Nine Inch Nails

Τρομερή μπάντα, τους άκουσα για πρώτη φορά το 1999 μαζί με Mairilyn Manson, Rob Zombie, White Zombie εξαιτίας ενός κολλημένου φίλου μου. Βέβαια ήταν κ στο mainstream στερέωμα του εξωτερικού τότε. Στην Ελλάδα πέρασαν πολλά χρόνια για να τους μάθουν. Ειδικά τα live τους είναι καταπληκτικά !!!

Mιας που ξεθάψατε το θρεντ, να πω ότι αν και δεν είμαι μεγάλος οπαδός τους το καινούριο τους Ghosts είναι πολύ διαφορετικό από τα προηγούμενά τους, πολύ πιο ηλεκτρονικό, χωρίς φωνητικά και μοιάζει να τα σπάει εκ πρώτων ακροάσεων

Lewnidas Vranas >>>>>>>>>>>> 90s Burnout Night <<<<<<<<<<<< Swthrhs Diamanths

 &gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;            Tool                                Faith no More                        Queens Of the Stone Age    &lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;

                       Kyuss                                Soundgarden                               Monster Magnet

 &gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;          Mars Volta                          Smashing Pumpkins                            Porcupine Tree       &lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;

                    Nine Inch Nails                       Alice In Chains                               Pearl Jam

 &gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;     Rage Against The Machine                 A Perfect Circle                                  RHCP             &lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;

Place : Alley Cat , Kwnstantinoupolews 50 , Gkazi

Date : Thursday April 10th , 2008

Time : 22.30

Entrance : Free

Prepare yourselves

downward spiral.τρομερος δισκος.

για μενα ειναι στα 10 καλυτερα αλμπουμ των 90s

ολα τα κομματια ειναι…ειδικα το the becoming γροθια στο στομαχι, και ΤΡΟΜΕΡΟΙ στιχοι απο καθε αποψη.

ΜΗΝ το ακουσετε αμα εχετε χωρισει και εχετε οργη/πικρα/πονο μεσα σας.θα σας σημαδεψει για παντα.

ο ρεζνορ ειναι μεγαλο ψυχακι.

και το the fragile ειναι πολυ δυνατος δισκος αλλα το downward ειναι σε μια κατηγορια μονο του…

:bow2::bow2::bow2:

Έχω τα Further Down the Spiral, The Fragile και το With teeth. Καλός ο Reznor αλλά Μanson δεν είναι… Είναι λάθος το ότι ήταν μέντορας του Μanson. Απλά ΑΝΕΔΕΙΞΕ τον Manson. Άλλο το ένα, άλλο το άλλο. Μουσικά είναι πολύ κατώτεροι, κατά την γνώμη μου πάντα. On topic: είναι γκρουπάρα με βάση αυτά που έχω ακούσει. Το “The Downward Spiral” που αποθεώνετε δεν το έχω ακούσει αλλά το Further Down the Spiral που έχω είναι, αν δεν κάνω λάθος, ένα άλμπουμ στο οποίο περιέχονται remix των τραγουδιών του The Downward Spiral και είναι πολύ καλό. Tο Fragile είναι ΕΠΟΣ. ΓΑΜΕΙ ΚΑΙ ΔΕΡΝΕΙ. Το With teeth είναι αξιοπρεπείς δίσκος.

ο μανσον κανει χαβαλε.παιζει με τους φοβους του μεσου αμερικανου για το περιεργο,το ερμαφροδιτο,το μη κανονικο

ο ρεζνορ δεν κανει χαβαλε.απλα κανει μουσικη τους δαιμονες που κουβαλαει μεσα του.

επισης αμα δεν εχεις ακουσει το downward δεν εχεις ακουσει ΝΝ.ακουγεται βαρυ αλλα ειναι η αληθεια.τσεκαρε το downward.και περαστικα ειναι αλμπουμ-αρρωστια.

Ξέθαψα σήμερα πρωί πρωί το Downward Spiral και έπαθα πάλι σοκ!

Άνετα στους καλύτερους δίσκους της δεκαετίας του 90, κατά τη γνώμη μου…

manson, απλά άκου το και πιστεύω ότι θα καταλάβεις τι εννοούμε…

“I wanna feel you from the inside, I want to fuck you like an animal…”

Ψυχασθενής ο τύπος!

Δεν υφίσταται σύγκρισις μεταξύ των δύο.
Ούτε καν δηλαδή.

Ε ναι, αφού είναι άλλο το στυλ τους. Διαφορετικοί εντελώς. Και οι 2 εξαιρετικοί πάντως, αν και έχω προτίμηση στον Manson.

Καλος ο Manson, αλλα οι NIN ειναι αλλο πραγμα, ελπιζω να αξιωθω να τους δω καποια στιγμη live. Αν και οτι εκαναν μετα το With_Teeth με εχει απογοητευσει.

το with teeth εχει κομματαρες μεσα.ειδικα προς το τελος…

ακουγα το beside you in time , που ειναι απο την περιοδεια του 2005.ωραιο αλμπουμ…

http://www.ninlive.com

απειρα bootlegs και σε FLAC !!!

Hmmm…

Για το soundtrack του “The Crow” είχαν κάνει διασκευή στο “Dead Souls” των Joy Division…

http://www.youtube.com/watch?v=HuNEUiycJuk να η διασκευή

http://www.youtube.com/watch?v=W3xUztICZUw να το original… :wink:

Tα τρία πρώτα τους είναι πολύ καλά άλμπουμς, κι έχω μια προτίμηση στο “Pretty Hate Machine”…Τα πιο πρόσφατα μου φαίνονται γενικά κάπως ανέμπνευστα για να πω την αλήθεια…Ουσιαστικά ο Reznor πήρε την industrial μουσική και εισχώρησε σ’αυτήν πιο ποπ δομές, με αποτέλεσμα να την κάνει πιο προσιτή και δημοφιλείς.Οι demo εκδοχές μερικών κομματιών τους είναι πάρα πολύ καλές,όπως αυτή εδώ του Sanctified

Χεχεχε, κατά πάσα πιθανότητα θα τους δω λαίβ το καλοκαίρι. 8)

Δίσκοι - ορόσημα του industrial ήχου, τι να λέμε τώρα. Και ο πρώτος τους, ναι, είναι πολύ καλός, απλά δεν είχε τον ήχο εκείνο που έμελε να τους καθιερώσει στη συνέχεια.

A ρε Θεουλα Reznor:lol::lol::lol:

hahahahahahahaa θελω απαντηση κορνελλ τωρα !

even closer (featuring justin timberlake and maynard james keenan)

Εγώ θέλω να ακούσω τη συνεργασία του με Alicia Keys! (still hurts, αχουτο μωρε :stuck_out_tongue: )

Πολύ μπροστά ο Ρέζνορ, γνωστό εξάλλου.

Τιποτα δεν ειπε ο otherside :expressionless: