O ki8aristas dialegei thn ki8ara h h ki8ara ton ki8arista?

+1, ειδικά αν λάβουμε υπ`όψιν και τα λεφτά…

Θέλω πάρα πολύ να “με διαλέξει” καμμία Les Paul του '54 από αυτές που πάνε πάνω από 50 χιλιάδες $
:lol: :lol: :stuck_out_tongue:

Πέρα από την πλάκα, είναι όπως το έγραψε ο Bluezlick

Kαι να προσθέσω πως ειδικά όταν μιλάμε για ερασιτέχνες μουσικούς το budget σαφώς κι παίζει μεγάλο ρόλο.

H κιθάρα θα έλεγα εγω…Είναι αυτο που λένε για μεταξωτα κατι και επιδέξιους κάτι άλλο…

Θα είναι τρελή υβρις να αγοράσω εγώ την Fender που εχω βάλει στο μάτι…σε σημειο να γυρίσει κ να με μουτζώνει…:frowning:

Οταν δεν μιλαμε για κορυφαιους κιθαριστες πιστευω οτι ο κιθαριστας επιλεγει την κιθαρα αναλογα με τα γουστα του τους διαθεσιμους πορους του και αλλλους σχετκους παραγοντες. Οι κορυφαιοι κιθαριστες διαλεγονται απο τις κιθαρες τους και αυτο εχει σχεση με τον τροπο που παιζουν και με την μουσικη που παιζουν

[QUOTE=Lunatic;304307] Θα είναι τρελή υβρις να αγοράσω εγώ την Fender που εχω βάλει στο μάτι…σε σημειο να γυρίσει κ να με μουτζώνει…:frowning:

:-k Δεν είναι απαραίτητα έτσι: Mία καλύτερη κιθάρα, έχει καλύτερο ήχο, καλύτερη αίσθηση στα χέρια σου, σε κάνει να παίζεις περισσότερο, σε εμπνέει…

Eντάξει θα ήταν υπερβολή να πας να ξοδέψεις μία περιουσία αν δεν μπορείς να παίξεις και πολλά πράγματα, αλλά Fender σε λογικές τιμές βρίσκονται.
Ποιά Fender έχεις βάλει στο μάτιl;

Χαχα…Μια Fender vintage του 62 εδώ κ καιρό…Είναι πολλα τα λεφτα Αρη…:lol:

:lol:
Mάλλον reissue εννοείς, έτσι;

Let me dream…:lol:

ετσι! :wink: