ξερω…
:-s

Και παμε παλι… Oceanborn & Wishmaster RULE.

Η γνώμη μου είναι πως πια οι Nightwish δεν μπορούν να μας προσφέρουν τίποτα παραπάνω, πέρα από αξιοπρεπείς δίσκους και ένα reunion φυσικά φυσικά.

Ο τελευταίος δίσκος για μένα είναι αξιοπρεπής, αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα πέσουν ακόμα περισσότερο συνθετικά…

Κατά τ’ άλλα, αγαπημένοι μου δίσκοι είναι τα Οnce και Oceanborn

και τώρα που ανέφερες το once θα εμφανιστούν αλλα 6 ποστ που θα λένε “οοοοοοοχι,εμενα μου ειναι αδιαφορο,εμπορικο” κλπ κλπ…

Από ικανότητες προτιμώ την Tarja. Η Annette είναι λίγο συνηθισμένη φωνή, αρκετά ποπ.

βασικα αν με καταλαβες,σου ειπα τι ειναι μπλε και τι ειναι πρασινο,δε σου ειπα τι μαρεσει απτα 2:wink:

Ορισμενες φορες εβρισκα την πολυ καλη τεχνικα φωνη της ταργια κουραστικη.

νομιζω οτι οπως ειπε κ καποιος σε προηγουμενα ποστ η φωνη της ανετ ειναι πολυ συνιθισμενη αλλωστε η μπαντα εγινε μοναδικη στο ειδος της χαρη στα οπερετικα φωνητικα. η ανετ δε νομιζω να μπορει να επιτυχει κατι τετοιο εχει βεβαια πιθανον τον ‘καλο’ χαρακτηρα που ελειπε απο την ταρια αλλα αυτο ειναι το ζητουμενο? δε λεω παιζει καποιο ρολο αλλα αν παει κανεις να τους δε νομιζω να παει για τον καλο της χαρακτηρα

συμφωνω:!: ο marco εχει απιστευτη φωνη κ δινει πολυ ενταση στα κομματια
κ οντως το cc ειναι υπεροχος δισκος μπορει να εχει πιο χαμηλα φωνητικα συγκριτικα με τους προϋγουμενους αλλα αυτο δεν του δινει λιγοτερη αξια.προσωπικα το αγαπημενο μου κομματι απο αυτο το album ειναι το beauty of the beast…:bow2:

ειναι εξοφθαλμο το μεγαλειο αυτου του κομματιου

Εξοφθαλμο?

nightwish:οπως ηταν ή οπως ειναι τωρα??

Όπως ήταν πριν το πρώτο τους άλμπουμ.
¶γνωστοι.

Xαχαχαχαχα! Προσκυνώ!
:bow2: :bow2: :bow2:

εξ-ωτικο

αντε εσυ που ξες και καλα ελληνικα

Oι περισσοτερες οκταβες που ειχε ποτε ανθρωπος ειναι 5 :wink:

Η Ταργια δεν ειναι ανθρωπος. Ειναι Ελ…

xμ,δεν το σκεφτηκα ετσι :-k :stuck_out_tongue:

Με τη φήμη πάντως και τις πωλήσεις του “once” θα μπορούσε να 'χει και 8 Octavia.
:!:

δεν μπορώ να πω να αποφασίσω αν είναι καλύτερα τώρα ή πριν…
φυσικά τα παλιά (oceanborn) αλλά πιστεύω στην εξέλιξη κάθε group και περιμένω να δω με την annette και τις επόμενες δουλειές τους να δω πως θα εξελιχθούν…

Κάτι μπέρδεψες!

Σαφως και γουσταρα και γουστερω Ταρια!!! ΑΛΛΑ η καινουρια μου φερνει περισσοτερα συναισθηματα στην επιφανεια… Ειναι πιο γηηνη η φωνη της και μου αρεσει πολυ! Ανυπονωνω να την ακουσω και live…