Καλύτερο nu-metal συγκρότημα

Eτοιμάσου να τα στείλεις… :D[/quote]

είσαι καλός τύπος, αν τα στέιλω σε σένα θα έχω τύψεις…
:stuck_out_tongue:
αλήθεια ποιά είναι?[/quote]

Bασικά καμία μπάντα δεν μοιάζει την άλλη.Και ο όρος nu metal πιστεύω ότι είναι ο πιο άκυρος που έχει βγει ποτέ.Παρέσυρε πολλά καλά συγκροτήματα που δεν έχουν καμία σχέση με το είδος…π.χ Deftones,Disturbed,S.o.a.d Αλήθεια έχει βγάλει απομνημονεύματα ο Αγγελόπουλος? :lol: Θα γίνει best seller εν μια νυκτί…Οτι πρέπει για τις αυπνίες (όχι της Αννίτας :lol: )

δεν ολοκληρώθηκαν γιατί τον πήρε ο ύπνος την ώρα της συγγαφής… :lol:

παντως αν οι Rage Against The Machine θεωρουνται nu-metal(οι ιδιοι εχουν δηλωσει οτι παιζουν σοσιαλιστικο rock) τοτε ψηφιζω αυτους…

Βασικά,οι S.O.A.D. δεν έχουν καμία σχέση με nu metal…Εννοείται ότι κορυφαίοι σ’αυτό το είδος είναι οι Korn…Όσο για τους Linkin Park…lOOOOOOOOLLLLLLLL!!!Ούστ φλώριαααααααα!!!

Πολύ καλό συγκρότημα του χώρου είναι οι Adema.Τσεκάρετε το album τους Planets. 8)

Αν ειναι φλωρια οι LP τι να πει κανεις για τους korn?

Αν ειναι φλωρια οι LP τι να πει κανεις για τους korn?[/quote]

τιποτα, πολυ πιο φλωροι οι πρωτοι.

[/quote]Αν ειναι φλωρια οι LP τι να πει κανεις για τους korn?[/quote]

Έλεος!Όλοι λένε τους Korn φλώρους και δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί…αφού ρε παιδιά γουστάρετε το nu metal,δε γίνεται να μη γουστάρετε τους Korn,αφού nu metal=korn.Απλά είναι τα πράγματα…

Linkin Park ψήφισα αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν έχω ακούσει όλα αυτά τα συγκροτήματα που αναφέρετε…

Πληροφοριακά το νέο Deftones (Saturday night wrist) σκοτώνει…Ο όρος nu-metal είναι πολύ περιοριστικός για αυτό το συγκρότημα…η μάλλον τελείως άκυρος… 8)

System of a down.

Τελειο συγκροτημα.Μια απο τις καλυτερες μπαντες που υπαρχουν.

Επειδή δεν μπορώ να ορίσω τι είναι nu, απλά θα πω τα αγαπημένα μου συγκροτήματα από αυτά που είναι στο poll:
System of a down
Disturbed
Linkin Park

Didturbed γιατι κατα τη γνωμη μου ειναι πιο ποιοτικοι σε συνθεσεις απο τα υπολοιπα συγκροτηματα της δημοσκοπησης.

Κορν και Ντεφτονς. Μετα Συστεμ και μετα…το χαος. :stuck_out_tongue:

Deftones ,Disturbed…

Ψηφισα Dusturbed λογω προσοπικου κοληματος!:smiley:

Korn, Disturbed και System θα ελεγα

Δεν με συγκινεί ιδιαίτερα σαν είδος αλλά θα λέγα Otep και Korn γιατί ξεχωρίζουν από τους άλλους.

Είμουνα ανάμεσα σε Korn και Disturbed!Μετα δυσκολίας καταλήγω στους Disturbed!Οι οποίοι φυσικά είναι πολύ πιο “metal” απο πολλούς παραδοσιακούς του είδους!Θεοί!

system kai disturbed.oso gia toys linkin park:lol:

Βασικα πολυ χαρηκα που δεν ειδα τους slipknot μεσα.