O γιατρός σάς απαντά

ξερετε τι μπορει να παιζει με τα χερια μου που τρεμουν ελαχιστα?ισα ισα για να λες οτι τρεμουν δλδ

το παρατηρω εδω και καμποσα χρονια

το περιεργο ειναι οτι προς το βραδυ το τρεμουλο σταματαει!

αγχος ε?

βρες κοπελα

μπα δε πιανει

ναι. για να τρεμει ολόκληρος , να μη φαίνεται η διαφορά

wot?O_o

αυτό που θες ανάλυση σε μια μαλακιουλα, με σκοτώνει…:stuck_out_tongue:

κι εγω εχω τρομο στα χερια. οταν το παρατηρησε μια γιατρος που με εξεταζε για ασχετο πραγμα μού ειπε να κανω εξεταση για υπερθυρεοειδισμο. εγω ειχα κι αλλα σχετικα συμπτωματα, αλλα εν τελει ηταν αρνητικα τα αποτελεσματα της εξετασης. μαλλον εχει να κανει με το οτι γενικα ειμαι αγχωδης. δες και τη λοιπη συμπτωματολογια του υπερθυρεοειδισμου κι αν εχεις καποια, πανε κανε μια εξεταση.

εχω κανει…

μαλλον απο αγχος αφου προς το βραδυ τα χερια μου ειναι και παλι σταθερα

το παθαίνεις και όταν είσαι χαλαρός?
γιατί αν το παθαίνεις μόνο οταν είσαι σε ένταση ή σε παρόμοια κατάσταση, είναι αλλιώς.

επισης περίμενε να μπει η Maria jane που ειναι και γιατρός… κατι θα σου πει

αν πίνεις καφέδες, τσάγια, κοκα κόλες (γενικά ότι έχει καφεΐνη) μπορεί να φταίει και αυτό.

Εννοούσε ότι άμα βρεις γκόμενα θα τρέμεις ολόκληρος γιατί θα σε κάνει νευρασθενικό. Τςτςτς…φαλλοκρατικά γουρούνια… [-X

(Ορίστε μια εξήγηση.)

κατά πολύ εξω έπεσες…
(θα σταματήσεις χριστιανή μου να με παρουσιάζεις άλλο απο αυτό που είμαι? [-X:lol:)

  1. Δεν είμαι χριστιανή.
  2. Θα τρέμει αλλιώς; Κάπου πάει ο νους μου… :naughty::stuck_out_tongue:
  3. Αφού, ξέρετε, δεν κρατιέμαι. Κι εσύ πολύ μυστήριος είσαι, ε μα πια, δεν φταίμε εμείς… :-s

οοοοοοο τι είπε

Άντε, είμαι “λίγο” χριστιανή. Καλά; :stuck_out_tongue:

καλά.

γιατρέ δεν κλάνω πια

Να πάει σε νευρολόγο. Εκτός από πρόωρο πάρκινσον (χλωμό κάτω από 30-35) μέχρι δεκάδες άλλες πιθανές νευρολογικές διαταραχές ή/και αυτοάνοσα νοσήματα.
Στην καλύτερη, από την πολλή καφεΐνη (ή άλλες ουσίες)…

(του έφτιαξα τη μέρα)

Eίναι πολύ σοβαρό αυτό.
Oύτε όταν τρώς φασολάδα το μουσικό φαί?

meth,not even once

:lol: ακριβώς αυτό ήθελα να του γράψω και εγώ. μπορεί να έχει παραλύσει κανένα τμήμα του εντέρου[SPOILER]το παρατράβηξα:p[/SPOILER]

διόρθωση προς κρίμσον. δεν είμαι γιατρός και ούτε ξέρω αν γίνω ποτέ:?

νομίζω όλοι καλά τα είπατε. πιθανό είναι και το νευρολογικό. και αυτό με την καφείνη αλλά δεν ξέρω αν το παθαίνει και όταν δεν έχει καταναλώσει καφέ και αν το έχει όλη μέρα είναι λίγο υπερβολικό να είναι από τη δράση κάποιας ουσίας. ο υπερθυρεοειδισμός παίζει (αν π.χ. χάνει κανείς βάρος, έχει δυσανεξία στη ζέστη, ιδρώνει εύκολα και από εξετάσεις αίματος η TSH είναι χαμηλή κτλ.)

Στην ουσία δε λέω κάτι καινούριο. Το μόνο που ήθελα να ρωτήσω… στα δάχτυλα νιώθεις τρόμο. Και πότε? Όταν είσαι σε ηρεμία, μετά από έντονη κίνηση? Όταν κουράζεσαι γίνεται πιο έντονο?