Oι Hammerfall στην Ελλάδα?

Χθες σε συνέντευξη στο κανάλι Ωμεγα της Θεσσαλονίκης οι Hammerfall είπαν ότι έχουν 2-3 μέρες κενές στη χειμερινή ευρωπαική τους περιοδεία και θέλουν να έρθουν Ελλάδα!!!Έχετε ακούσει τίποτα?Το ενδεχόμενο με έφτιαξε κανονικά!Από το να δώσω 50 για Manowar, ρισκάρωντας να αρχίσουν τις μαλακίες πάνω στη σκηνή και να ξεχάσουν να τραγουδήσουν κανα δίωρο, καλύτερα να δώσω κανα 30αρι (τόσο το κοστολογώ) και να δω Hammerfall!

Joacim and Oscar are going on a promotion tour around Europe, starting Monday, September 11th. The guys will visit nine countries in two weeks, among them Germany, Finland, Spain, the U.K. and Greece. This is done in preparation for the release of the single “Natural High” - out on September 29th - and the album “Threshold”, available on October 18th (Sweden), 20th (Europe), 23rd (Japan) and 31st (North America).

Απο το σαϊτ τους. Επισης 17/2 παιζουν Βελιγραδι, ισως να ερθουν τοτε.

ΥΓ: Σουρδε τσεκαρε τα πμ σου.

Ναι ρε το ξέρω ότι ήρθαν για promotion,είδα το site τους.Αν ακούσετε τίποτα για συναυλία τους πείτε το!

Πω πω και εγώ γουστάρο τρελά ένα τέτοι live…

Στη συνέντευξη που έδωσαν οι Hammerfall sto Rocking (η οποία θα ανέβει εντός της εβδομάδας) ο Cans και ο Oscar μας είπαν οτι έχουν δηλώσει μια συγκεκριμένη ημερομηνία που μπορούν να έρθουν και περιμένουν επιβεβαίωση από την αρμόδια εταιρεία που θα τους φέρει…
Μακάρι αλλα μάλλον λίγο χλωμό το βλέπω…

Τοσο ασχημα ε?

ΜΑΚΑΡΙ… [-o< [-o< [-o<

Τι εγινε?Θα τους φερει κανενας τελικα στην Ελλαδα?

λολ. ρε συ, το νέο ειναι απο τον προηγούμενο χειμώνα.:stuck_out_tongue: πάντως δεν εκπλησομαι καθως κάθε χρόνο τα ιδια λενε. μονο με πακετο θα τους φερουν πιστευω…διαφορετικα τοσο καιρο θα ειχαν ερθει…

Έλεος κι άλλα λεφτά!!!:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: 260 ευρά έχω δώσει για συναυλίες φέτος!!! Πόσα θα δώσω ακόμα???::smiley: :smiley:

Για το Chapter V είχαν κάνει co-headline περιοδεία με τους Stratovarius. Στην Ελλάδα όμως δεν ήρθε το “πακέτο” αλλά μόνο οι Stratovarius.

Εμείς στην Ελλάδα είμαστε σοβαρά άτομα… Είμαστε πολύ κακοί για να ακούμε τέτοιες γραφικότητες…:-s

ειχα μιλησει με τον Joakim κάπου τον σεπτεμβρη πριν βγει το “V” και μου το χε πει πως ήταν στα σχεδια να περασουν. το θεωρουσαν αρκετα πιθανο.

μαλλον δε πηγαν καλα οι συζητησεις…και θεωρηθηκε ακριβο το πακετο…

Μ’ αρέσει που χαίρεσαι κιόλας! #-o :lol:

Τι να κάνουμε ρε man με τόσα καλά ονόματα που έρχονται φέτος στην Ελλάδα φυσικό δεν είναι να χαίρομαι!!! Για θυμήσου πέρυσι το καλοκαίρι τι είχε γίνει
Που ψάχναμε καλή συναυλία με τα κιάλια . και άμα δεν χαίρεσαι εσύ επειδή δεν έχεις ?μαρουλάκια? να πας δεν σου φταίω εγώ!!!
:har: :har:

Η πλάκα ξέρεις ποιά είναι; Στη περιοδεία του Elements 1 οι Stratovarius περιόδευαν μαζί με Symphony X (και σε κάποιες χώρες ήταν και οι Thunderstone στο “πακέτο”) Αλλά τι περίεργο στην Ελλάδα ήρθανε μόνο οι Stratovarius…

Είδα Stratovarius/Symphony X/Thunderstone στις 25 μαρτίου 2003 στο Λονδίνο. Εισητήριο: 15 λιρίτσες (21 ευρώ περίπου). Θεέ μου, τι φοβερή συναυλία ήταν αυτή!

Να σας πω τώρα και μερικά μυστικούλια (από έγκυρες πηγές)… αν μου υποσχεθήτε ότι δεν θα μαρτυρήσετε! :stuck_out_tongue:

Λοιπόν, έχουμε και λέμε.
Για μπάντες βελινεκούς Stratovarius, οι διοργανωτές που τους φέρνουν με εισητήριο 30 ευρώ και έχουν προσέλευση 1000 - 1200 ατόμων (Ρόδον και Club22 sold out), έχουν κέρδη μεγέθους 60 με 65 τοις εκατό επί των εισπράξεων (μείον ΦΠΑ).

“Τα εισητήρια είναι ακριβά γιατί η Ελλάδα είναι στην άκρη της Ευρώπης/Κόσμου/Γαλαξια/Σύμπαντος”

Pootses Μπλε! Οι μπάντες επισκέπτωνται την Ελλάδα (στο 99% των περιπτώσεων) στα πλαίσια περιοδείας. Δεν παίρνουν δλδ αεροπλανάκι μόνο και μόνο για την Ελλάδα. Όταν προγραμματίζεται μια περιοδεία , ο manager το κοινοποιεί αυτό σε όλες τις γνωστες διοργανώτριες, και αναμένει προτάσεις. Έπειτα προτείνει στις διοργανώτριες τις ημερομηνίες οι οποίες βολέβουν τη μπάντα. Δλδ τις ημερομηνίες που θα βρίσκεται στην ευρύτερη περιοχή της συγκεκριμένης χώρας.
Δεν παίζουν πχ οι stratovarius στην Φινλανδία και Γερμανία για 10000 ευρώ τη βραδια, πετάγονται στην Ελλάδα για να παίξουν για 20000 ευρω και μετά πάλι στην κεντρική ευρώπη για 10000. Στην ελλάδα θα παίξουν μόνο αν την προηγούμενη έχουν παίξει πχ στην Ιταλία. Και το κασέ είναι πάνω κάτω το ίδιο.
Επίσης υπάρχουν και περιοδίες όπου είτε παίξει μια μπάντα, είτε και οι τρεις, το κασέ παραμένει το ίδιο. Και παρ’όλα αυτά εμείς στην Ελλάδα βλέπουμε μόνο τη μία.
Ο λόγος;
Πολύ απλός!
Ο Διοργανωτής εκτός των άλλων αναλαμβάνει και να βάλει τις μπάντες σε ξενοδοχεία όπως και να τους ταίσει. Όταν λοιπόν αυτός ο διοργανωτής γνωρίζει ότι είτε φέρει μόνο μια μπάντα είτε και τις 3, το Gagarin θα γεμίσει, γιατι να μπει στον κόπο και τα έξοδα; #-o
Φιλικά :slight_smile: