Nine Inch Nails -- Year Zero

Γρήγορα για τα δεδομένα του Reznor το νέο album των NIN Year Zero κυκλοφορεί σε έναν μήνα. Το πρώτο single Survivalism το βρήκα αρκετά εμπορικό για τα δεδομένα του. Μια φορά το άκουσα αλλά καλό φάνηκε. Αν θέλετε να δείτε το video

Oντως πολύ γρήγορα βγαίνει το νέο album τους…:slight_smile: Πάντως το κομμάτι είναι πολύ καλό.Αλλωστε οι Nails είναι εγγύηση για καλή και ποιοτική μουσική.

Πόρωση τελικά το κομμάτι. Γουστάρω. Άντε μακάρι και το αλμπουμ να είναι αναλόγως καλό

απο το year zero εχουν κυκλοφορησει στο internet κι αλλα τραγουδια εκτος απο το survivalism.

επισης υπαρχουν πολλα sites με διαφορα πραγματα σχετικα με το concept του album και εχουν πολυ ενδιαφερον.

τα τραγουδια (για download) και διαφορα ωραια links μπορειτε να τα βρειτε εδω: http://www.symphonyofnoise.com/nails/yearzero/

ή εδω:

http://www.hislastbow.us/wiki/
με username: theend
password: yzer0

EDIT: για περισσοτερα : http://www.ninwiki.com/Main_Page

have a nice trip :wink:

το τραγούδι δεν μου άρεσε (σχεδόν) καθόλου…

δεν είμαι και ο μεγαλύτερος φαν της μπάντας, κατά βάση λίγα πράγματα ξέρω και μου αρέσουν, αλλά ειναι respect σε αυτό που κάνουν. Εν τουτοις, το With Teeth μου άρεσε αρκετά.

Αυτό δεν μου άρεσε. Και το videoclip είναι άθλιο, ειδικά εκεί με τους πούστηδες. Αλλά άμα δεν έχεις μουσική, πρέπει να το υποστηρίξεις με τέτοιες βλακείες.

To δεύτερο κομμάτι που άκουσα από το Year Zero(Μe, I’m Not) με γέμισε αισιοδοξία για πολύ καλό δίσκο. Έχει τρομερά ενδιαφέροντες ιδέες που ξεφεύγουν από τα κλασσικά που περιμένουμε από τους NIN. Αν ο δίσκος κυμανθεί σε τέτοια επίπεδα θα μιλάμε για μεγάλη δισκάρα.

Aν θέλετε να το ακούσετε

Crapsody τα λογια ειναι περιττα για ΝΙΝ. Ειτε το θελουν μερικοι ειτε οχι εχουν βγαλει το fragile ενα απο σημαντικοτερα αλμπουμ ολων των εποχων για μενα.

To Fragile είναι φοβερή δισκάρα όντως.
Το προηγούμενο ήταν πολύ καλό, αλλά το καινούριο μου φαίνεται πολύ υποτονικό. Το βαριέσαι εύκολα δλδ.
Θα δείξει.

Το άκουσα μία φορά. Δεν το βρίσκω υποτονικό. Απλά ο Reznor χρησιμοποιεί περισσότερο από κάθε άλλη φορά τα εφφέ και την τεχνολογία. Ίσως κάπου χάνεται η ουσία. Σε αρκετά κομμάτια χάνεται και η μπάλα με τα συνεχή “κόλπα”. Είναι νωρίς βέβαια για να είμαστε κατηγορηματικοί. Ίσως χρειάζεται αρκετά ακούσματα γιατί ξεφεύγει πολύ από τα προηγούμενά του.

O δίσκος τελικά είναι πολύ καλός. Πράγματι διαφορετικός από όλους τους προηγούμενους και θέλει τα ακούσματά του. Πρόσθεσα ένα poll και για καλύτερο κομμάτι οπότε ας όποιος θέλει ας πει τη γνώμη τους και ας ψηφίσει.

Y.Γ. Mια καλή κριτική ανέβηκε σήμερα στο avopolis
http://www.avopolis.gr/reviews/default.asp?ID=3459

Bέβαια για όποιον ενδιαφέρετα οι κριτικές υπάρχει και το metacritic

To survivalism έχει φάση!

