Oceansize-Frames

8O 8O 8O Τι δισκάρα!! Πολυσυλλεκτικό όσο δεν πάει, γεμάτο συναίσθημα, κάργα μοντέρνο!!! Τα λόγια είναι περιττά (βασικά βαριέμαι τώρα, θα γράψω περισσότερα άλλη μέρα)

:respect: :respect:

Δεν παραείναι μεγάλο σε διάρκεια ρε Μάνος? Από τη μέση και μετά το ψιλοβαρέθηκα, περίμενα κάτι πιο…γ@μάτο και λιγότερο Porcupine Tree:-k

γράψε περισσότερο σύντομα, γιατί έχω απορία (και υποθέτω και άλλοι μαζί με εμένα) τι είναι αυτό που παίζουν αυτοί? Τι να περιμένουμε να ακούσουμε? Μέταλ? Ροκ? Ποστ?

(Παράκληση: Μη πετάτε απλά ένα δίσκο και φεύγετε βρε παιδιά… Φόρουμ ήμαστε!:stuck_out_tongue: Πείτε και τίποτα παραπάνω!:wink:)

Ίσα-ίσα, εγώ βρίσκω πώς όσο προχωράει ο δίσκος τόσο πιο πολύ σπέρνει, τόσο πιο σκοτεινός γίνεται! Λιγότερο Porcupine Tree? Ναι έχει επιρροές Porcupine Tree, αλλά όχι και τόσες. Είναι πολύ ανανεωτικός ήχος σε ένα χώρο που υπάρχει ένα μικρό προβληματάκι ε?
Anyway, εγώ όταν τελείωσε ήθελα κι άλλο…

Μην εξοργίζεσαι μοδεράτορα! Καλά θα απαντήσω τώρα! Θα το λέγαμε Alternative/Prog ίσως? Δύσκολο να βάλεις ταμπέλες… Ίσως κάτι ανάμεσα σε Dredg-Porcupine Tree-Tool, αλλά όχι με τον τρόπο που θα περίμενε κανείς… Το myspace είναι με διαφορά ο καλύτερος τρόπος να δεις τι παίζει ένα συγκρότημα. Δηλαδή, ποιος θα σου κρίνει κάτι καλύτερα από τα ίδια σου τα αυτιά?

Συμφωνικο πανκ με στοιχεια love grindcore

Πόσο γουστάρω ο Tolkki να σπαμμάρει στα θρεντς μου…

Κρίμα που θα πατήσω το θαυμαστικό -->:!:

Συμπάθα με!!

Έλα να σπαμμάρεις κάποια άλλη φορά για να το ξεθάψεις κιόλας! χοχοχο

καλύτερα να γράφουμε και κάτι, γιατί ο άλλος που διαβάζει αν δει ένα λινκ μόνο σιγά μην ασχοληθεί. Αν ήταν έτσι, θα τα σταμάταγε και το rocking τις δισκοκριτικές και θα έβαζε τα λινκς για τα official sites και τα myspaces των συγκροτημάτων :wink:

Με την ανάλυση της μουσικής τους που έκανες για παράδειγμα εγώ ενδιαφέρομαι και θα πατήσω το λινκ. Κάποιοι άλλοι όμως θα γλιτώσουν χρόνο… :wink:

Eγω παταω :!: γιατι ισως ειναι το μονο ποστ σου που ΔΕΝ ειναι σπαμ :smiley:

το προηγουμενο ηταν μεγαλος δισκαρος. αυτο επισης τα σπαει. το Everyone Into Position του 2005 ειχε πολυ περισσοτερο το στοιχειο των Tool απ οτι αυτο εδω. καλα τα λεει ο μανος, και porcupine εχει, και dredg κι απολα. τσεκαρετε αφοβα. εγγυηση λεμε.

trivia ινφο: το εξωφυλλο του Everyone Into Position το ειχε κανει ο Seth.

(πως φαινεται οτι ο καρβου δε προσεχει τι λεω στο τερρορ κλαμπ. εχω αναφερει και δισκους και στυλ και λινκς αλλα… μας γραφει :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: )

λόγω επιστήμης, πλέον αφιερώνω λιγότερα εγκεφαλικά κύτταρα σε ίνφος συγκροτημάτων από ότι παλιά που ήμουν πιο άνετος και ξύστης:(

Πάντως έχω ακούσει αυτά που έχει το myspace και δε μπορώ να πω ότι με έχει πείσει για να ακούσω όλο το δίσκο…:oops:

Μόνο και μόνο επειδή επιμένετε θα το δοκιμάσω :stuck_out_tongue:

Δύσκολο σαν άκουσμα πλην ενδιαφέρον…(Thx Manos…:wink: )

Καταπληκτικό άλμπουμ για ακόμα μια φορά από τους Oceansize.
Θέλει ακούσματα επί ακουσμάτων φυσικά καθώς δεν είναι εύκολο άλμπουμ (όπως και τα προηγούμενα), αλλά αξίζει.

Να, μια τέτοια μπάντα δεν γίνεται να φέρουν για live;

Πώς γίνεται να περνάει απαρατήρητο ένα τέτοιο άλμπουμ;

Χμ. Ξεχασα ν’ αναφερω το review. Καλα που μου το θυμησες.:wink:

http://www.rocking.gr/review1675.php

Bump.Γιατί διαλύθηκαν δίχως να τους ακούσει ο μισός πλανήτης,όπως κ θα όφειλε

Πολυ συναίσθημα ρε παιδιά…πολύ…

Τι κρίμα που τέρμα ρε γμτ :cry:

Το χουμε ξαναπει,

[B][SIZE=“4”]MOST UNDERRATED [/SIZE][/B] ροκ μπαντα της τελευταιας δεκαετιας και ταυτοχρονα μια απο τις [B][SIZE=“4”]ΣΠΟΥΔΑΙΟΤΕΡΕΣ[/SIZE][/B] της ιδιας περιοδου και οχι μονο…

Οσο για το frames, [B]COMMEMORATIVE T-SHIRT[/B] και ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ :!: