Obituary

γαμουν heavy metal & aor κωλιδια

Πρωτα Pantera μετα Obituary ?
Σ’αρεσουν τα groov-ατα πραγματα ετσι ? 8)

Κι εγω δεν ειμαι φαν του death ηχου αλλα οι Obituary ειναι απο τις μπαντες που εκτιμω.Ασε που εχουν επηρεασει και hardcore μπαντες οπως οι All out War,Hatebreed(τσεκαρετε το beholder of justice στο Rise of Brutallity και θα καταλαβετε)κλπ.

Κοιτα,εγω όταν μπήκα στο γυμνάσιο άρχισα να ακούω metal.Eίχα φτάσει σε σημείο να ακούω Morbid Angel,Nile…Μετα το έριξα στα 60’s-70’s και ακόμα αυτά γουστάρω αλλά κάτι μπάντες σαν τους Obituary,Pantera,Entombed του Wolverine Blues τα γουστάρω πολύ.Α!Και The Haunted μέχρι το One kill Wonder(μετά σιγά σιγά έκοψα).Αλλά όντως γουστάρω groovy πράγματα.:slight_smile:

Βack From The Dead ρε!!! (ειναι και πιο κορ, στα μετρα του αποπανω-του αουτλο εννοουσα, με προλαβε ο χοπετο)

Νταξει για τα 3 πρωτα και γενικως για τους Obituary τι να πεις?

Μαστορες, ολοι ας κρατησουμε ενος λεπτου βρυχηθμο στην υγεια του Ταρντυ

[SIZE=5]ΑΑΑΑΟΥΥΥΑΑΑΡΓΓΓΚΚΚΚ[/SIZE]:vibrate:

Ε το καταλαβα οτι κατι τετοιο εγινε :stuck_out_tongue: Ωραιος παντως!

:lol: Τα σπας!

για να μη ξεχνιόμαστε. Respect :bow:

Obituary-Xecutioner’s Return

Μιας και ξε(θαβω) ανελεητα τις τελευταιες μερες,σειρα ειχαν οι Obituary. Χωρις καμμια διαθεση πρωτοτυπιας και αποφευγοντας καθε συγκριση με τις 90ς κυκλοφοριες τους επιτηδευμενα,οι Obituary δεν ‘‘χαριζονται’’ σε κανεναν και το Mid tempo death τους ειναι πηκτο και ογκωδες οπου χρειαζεται,παντοτε με τους groovy ρυθμους που τους χαρακτηριζει και το λαρυγγι του Θανατου να αλυχτα.'Νταξει,τα 4 πρωτα τους δυσκολα θα τα ξαναφτασουνε,οχι μονο οι ιδιοι αλλα σχεδον απαντες της αντιστοιχης σκηνης.Ισως ο καλυτερος τους μετα το 1994.

Με διαφορά η πιο υπερτιμημένη μπάντα στον χώρο του ντεθ. Αδιάφορα τραγούδια που επαναλαμβάνουν το ίδιο ακριβώς μοτίβο, λες και γράφτηκαν σε μια νύχτα, στίχοι φωτοτυπία σε κάθε αλμπουμ και συναυλίες χωρίς πολύ όρεξη ειδικά απο Σαντόλα.

Δεν το πίστευα όταν μου είπαν ότι πούλησαν τόσους δίσκους.

Είδες ρε παιδί μου κάτι πράματα που γίνονται, μα να έχουν πουλήσει τόσο πολύ αυτοί οι ΟΜΠΙΤΣΑΡΙ. [-X

Κάθε μέρα γράφονται “Cause Of Death” και “The End Complete” άλλωστε.

+1
Και εκείνη την εποχή… τί να πείς…
Κι αυτή τη φωνή του Tardy ρε παιδί μου (τότε)… Κάθε μέρα την ακούς… :dunno:

New track εδω

Φρέσκο πράμα!

1 Like

Απο τις αγαπημενες μου Death Metal μπαντες αν οχι η αγαπημενη,τρελα ρυθμικο death metal,λατρευω slowly we rot-world demise-cause of death