Nonpoint

Δηλαδη ελεος…Να υπαρχουν θρεντς για κατι ακυρες μπαντεσ και να μην υπαρχει τοσο καιρο θρεντ για Nonpoint…Δηλαδη ντροπη…Τεσπα :p…
Για μενα το 2ο πιο αδικημενο και under-rated συγκροτημα απ’ αυτα που ξερω(1o=Dope)…Με τραγουδαρες που θα επρεπε π.χ. στο Youtube να χτυπαν 10ρια εκατομυρια και βαλε…Τραγουδαρεσ οπως:

Alive And Kicking

Bullet With A Name

The Truth

Rabia


Και ομως…Ουτε θρεντ υπηρχε, ουτε τη φημη που τους αξιζει εχουν!!!
Τι να πω;;; [-X

Λοιπον; Εσεις τι πιστευετε για Nonpoint;;;

συνφωνώ!!!

  • τη διασκευή

Nonpoint - In The Air Tonight

Για μενα αδικως επιασε η διασκευη…Αν δεν ηταν η σειρα θα σου λεγα εγω ποσο θα πιανε!!!

Toυς νονποιντ τους πρωτοάκουσα κάπου το 2002 σε μία συλλογή με νιουμέταλ (συγκεκριμένα είχε μέσα το οργκουγιο, κομματάρα). Έχω τα 2 πρώτα άλμπουμ τους, τα είχα πετύχει στο μετρόπολις πολύ φθηνά, νομίζω ότι το 2ο (το ντιβέλοπμεντ) είναι αρκετά καλύτερο από το πρώτο. Ακούγεται πολύ ευχάριστα. Εντάξει, συμπαθητική μπάντα, αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο νομίζω.
για πες τζιτζιφιόγκο, κυκλοφόρησαν κάτι ενδιαφέρον μετά? Σε τι στυλ κινούνται πλέον?

To “Development” πρεπει να ειναι 4ος δισκος…τουλαχιστον στο wikipedia 4o δισκο το βγαζει…τεσπα, μετα το Development και οι 4 κυκλοφοριες κατι εκαναν…κυριως τα Recoil και To The Pain…τωρα και το φετινο κατι ειπε…αλλα για αγορα θα προτεινα τα 2 που σου ειπα…με πολλες κομματαρες το καθενα, hitακια και μη, αξιζουν…
Ειναι οπως λεω και στην αρχη του θρεντ, απ τα γκρουπ που αξιζουν κατι (πολυ) παραπανω!!!

Σαν κλασσικός nu metal fan (αν και το έχω ψιλοπαρατήσει το είδος τελευταία :stuck_out_tongue: :s) πρέπει να πω ότι οι nonpoint είναι πράγματι πολύ ωραίο και δυναμικό band. Δεν τους έχω ψάξει πάρα πολύ αλλά δεν γίνεται να βλέπω να λείπουν κομμάτια όπως το

What A Day(το πρώτο τους hit)

και

Breathe

Τζιτζιφιόγκο, μισές δουλειές κάνεις :p:p

χαχαχαχα η αληθεια ειν οτι δεν εδωσα αυτα τα κομματια, για να μην οδηγησω τους αλλους και στους αντιστοιχους δισκους, οι οποιοι δεν λενε και πολλα…οι δυο δισκοι που λεν αρκετα ειναι τα Recoil και To The Pain…γι αυτο και εβαλα κομματια απο κει :wink:

Μπανταρα.Ειναι ενα και ενα ολα τους τα τραγουδια.Αγαπημενο το To the pain θα ελεγα,αν και το recoil ακολουθει.Απο τις πρωτες \m/ αγαπες.