O αγαπημένος μου διαβολο-ρόλος!

Tnν ιδέα μου την έδωσε η azza από το forum topic για τον Al Pacino.
Πολλοί μεγάλοι (και άλλοι όχι τόσο μεγάλοι) ηθοποιοί έχουν παίξει τον ρόλο του Διαβόλου :twisted: , άλλοι πετυχημένα άλλοι όχι και τόσο. :evil:
Ποια διαβολο-ερμηνεία σας έχει μείνει στο μυαλό και ποιός Διάβολος είναι ο αγαπημένος σας;
Για να γίνει και πιο διασκεδαστικό θα βάλω μέσα και ρόλους από μουσικά βιντεοκλίπ!

Ψηφίστε!

Χαίρομαι που σε ενέπνευσα και είχες μια τόσο καλή ιδέα!
Δυστυχώς δεν έχω δει όλες τις ταινίες και τα videoclips που αναφέρεις και έτσι δεν μπορώ να ψηφίσω ποιος διάβολος είναι και ο καλύτερος! Εξέφρασα πάντως την άποψή μου για τον Pacino στο άλλο topic

Ψήφισα DeNiro γιατί ήταν γενικά τρομερός ρόλος και απίστευτη ταινία, αλλά ήταν φοβερός και ο Pacino, και μου άρεσε πολύ και ο τρόπος που παρουσιάστηκε στο Passion of the Christ. Αλλά ο DeNiro είναι ένας…

Ξεχασες τον για μενα καλυτερο…
Αυτον που παιζει στο The Omen(το 3 ) του οποιου το ονομα αυτη στιγμη δεν θυμαμαι…

Sam Neill λέγεται και είναι φοβερός πράγματι, αλλά πάιζει τον Αντίχριστο (Damien Thorn) και όχι τον Σατανά για αυτό δεν τον έβαλα!

Ο de niro μάλλον είναι ο κορυφαίος. Από την άλλη ξεχνιέται το στυλ και οι ατάκες του pacino στον δικηγόρο του διαβόλου?Άσε που τις βάλανε και στο morning star οι entombed

Ο De Niro για μενα κορυφαιος στο Angel Heart.

Harvey Keitel - Little Nicky 11% [ 1 ]

Καλά μόνο εγώ τον γούσταρα :?: :?: :?:

Μ άρεσε γιατί δεν ήταν πολύ κακός… :stuck_out_tongue:

Αλ Πατσινο μ αρεσε το στυλ στο παιξιμο του(κ σ αυτην την ταινια βεβαια!)
ελα ρε συ,ωστε ο διαβολος στο the passion…ηταν γυναικα!!!χα καλα το ελεγα εγω κ με κοροιδευαν ολοι!! :lol: παντως επιβλητικη η παρουσια της…

ο ρολος του αρχοντα του σκοτους ηταν ανεκαθεν γοητευτικος…
εγω ψηφισα τον κ. Λουις Σαιφερ
“the flesh is weak.only the sooooouuuuul is immortal”

De Niro και Angel Heart εννοείται…would you like an egg?

the egg is the symbol of the soul…

DeNiro στο Angel Heart φυσικά!!! :smiley: 8) 8) :wink:

DeNiro χωρις δευτερη σκεψη. Η ταινια δεν μπορω να πω οτι με τρελανε, αλλα αν αξιζε ενα μονο πραγμα απ’ αυτην ηταν σιγουρα η ερμηνεια του DeNiro. “The egg is the symbol of the soul”, που ειπε και ο/η scourge of god (μετα τον DeNiro :Ρ).