No Age @ 6 D.O.G.S. 28 Απρίλη 2011

ΝΑΙ, οι no age, από τις καλύτερες μπάντες που έχει βγάλει το αμερικάνικο indie rock τα τελευταία χρόνια, έρχονται για πρώτη φορά στην ελλάδα.το σημαντικότερο είναι ότι έρχονται τη στιγμή που συμβαίνουν.

αλήθεια, πόσοι θιασώτες του us indie rock υπάρχουν στο φόρουμ, αλλά και στην ελλάδα γενικότερα?ραντεβού στο 6 dogs στις 28 απρίλη λοιπόν…

και για όσους δε γνωρίζετε περί τίνος πρόκειται, πάρτε και ένα βιντεάκι για να ψηθείτε:

http://www.youtube.com/watch?v=LrGXbtBdum8

να πας χορορ! ειχαν ερθει και εδω νοεμβρι αλλα εγω σαν γνησιος μαλακας δν πηγα! το τελευταιο αλμπουμ ειναι δισκαρα! :stuck_out_tongue:

δισκάρα indeed…

btw, δεν ξέρω πόσους ενδιαφέρει, αλλά στις 27 απρίλη παίζουν και στη θεσσαλονίκη.στο γαία live.ας προσαρμόσει κάποιος [COLOR=“Yellow”]moderator[/COLOR] τον τίτλο λοιπόν…

δεν υπάρχει η μπάντα λέμε, check this…ίσως οι νέοι sonic youth

bump γιατί είναι το live είναι στο μήνα του.

κάντε τα κουμάντα σας.

http://www.youtube.com/watch?v=QXCtuOvypvs&feature=related

@horror
Φίλε μου, μου φαίνεται ότι εσύ κ εγώ πρέπει ψηνόμαστε για αυτό το live εδώ μέσα…
To six dogs θα γκρεμιστεί στις 28. Απλά. θα κρεμιέται κόσμος απ’τα ντουβάρια!
Την προηγούμενη (27/4) εμφανίζονται Θεσσαλονίκη με semen of the sun opening act για όσους είναι από βορρά.

@horror
Φίλε μου, μου φαίνεται ότι εσύ κ εγώ πρέπει ψηνόμαστε για αυτό το live εδώ μέσα…
To six dogs θα γκρεμιστεί στις 28. Απλά. θα κρεμιέται κόσμος απ’τα ντουβάρια!
Την προηγούμενη (27/4) εμφανίζονται Θεσσαλονίκη με semen of the sun opening act για όσους είναι από βορρά.

quoted for truth. :stuck_out_tongue:

δεν ξέρω, για εμένα είναι η πιο πολυαναμενόμενη συναυλία της χρονιάς. στην αθήνα support θα είνα οι οι monovine, οι οποίοι κυκλοφόρησαν έναν από τους καλύτερους alternative rock δίσκους που έχω ακούσει τα τελευταία χρόνια. δε μπορώ να περιμένω λέμε!

απόψε έπαιξαν (βασικά έσπειραν) στο ράδιο αρβύλα. εχμ, ναι. συμβαίνουν και αυτά. :stuck_out_tongue:
θα πάει κανείς από εδώ μέσα αύριο στο live της θεσσαλονίκης. και βασικά, θα πάει κανείς γενικώς?

http://www.youtube.com/watch?v=MHusx81fKg0&feature=player_detailpage#t=145s

θα παω εγω χορρορ.κρατα ενα γαρυφαλλο να σε αναγνωρισω!χεχ!

πήγα εχθές Σαλόνικα…
πολύ ενέργεια… γεμάτο σόου 75 λεπτών, κέφι, ιδρώτας
και ψιλό χάλια ήχος!

πάνω που είχα αρχίσει να πιστεύω ότι και λινκς για download να αρχίσω να ποσταρω εδώ μέσα, δε θα το έπαιρνε κανείς χαμπάρι…

αν και φοβάμαι ότι θα έχει λίγο κόσμο, οπότε και τίποτα να μην κρατάω δεν αποκλείεται να με αναγνωρίσεις. :P[/SPOILER]

αυτό για τον ήχο το φοβάμαι αρκετά. ειδικά για ένα μαγαζί όπως το six dogs.
άκουσα πως δεν πήγε πολύς κόσμος χθες. για πες πάντως για merch.

θα χει μουστακι και μπλουζα αρκεηντ φαιρ! :stuck_out_tongue:
χορορ ετοιμασε ρεπορτ ετσι το νου σου! :stuck_out_tongue:

ναι, έχω μουστάκι, αλλά κομπλήτ σετ με μούσι. 8)
κανονικό μουστάκι έχει ο spunt, drummer των no age ([B]κλικ[/B]).
τώρα για μπλούζα… δεν έχω αποφασίσει ακόμη, αλλά δεν αποκλείεται να φορέσω αυτή των af! ;p

όσο για το ρεπορτ, να είσαι σίγουρος ότι θα καλύψω όλες τις πτυχές του live. :country:

Εχει και 17 ευρω ε?οχι και λιγα για την τρωγλη του σικς ντογκζςςς!

λοιπόν, καταρχάς είχαμε sold out. ναι, ομολογώ πως δεν το περίμενα. πάμε τώρα στα του live:

οι zebra tracks άνοιξαν τη συναυλία στις 10 και κάτι. είναι από τα καλά νέα ελληνικά συγκροτήματα. έχουν αρκετή φρεσκάδα, και το παίξιμό τους σε σημεία μου θύμισε dead 60’s. στο ‘silicone valley’ έγινε ο πρώτος μικρός χαμός. επί σκηνής πάντως είναι καλύτεροι από ότι στο studio. βοηθάει και το ότι είναι αρκετοί. στα συν το ότι είχαν και καλό ήχο.

οι monovine κυκλοφόρησαν φέτος τον καλύτερο ελληνικό grunge δίσκο, και την περίμενα την εμφάνισή τους. αν και είχαν κάποια προβλήματα στον ήχο, κατάφεραν και έβγαλαν δυναμισμό και γέμισαν τη σκηνή παρά το ότι είναι τρείς. πολύ δυνατός ο drummer τους (άρεσε και στα κορίτσια απ’ότι κατάλαβα :stuck_out_tongue: ). ο μπασίστας τους μου θύμισε τον novoselic εποχής “in utero”. μπορούν να γίνουν ακόμη καλύτεροι στα live. πάντως το έχουν. δεν τους φοβάμαι. αν δεν τους ξέρετε, ακούστε τους χθες κιόλας.

τέλος, οι no age είναι από τα πιο εκρηκτικά live συγκροτήματα στον κόσμο. ζουν για τη μουσική, και σου δίνουν την εντύπωση ότι θα μπορούσαν να παίζουν κάθε βράδυ για πάντα. αν και δύο, καταφέρνουν και βγάζουν τόση ενέργεια, που διάολε είναι αδύνατο να μείνεις ασυγκίνητος. καλιφόρνια ρε… απλά… το κοινό ήταν τρομερά ενεργητικό, και το κλείσιμο με το ‘everybody’s down’ είναι ίσως το πιο επικό από οποιοδήποτε άλλο που έχω παρακολουθήσει. ναι, δεν είχαν καλό ήχο, αλλά παρόλα αυτά, γάμησαν. simple as that… θα κάνω καιρό να συνέλθω από αυτό το live. respect για την τιμή των 5 ευρώ στα μπλουζάκια.