O.φ.η

οχι.συχαίνομαι τις φωτοβολίδες και εχω σκυλοβρίσει οπαδούς της αελ που τις εχουν ανάψει(καλα για πέταγμα δεν συζητάω).

εγω λεω πως δεν γίνεται ο οπαδός της λαρισας του ολυμπιακου παναθηναικου παοκ και παει λέγοντας να μην μπορεί να μην μπορεί να αγγίξει την ατμόσφαιρα στο γήπεδο του οφη…
εκτος να λέμε για τον οπαδο μιας ομάδας που ειτε ειναι σε χαμηλή κατηγορία είτε είναι σε μικρή περιοχή με λίγο κόσμο.

επισης δυο φορές λεω οτι δεν πρόκειται για το ποιος ειναι καλύτερος(λες και μετριέται καπως) αλλά για την απορία μου για την συγκεκριμένη τοποθέτηση αλλά και τις 2 φόρες ειρωνεία :dunno:

*τι μεσταγια…μαντριγαλ λέμε :stuck_out_tongue:

Man κάτι θα ξες παραπάνω, αλλά θα σου πω τουλάχιστον τι παίζει με τον ΠΑΟΚ.
Ένα πανί με Totenkpf ανεβαίνει, και πάλι όχι στην Θ4, από ένα συγκεκριμένο σύνδεσμο με όχι πολλά άτομα.Θέλω να πω ότι υπάρχει αντίθεση στα πανιά μας, και σίγουρα αυτά που ανεβαίνουν από φασιστοειδή είναι πολύ λιγότερα.Βέβαια τώρα τελευταία με τα κονέ με την Παρτίζαν έχουμε ένα θεματάκι αλλά δεν είναι το θέμα μας τωρα…

Το θέμα είναι ότι δεν έχω δει άλλου είδους πανιά από οπαδούς του ΟΦΗ. Άμα είχα δει θα έλεγα νταξ τέτοιοι υπάρχουν παντού κτλ. Άμα έχεις κάποιο παράδειγμα,κάποια φωτό ασπούμε, δεν έχω πρόβλημα να αλλάξω γνώμη.

όχι, δεν πάω να σου πω ότι υπάρχουν ή έχω δει αντιφα πανιά από ΟΦΗ. (Σε αντίθεση με ΠΑΟΚ, το σωστό να λέγεται, solidarios και δε συμμαζέυεται). Απλά θέλω να πω ότι σε μια ομάδα με αρκετό λαικό έρεισμα, και ειδικά στην εποχή που ζούμε, δυστυχώς στις εξέδρες βλέπεις πολλά τέτοια. Όχι όμως επειδή είναι έτσι ΟΛΟΙ, αλλά επειδή δεν ασχολούνται, ή δεν ξέρουν, ή τη βλέπουν απολιτίκ οπαδοί και “η ομάδα πάνω απόλα” (μπλιαχ).

Ένας πολύ χωμένος φίλος Οφιτζής με ρώτησε μια μέρα τι συμβολίζει η dixie flag και μου ρθε να τον αρχίσω στις σφαλιάρες.

Υπάρχει αυτό που πλέον όμως δεν μπαίνει.



Στην 4 πολλά “κεφάλια” της είναι φασίστες, κάποιοι μέσα στη χρυσή αυγή κλπ και γενικά έχουν περάσει αυτή την ιδεολογία στους οργανωμένους του ΟΦΗ.

Bump

Η Κρήτη πάντως είχε πανελλαδικά τα μικρότερα ποσοστά ΧΑ. Δε λέω ότι σημαίνει απαραίτητα κάτι αυτό για τους ΟΦΗτζίδες, αλλά έχει να κάνει με τις γενικεύσεις που λέγαμε πιο πριν

Η Κρήτη όντως έχει από τα χαμηλότερα ποσοστά χα στην Ελλάδα, αυτό όμως δεν εμποδίζει τους φόφηδες να είναι γεμάτοι από σίστες. Εκδράμουν στις υπόλοιπες πόλεις της Κρήτης που πάνε να σχηματιστούν πηρύνες χρυσαύγουλων και γεμίζουν την εθνική με φασιστοσυνθήματα και δίπλα οφη-4, αν σας λέει αυτό κάτι. Κομπλεξικοί οπαδοί, μικρόψυχοι και πούστηδες όσο δεν πάει. Όταν πέσανε β’, όλη η πολιτική και όχι μόνο ηγεσία του ηρακλείου από βουλευτές, δήμαρχο (μιλάμε για την πόλη του πασόκου κουράκη με 77%), δικαστικοί, μπάτσοι, πέσανε πάνω στα κακόμοιρα παιδιά να τα βοηθήσουν να ξανανέβουνε. Ότι και να κάνανε υπήρχε ατιμωρησία και κάπως έτσι, φτάσαμε στη δολοφονία του Ρουσάκη (δίχως να δικαιολογώ και ως Παναθηναϊκός τους “δικούς μου”) πέρσυ το Σεπτέμβριο. Απ’ όσο γνωρίζω με προσωπική παρέμβαση Κουράκη και κάποιες χρηματικές εγγυήσεις και οι δύο οπαδοί του όφη που εμπλέκονται στη δολοφονία είναι έξω. Συνεχίστε.

http://omilistas.wordpress.com/

Μια πολύ καλή πρωτοβουλία από οπαδούς του ΟΦΗ που ΔΕΝ αποτελούν κάποιο σύνδεσμο, αλλά αποσκοπούν να λειτουργήσουν συμπληρωματικά σε αυτούς και αποτρεπτικά στο ρατσιστικό/φασιστικό χρώμα που προσπαθούν να περάσουν στον ΟΦΗ. We support. Κρήτη + φασισμός δεν συνάδουν.

δεν εχει μείνει ομάδα όρθια

[B]“Ρε, μήπως μας κάνετε πλάκα;”

Αύξηση ΜΚ ύψους 7,5 εκ. ευρώ! Ιδρυση φορέα μετόχων, με τη συμμετοχή των οπαδών με πλαφόν 100 ευρώ έκαστος! Παραχώρηση του γηπέδου στο δήμο έναντι …12 εκ. ευρώ![/B]

Αν οι τρεις προαναφερθείσες προτάσεις που βγήκαν χθες από τα χείλη του προέδρου του ΟΦΗ, Κώστα Κλάδου, συνιστούν «το μεγαλύτερο θέμα στην ιστορία της ομάδας του ΟΦΗ που επίκειται να δημοσιοποιηθεί», όπως είχε ανακοινώσει η κρητική ΠΑΕ πριν από λίγες μέρες, τότε μάλλον οι άνθρωποι της ομάδας του Ηρακλείου είναι… εκτός πραγματικότητας.

Χωρίς υπερβολή, βεβαίως, μιας και οι προτάσεις του κ. Κλάδου είναι τουλάχιστον… ανεδαφικές, σε μία εποχή και σε μία οικονομική συγκυρία που έχει γονατίσει τους πάντες, προκαλώντας άλλωστε και την οργίλη αντίδραση των οργανωμένων οπαδών του ΟΦΗ!

Παράλληλα ο κ. Κλάδος (που παρουσιάστηκε ως… σωτήρας του ΟΦΗ από αρκετό κόσμο στο Ηράκλειο) παραιτήθηκε από την προεδρία των Κρητικών για να… ηγηθεί -όπως είπε- του φορέα μετόχων, όταν δημιουργηθεί.

Για να καταλάβει και ο πλέον… άσχετος με αυτή την ιστορία πόσο ανεδαφικά είναι αυτά που εξήγγειλε ο… τέως πρόεδρος του ΟΦΗ, πρότεινε τη συγκέντρωση τουλάχιστον 1,5 εκατ. ευρώ μέσα στο επόμενο 10ήμερο!

Οταν, επί παραδείγματι, σε ένα παρόμοιο μοντέλο διοίκησης στον Παναθηναϊκό με την «Παναθηναϊκή Συμμαχία» έχει συγκεντρωθεί σχεδόν 1,9 εκατ. ευρώ από τις… 3 Μαΐου που ιδρύθηκε ο συγκεκριμένος φορέας!

Ητοι, μέσα σε ένα διάστημα 3 μηνών και όταν μάλιστα το 1,1 εκατ. ευρώ εξ αυτών των χρημάτων είχε διατεθεί από το τιμ του κ. Αλαφούζου! Ο καθένας μπορεί να βγάλει εύκολα τα συμπέρασματά του…

Αυτά μάλλον τα… έβγαλαν ήδη οι «Snakes», που κατηγόρησαν τον Κώστα Κλάδο ότι «διαφημίζει» τις επιχειρήσεις του μέσω του ΟΦΗ και πρόσθεσαν: «Ρε μήπως μας κάνετε πλάκα; Για μία ακόμη φορά ακούσαμε λόγια του αέρα και καταστάσεις που μόνο εφικτές δεν είναι» και κατέληξαν με… ειρωνικό ύφος: «Αλήθεια, τέως πρόεδρε, πώς δεν το σκεφτήκαμε εμείς αυτό, να βάλουμε δηλαδή 100 ευρώ από 25.000 χιλιάδες άτομα; Κύριοι, αν δεν μπορείτε, ξεκουμπιστείτε από τον ΟΦΗ μας, να αναλάβει ο κόσμος την ομάδα! Πάντως, χειρότερα απ’ ό,τι εσείς δεν θα τα κάνουμε…».

Ενα ακόμη… κωμικοτραγικό των χθεσινών «αποκαλύψεων» του Κώστα Κλάδου αφορούσε και το γήπεδο «Θ. Βαρδινογιάννης», το οποίο ζητάει από τον δήμο να το αγοράσει έναντι 12 εκατ. ευρώ και από την άλλη να παραχωρηθεί στον ΟΦΗ μία έκταση 150 στρεμμάτων, ιδιοκτησίας του δήμου, για την κατασκευή νέου γηπέδου! Δεν υπάρχει μάλλον σωτηρία για τον κρητικό σύλλογο…

[B]Πηγή: Goal[/B]

Σύμφωνα με τα όσα υποστηρίζουν οι οργανωμένοι φίλαθλοι του ΟΦΗ, ένας απο τους παίκτες που δοκιμάζεται αυτήν την εποχή απο τον ΟΦΗ, (δεν χρησιμοποιήθηκε στο φιλικό) συμμετείχε στα επεισόδια που έγιναν πέρσι με φιλάθλους του ΟΦΗ και του Παναθηναικού στο Ηράκλειο και είχαν και σαν αποτέλεσμα το θάνατο του φιλάθλου του Παναθηναικού Γιάννη Ρουσάκη.

Οι φίλαθλοι του ΟΦΗ ζήτησαν ο παίκτης αυτός να αποχωρήσει απο τα δοκιμαστικά τέστ.

http://www.cretalive.gr/new/105749/ofi/Frastiko_filathlon_tou_OFI_me_to_Niko_Machla

χθες την πέσαν στον μαχλα και στον… τσακα.