Eγώ μέχρι στιγμής ξεχωρίζω Me I’m not, The Good Soldier και Zero Scum. Δεν μπορώ όμως να διαλέψω για το poll. Έτσι κι αλλιώς παίζει να είμαι και ο μόνος που θα ψηφίσει :smiley:

Για να μη μας βιαστείτε να μας κατηγορήσετε άδικα για λογοκρισία, ακολουθεί το μήνυμα του Crabsody που έστειλε χθες το βράδυ ενώ γινόταν η αλλαγή στο server:

Crabsody:
Θέλω να αναφερθώ λίγο στην κριτική του rocking για τον δίσκο. Ρε παιδιά συγνώμη δεν είναι λίγο άκυρο να κάνει την κριτική ένα παιδί που δεν έχει ακούσει ποτέ Νine Inch Nails; Δεν λέω ενδιαφέρον έχει η άποψη όλων αλλά όταν μιλάμε για κριτική δίσκο από ένα έντυπο ή μια ιστοσελίδα πιστεύω πρέπει να επιλέγεται ένας συντάκτης ο οποίος γνωρίζει την πορεία ενός γκρουπ. Άποψή μου.

Υ.Γ: Και αποθεωτική να ήταν η κριτική για τον δίσκο δεν θα άλλαζε η άποψη μου. Άλλωστε δεν είμαι κανένας φανατικός οπαδός των ΝΙΝ που θίχτηκε.

Επειδή είμαι ο υπεύθυνος, απαντώ ευθύς αμέσως: ναι, η λογική αυτή είναι. Ο κάθε συντάκτης αναλαμβάνει δίσκους που είναι κοντά στα ακούσματά του. ήχους με τους οποίους είναι σχετικός. Δυστυχώς στο ρόκιν αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει κάποιος συντάκτης που να έχει πολλή σχέση με το σχήμα κ έτσι την κριτική ανέλαβε ο Άλκης. Χωρίς να έχω κ εγώ πολλή σχέση με το σχήμα (αλλά γουστάρω παρ’όλα αυτά τον συγκεκριμένο ήχο), το δισκάκι μου φάνηκε πολύ πολύ άνευρο.

Φιλικά, modecristo

Οκ montecristo. Απλά πίστευα ότι θα υπήρχε κάποιος συντάκτης που θα είχε σχέση μιας και οι ΝΙΝ είναι μεγάλη μπάντα. Ωστέ σας λείπει τέτοιος συντάκτης ε; Με θέλετε; :smiley: :smiley: :smiley:

Κάνε μας ένα σούπερ-μέγα αφιέρωμα AC/DC και θα το σκεφτούμε :smiley:

Πλάκα πλάκα…:-k :-k

Mόνο mega? oύτε καν giga. από terra και πάνω σας κάνω :slight_smile: :slight_smile:

Να απαντήσω και εγώ με τη σειρά μου σαν άμεσα ενδιαφερόμενος μιας και έγραψα την εν λόγω κριτική. Αν και συνήθως ανάλογα με τα ακούσματα του καθενός γίνεται και η ανάθεση των κριτικών του καθενός, δεν αποτελεί κανόνα η παραπάνω συνήθεια. Στην κριτική του δίσκου, εξ’αρχής έγραψα πως δεν είμαι σχετικός με την μπάντα, παρόλα αυτά εξέφρασα την γνώμη μου με βάση αυτό που άκουγα και όχι με βάση την μέχρι τώρα πορεία του γκρουπ. Θα ήταν προτιμότερο να το έπαιζα ειδικός και να έβγαζα τον δίσκο τρελλή πατάτα ή κυκλοφορία της δεκαετίας ?? Τότε θα είχε περισσότερη βάση ο λόγος μου ? Thankz πάντως και μόνο που μπήκες στον κόπο να σχολιάσεις το review. Ελπίζω να σε κάλυψα.

Οι NIN είναι μεγάλη μπάντα. Fragile και Downward Spiral είναι εκπληκτικά άλμπουμ.
Το προηγούμενο μου άρεσε, αλλά δεν έφτανε το επίπεδο των προηγούμενων.
Το καινούριο, οκ πολύ εφφέ και πολύ industrial με το ζόρι ατμόσφαιρα και παρόλο που το ακούω σχετικά συχνά δεν έχει καταφέρει να αφήσει και τις καλύτερες των εντυπώσεων.