No Hand Path - An Existence Regained [2010]

2010 είναι το σωστό. Τουλάχιστον απ’ όσο λένε τα παιδιά…

Δεν είχα σκοπό να ποστάρω εδώ γιατί τα 'παν όλα οι προηγούμενοι, αλλά, είναι δυνατόν τέτοια κυκλοφορία να θάφτηκε στη 2η σελίδα και στην 1η βρίσκονται κάτι ανύπαρκτοι turisas?
Δηλαδή, που οδεύουμε? (το φλεημ το ίδιο ;p).

Συνεχίζω, έχει μόνο 21 ρηπλάηζ (κρίμα και άδικο) ενώ δεν πρόκειται απλά για μια αξιόλογη δουλειά, αλλά για δημιούργημα που φτιάχτηκε με μεράκι και το φωνάζει από παντού.

Ποικιλία στις συνθέσεις, στα φωνητικά, σαμπλς, δέσιμο, συνοχή, artwork που κάθεσαι και το χαζεύεις. Έχει πέσει δουλειά, δεν κρύβεται και πρέπει να εκτιμηθεί. Πρέπει να εκτιμηθεί ακόμα περισσότερο αν λάβουμε υπόψιν μας ότι μια τέτοια κυκλοφορία είναι self released.

Υπάρχει αρκετός δρόμος για βελτίωση, υπάρχουν αδύνατα σημεία. Τι εννοώ, το εξώφυλλο ωχριά μπροστά στο μπουκλετ (ίσως δείχνει ή σημαίνει κάτι που εγώ δεν μπορώ να καταλάβω, αν είναι έτσι θα 'θελα τη γνώμη κάποιου από τους ιθύνοντες).
Οι στίχοι θα μπορούσαν να είναι πιο λυρικά δοσμένοι αλλά ταυτόχρονα να επιτρέπουν να σχηματίσεις τη δική σου εικόνα.
"[I]Ψιλά γράμματα[/I]" ίσως σκεφτεί κάποιος και θα 'χει δίκιο.
Αλλά οι No Hand Path μας έφτασαν στο σημείο να γίνουμε απαιτητικοί και ψάχνουμε τα ψιλά γράμματα από την 1η κιόλας (φουλ λενθ έστω) κυκλοφορία τους.

Στην προκειμένη περίπτωση δε θέλω να κρίνω αποσπασματικά, ούτε να αποκόψω κομμάτια από το σύνολο, αλλά, τι κομματάρες είναι τα [B]Quest Of The Deceived και Quest Of The Noble[/B]! Ω θεοί! Μαζί με το [B]The Deepest Journey[/B] από το 3ο παρτ, σχηματίζεται τριάδα ηφαίστειο!

Πολλά μπράβο!

Ευχαριστούμε πάαααρα πολύ για όλη την υποστήριξη παίδες!

Ραμήν εδώ με ανύπαρκτη forum-παιδεία…χαχαχα (πρώτο ποστ έβερ και δεν έχω ιδέα πως κάνει κανείς quote)

Χαίρομαι που υπάρχουν απόψεις εμπεριστατωμένες, σημαίνει πως μερική άκουσαν με προσοχη και ειλικρίνεια, και αυτό είναι τεράστια τιμή για μας!

Για το εξώφυλλο: Πρόκειται για μια “βροχή” παλιών εαυτών, όπως αυτός που φαίνεται μπροστά σαν σπασμένο άγαλμα, μέσα από τους οποίους θα προκύουν οι νέοι. Αυτή είναι η κεντρική ιδέα με 2 λόγια.

Και όσο για τους στίχους, υπάρχουν διάφοροι τρόποι να γράψει κανείς. Προσωπικά δεν έγραψα ποτέ με στόχο να “αφήσω χώρο να ερμηνευτεί από τον καθένα ξεχωριστά”. Και δεν σνομπάρω όποιον το κάνει΄(καμία σχέση), απλώς δεν με εκφράζει.

Ελπίζω να σε κάλυψα!

Και παιδιά, ειλικρινά κι εγώ από την πλευρά μου ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για τον όλο ενδιαφέρον.

Στειλτε κανα cd Πατρα να το ακουσουμε σαν ανθρωποι μωρε :!:
200 γνωστους εχετε εδω :stuck_out_tongue:

Πληρη αποψη δεν μπορω να εκφερω ακομα μιας και δεν το εχω ακουσει
πολυ ακομα.Αλλα οτι ειναι ωραιο ειναι.

Είχα καιρό να ασχοληθώ με σατανάδες :p, αλλά ας όψεται η χθεσινή κατάποση ξυδιών με φιλαράκια από τα παλιά. Την επόμενη φορά περιμένω και το cd ωρέ.

Μια που έκανε το μπαμπ ο Παναγιώτης για τη δισκάρα, να πω κάτι που θυμήθηκα, ότι είχα ψαρώσει άσχημα όταν συνειδητοποίησα τί σημαίνει το όνομά τους.
Best atheist name ever.

Thanx! :twisted:
[CENTER]Συμμετέχουμε στη συλλογή The Black Syndicate Vol.3 του The Forest Cult blog/e-zine, βγήκε χθες.

Κατεβάζετε δωρεάν από εδώ

Έχουν ανέβει κριτικές-συνεντεύξεις στο official site, αναμένεται να ανέβουν κι άλλες σύντομα![/CENTER] [CENTER]http://nohandpath.net[/CENTER]

Cheers!

Mπαμ. Δε χρειάζεται να πω τίποτ’ άλλο.
Εντιτ:Άντε ας πούμε κανά νέο.

We were planning a split 7?? release with another greek band, Bohemian Grove.