Nirvana!

δεν βρηκα πουθενα θρεντ νιρβανα, ντροπη!
το nevermind γαμαει μιλαμε, και το live cd, from the muddy bangs of the wishka, ειναι 100% το καλυτερο live album που εχω ακουσει. τραγουδια του unplugged, οπως the man who sold the world, where did you sleep last night και all apologies, ειναι τραγουδια που δειχνουν ποσο ταλεντο ειχε οντωw ο kurt cobain.

Απ’ τα αγαπημένα μου συγκροτήματα.Απλά να θυμόμαστε πως nirvana δεν είναι μόνο το nevermind ε?

ε ναι ενοηται αυτο. αλλα ειναι απο τα καλυτερα τους, τι α κανουμε…

Δεν αμφιβάλω,αλλά το λέω για όσους άκουσαν μόνο το nevermind και δεν ασχολήθηκαν άλλο με αποτέλεσμα είτε να τους θεοποιούν είτε να τους λένε υπερεκτιμημένους.

Γενικά,όλα τους τα cd ακούγονται άνετα.

ναι…εγω αρχικα ειχα μονο ενα μπεστ οφ, που περιειχε τραγουδια απο ολα τους τα σιντι αλλα το πρωτο που αγορασα ηταν το νεβερμαιντ. και τα λλα τους ομως ειναι φανταστικα, δε λεω. ειναι οντως σπαστικοι οι τυποι που το παιζουν κατι λεγοντας οτ ακουνε νιρβανα, ενω ακουνε οχι ολο το αλμπουμ νεβερμαιντ, αλλα μονο το σμελς λαικ τιν σπιριτ.

ΣΚΑΤΌΦΛΩΡΟΙ!

Μπα, δεν υπήρχε topic για τους Nirvana; :-k Πρώτη αγάπη και παντοτινή. :stuck_out_tongue: Ό,τι έχουν βγάλει είναι κορυφαίο, ο Cobain απίστευτος καλλιτέχνης, ακόμα και οι demo ακυκλοφόρητες μπαλάντες του ‘‘With the lights out’’ είναι κορυφή.

no comments

για μενα ειναι απο τις μεγαλυτερες μπαντες που εχουν εμφανιστει στη μουσικη.ενας απο τους λογους που τους σεβομαι ειναι γιατι εριξαν στην αφανεια αυτο το καρναβαλι που λεγεται poser rock(ελεος).α και ο grohl στα τυμπανα ειναι respect

Αγόρασα πιτσιρικάς σε δίσκο το Nevermind αφού εκείνη την εποχή Mtv και λοιπά κανάλια έπαιζαν τα βίντεό τους συνέχεια. Μπορώ να πω ότι τότε είχα κολλήσει μαζί τους αλλά καθώς περνούσαν τα χρόνια τους άφησα. Πλέον δεν τους θεωρώ κάτι το ιδιαίτερο παρά μια μπάντα η οποία είχε κάποια εμπνευσμένα απλοϊκά κομμάτια, τα οποία μπορούσε να τα ακούσει ο καθένας. Η Geffen εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο αυτό το χαρακτηριστικό τους και τους έκανε σταρς. Πάντως ώθησαν πολύ κόσμο στο να ασχοληθεί με το ροκ.

Μου την σπάει που εκείνη την εποχή όποια μπάντα ξεπηδούσε από το Seattle κατευθείαν την χαρακτήριζαν grunge. Δηλαδή αν οι Queensryche έβγαζαν τότε το ep, θα ήταν και αυτοί grunge???

Νομίζω υπάρχει ένα “Nirvana: 13 χρόνια πέρασαν”, κάτι τέτοιο…

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=3564&page=17&highlight=Nirvana

:lock: