Καλύτερο nu-metal συγκρότημα

++++1000000000000000000000000000000000000000

καλα wretch το εμπεδωσαμε οτι δε σαρεσουν οι slipknot :stuck_out_tongue: :smiley:
system ρεεεε! αλλα και οι korn πολυυ καλη μπαντα

Απαξιώ…[-X [-X :smiley: :stuck_out_tongue:

KANENA!!!

εννοειται οτι δεν κολλανε εδω οι slipknot καθως δεν εχουν σχεση με το nu metal!
απο τα υπολοιπα σιγουρα system πιο προοδευτικοι,αλλα οι disturbed με ξετιναξαν με το τελευταιο τους δισκο.οντως πιο μεταλ απο τους υπολοιπους,και τι φωναρα ειναι αυτη του Draiman!!!

Mισώ αυτό το είδος και πιστεύω πως μόνο οι Linkin Park κάνουν κάτι, γι`αυτό και τους ψήφισα. Τώρα γράφω και μία επεξήγηση : Δεν θεωρώ System nu metal, καθώς συνδυάζουν πολλά πράγματα, μέχρι και death/black επιρροές έχουν (αυτά γούσταρε ο Malakian στα νιάτα του και ακόμα παίζει στα Live κανα ξεκάρφωτο ριφακι από Darkthrone. Και οι Slipknot το ίδιο, είναι δηλωμένοι οπαδοί των Cannibal Corpse και των Deicide. Kαι για την Otep που αναφέρθηκε επίσης δεν την θεωρώ nu.

απο αυτα που εχει το poll οι linkin κατα τη γνωμη μου. ειναι ο ορισμος του nu-metal.απλα το τελευταιο album τους ηταν για τα μπαζα.το ριξανε στην ποιο altenative φαση .:? μαλακια κατα τη γνωμη μου παντος.

Θελω να μαθω ποιος ψηφισε Limp Bizkit…Μεχρι προχτες δεν ειχε καμια ψηφο.:stuck_out_tongue:
Επισης, Sharuman τι εχεις να πεις για Disturbed, Papa Roach…;:-s

Θυμάτε κανείς τους Coal Camber?
Εγώ ψήφισα Korn,για το ντεμπούτο και μόνο.

Τους Papa Roach δεν τους έχω ακούσει. Oι Disturbed μου ακούγονται εξαιρετικά εκνευριστικοί, σε σημείο να θέλω να σπάσω το ηχείο απ`όπου ακούγονται. Αλλά γενικά εγώ δεν είμαι ο πλέον κατάλληλος να μιλήσω για Nu. Kαι οι Linkin δεν είναι από τα γκρουπ για τα οποία κόβω φλέβα, απλώς μου αρέσουν οι δίσκοι τους και κάποιες φορές αράζω και τους ακούω. Τους παραδέχομαι, αλλά δεν μπορώ να πώ ότι είμαι οπαδός τους, με την έννοια του ότι θα τρέξω να αγοράσω official τους δίσκους τους ή θα πληρώσω οποιοδήποτε ποσό και θα υποστώ οποιαδήποτε ταλαιπωρία για να τους δώ live.

ακουσε το τελευταιο disturbed.και γω απο κει που μουνα οκ,δεν κοβω και φλεβες,επαθα μεγαλη πλακα.πηγα και το αγορασα.ειναι το πιο μεταλ αλμπουμ τους,και το πιο κλασσικο μεταλ αλμπουμ που εβγαλε Nu metal μπαντα.ο τυπας εχει φωναρα!!!εχουν διασκεβασει και το fade to black σε ενα λαιβ αλμπουμ τους.

Ι agree… Οι disturbed χώνουν άγρια, και έχουν καταφέρει να έχουν πολύ χαρακτηριστικό ήχο!

Η πιο άκυρη ταμπέλα για μουσικό είδος που εχει βγει ποτέ…Και έχει χαντακώσει και πολλά συγκροτήματα που πραγματικά αξίζουν…

γιατι οι soad nu -metal???[-X [-X [-X

προτεινε καποια αλλη κατηγορια…

δεν μπορεις να βαζεις ταμπελα στους σοαδ…δεν πιστευω οτι υπαρχει ονομασια η οποια να αντιπρωσοπευει την μουσικη τους…αλλα να βαζεις λινκιν παρκ και σοαδ στην ιδια καατηγορια ιναι καπως!!!111
διαφωνεις???

Για τις ταμπελες εχεις δικιο.Ομως οι Soad παρουσιασαν κατι καινουριο ως ηχο…Γι αυτο πιστευω τους εβαλε το παιδι,σωστα κατα τη γνωμη μου,εκει…

Οι SOAD ειναι οτι κατηγορια ειναι και οι Faith No More. Δηλαδη rock…

hardcore ειναι οι soad
παντως οι disturbed δεν μπορουν να χαρακτηριστουν nu metal[-X

SYSTEM OF A DOWN !!! ειναι απλα θεοι οι ανθρωποι
μετα korn κ disturbed :band: :metal: