Obituary-Darkest Day

Οι death metal θεοί ετοιμάζουν νέο album το οποίο θα έχει τον τίτλο Darkest Day.Θα κυκλοφορήσει στις 30 Ιουνίου.Ο John(βόθρος) Tardy έκανε την ακόλουθη δήλωση για αυτό:“It came out really sick and I cannot wait for you guys to hear it… it is heavy!!”
Για να δούμε…το artwork πάντως μου φάνηκε παιδιάστικο (Andreas Marschall-The End Complete,Frozen in Time)

το εξώφυλλο δεν κάνει ούτε για bootleg των blind guardian.
Ο Marschall κάποτε έφτιαχνε θεϊκά εξώφυλλα, αλλά έχει μείνει στάσιμος.
Το ίδιο και οι Obituary.

Αναμένω με περιέργεια, αλλά χωρίς προσδοκίες.

Όντως το εξώφυλλο είναι κακό. Δεν περιμένω και πολλά και από μουσική αλλά θα το ακούσω.

Και το προηγούμενο εξώφυλλο ήταν πάουερ τεχνοτροπίας και μάλιστα κακής#-o:!:

Για να δουμε!Αν και δεν εχω υψηλες απαιτησεις πλεον απο τους Obituary.

νταξει ποιον νοιαζει το εξωφυλλο…βεβαια αν κρινω απο την ομοιοτητα με το προηγουμενο [-X:roll:

Μπήκε το νέο στην κεντρική του rocking.Έχει λινκ για να “πάρουμε μια γεύση” απο τα νέα κομμάτια http://www.candlelightrecords.co.uk/digital/ecard/obituary/Obituary_Ecard.html
Ξεκινήστε με το List of Dead για να ακούσετε για λίγα δευτερόλεπτα κάτι ταπεράκια στο βάθος και να αναρρωτιέστε “τι έγινε ρε παιδιά;”:stuck_out_tongue:

μια απο τα ιδια αλλα με λιγο επιπροσθετη μανια κ μισος

καλυτερο απο το προηγουμενο κ σιγουρα πολυ πιο ενδιαφερον

εν αναμονη της κυκλοφοριας

Το Βlood To Give πολύ Φροστίλα και γενικά τα σπάει. Και το προηγούμενο μου είχε αρέσει και φαντάζομαι ότι και αυτό δεν θα μας χαλάσει.
Το εξώφυλλο πάλι, ασχολίαστο…

φλωρέψαμε? :stuck_out_tongue:

Άντε, να 'ναι καλός ο δίσκος και να μας έρθουν πάλι!

το blood to give είναι ίδιο με το boiling point του World Demise ε! οκ obituary είναι δεν μας ξενερώνουν ποτέ.

Διέρευσε και δεν το πήρα χαμπάρι? Αν ναι PM :please::anyone:

οχι, απλώς έχει λινκ η προηγούμενη σελίδα όπου μπορείς να ακούσεις samples!

Στο myspace τους έχει ανεβεί ολόκληρο το νέο τραγούδι “List of Dead” για όσους ανυπομονούν:roll:
Δεν ξέρω απο πότε έχει ανέβει,εγώ πάντως τώρα το πρόσεξα#-o:tomato:

Αν δεν μ’ αρέσει κάτι συνήθως δεν γράφω τίποτα αλλά από αυτό το γκρουπ περιμένω κάτι καλύτερο από την προηγούμενη σαχλαμάρα!!!

Διέρρευσε από Ρωσία. Μέχρι να κατέβει, ας πω κι εγώ πόσο αταίριαστο είναι το εξώφυλλο του Μάρσαλ για Obituary!

http://www.rocking.gr/review2448.php

Λοιπόν, εξώφυλλο απλά ασχολίαστο (λες και βλέπω αποτυχημένους Rhapsody είναι). Μουσικά πάνω κάτω τα ίδια με το “Frozen In Time” με ολίγα από old school στοιχεία, απλά σε λίγο χειρότερη έκδοση. Κακό δεν είναι με τίποτα, καλούτσικο είναι, αλλά πάλι κάτι λείπει…

Κι εγώ από τη μια φορά που το άκουσα δεν τρελάθηκα. Οκ καλό αλλά τα μεγαλέια του παρελθόντος δεν τα πιάνει με τίποτα. Περνάει ευχάριστα η ώρα πάντως…